Hunger Games (2012)

Spoiler alert! Výborný nápad, parafráze na starověký řím a jeho prasecké způsoby vraždění dětí. Takové filmy dokážou vždy zaujmout, a stejně tak při sledování traileru zaujaly mě. Opět se mi ale nadšení z trailerů vymstilo. Dojem ze samotného filmu můžu při nejlepším hodnocení nazvat jako rozpačitý. Pominu nelogické chování lidí jdoucích na smrt, kteří v předvečer smrti dávají veselá interwiew, a pak, bez výčitek, začnou na povel zabíjet (asi se fakt pustím do té knihy, jestli tam třeba nenajdu nějaké vysvětlení). Nicméně nelze pominout naprostý nedostatek jakýchkoli emocí. Příběh dvou zamilovaných lidí ve vraždícím víru arény smrti, který v rámci filmu rozplakal miliony, mě nechal chladným. Jediná dojemná scéna s mrtvou holčičkou ztracené emoce nevyvolá. Co mohlo film zachránit - brutální akce... bohužel v celém filmu žádná kloudná nebyla. Souboje a vraždy byly většinou mimo záběr, a to co bylo v záběru... radši nekomentovat. Už prvních pět minut příběhu dalo jasně najevo: "Aha... zase dali kameru do ruky epileptikovi při záchvatu sezóny." Kamera byla oristě hrozná, a akční scény byly spíše nasírací, než cokoli jiného. Takže - opět jsem se nechal napálit trajlerem, ale dokoukal jsem 4/10

Andělé a démoni (2009)

Chápu že při filmovém opisu knihy se musí hafo věcí ubrat a změnit, ale tohle...? Zklamání 3/10

Evilenko (2004)

Jako dokument málo popisné, jako triler nudné. 3/10

Emmetův cíl (2002)

Velice zajímavý námět, který by zabit plochým příběhem. Hlavní postavy nebyly popsány do hloubky, naopak se ve filmu vyskytuje třistašedesát vedlejších postav, které děj vůbec nikam neposunou a jsou uplně zbytečné. Hlavní zápletku prolíná druhá hlavní dějová linka, která je uplně nedotažená (a hlavně už u první mrtvoly víš jak to Emmet vyřeší). Mělo to asi působit revolučně, že se hlavní hrdina vyskytuje ve dvou příbězích zaráz, ale výsledek byl velice rozpačitý a rušivý. Roth a Byrne jsou kvalitní herci a svým umem pozvedají tento snímek z bahna. Nicméně jejich postavy byly tak špatně napsané, že ani po druhém shlédnutí jsem nepochopil motivaci ani jednoho z nich. Připadalo mi, jak kdyby kvalitní půlka filmu (kde se objasňuje jejich motivace) byla narychlo nahrazena alternativní půlkou filmu (kde se potkáváme s různými komparzisty, kteří nám nesdělí žádné nové info ani k jedné z dějových linek). Většina filmu mi připadala jako náhodný sled rozhovorů se "svědky", chození a utíkání odnikud nikam, zbytečné telefonování a ukazování náznaků ničeho. Celou dobu jsem čekal nějaký zvrat, který by alespoň jednu část objasnil, ale ono prd. Dopadlo to přesně jak jsem čekal po přečtení obsahu, neřku-li ještě blbějc. Na konec se ještě musím zmínit o hudbě, kterou snad dělal někdo kdo z toho filmu neviděl ani vteřinu. Před shlédnutím tohoto díla jsem nevěřil že v profi produkci lze dosáhnout absolutního nesouladu mezi obrazem a hudbou. Lze. Za příklad bych uvedl scénu Emmetova zběsile paranoidního útěku městem plným vrahů a závěrečný "rozhovor" mezi hlavními hrdiny. Hodně špatně. 4/10

Silver Hawk: Maska spravedlnosti (2004)

Jako zápletka debilní, české dialogy psal někdo krátce po lobotomii, akce nijak výrazně dobrá, je to špatně napsaný, zrežírovaný a sestříhaný, víc logických kiksů si snad dovolí do filmu dát jen Monty Pythoni, proto vůbec nechápu že mě to docela bavilo a musel jsem to vidět do konce. Na jedno pokoukání 3/10

Medailon (2003)

Udivuje mě že se Jackie k tomuto propujčil. Jeho filmy sice nikdy neoplývaly nějakou hloubkou, ale mám rád jeho akce a vtip. Tento film tím neoplýval skoro ničím. Většina soubojů byla velice, velice špatně upravena na počítači, snad kromě začátku kdy ještě neměl kouzelnou moc. Ostatní herci svými "výkony" už nemůžou moc zkazit, jelikož scénář je mizerný, je to hrozně natočené, a režisér musel být snad po lobotomii. Některé střihy by si nedovolil udělat ani začínající amatérský filmař, to chtělo fakt odvahu... Hudba byla do filmu naskládána uplně násilně, připadalo mi jako kdyby jim už nezbýval čas, koupili práva na deset songů a náhodně je vložili do filmu. No hrůza. Lee Evans je jeden z nehorších herců na světě má jen dva filmy, kde jsem byl schopen říct že jeho role funguje (element a mary). To co předvádí tady je otřesná přehlídka rozplizlých xichtů a bezbřehé idiocie. Je to vtipné asi jako psí hovno na vaší rohožce. Kvůli jedné věci jsem se dodíval do konce a to je Claire, její výkon není nějak oslnivý, ale ona sama je. Je krásná a vydržel bych se na ní dívat hodiny, dny... (a vůbec to není kvůli tomu že vypadá úplně jak moje bývalá, která mi zlomila srdce...:) Shrnutí: za pár podařených akcí 1 bod, za Claire 3:) 4/10

Božský Evan (2007)

Slabý film, nevím proč jsem čekal že to bude lepší než Bruce (při čemž ten se mi líbil hodně), možná to bylo právě kvůli Carellově výstupu v Brucovi (který stále beru jako nejvtipnější scénu). Některé džouky v evanovi se snaží právě napodobit jeho bezmocné brblání, ale je to spíš trapas. Pár světlých chvilek (například natupírování vousů)nedokázalo zmírnit debilitu celku. Použité efekty bych dokázal udělat se třema kámošema za měsíc a za mnohem levnějc (cca 5mil dolarů, prosím ozvěte se mi:). Docela jsem se na Evana těšil, i když vím že to nemám dělat, a taky to podle toho dopadlo - moc blbě. 3/10 za Freemana, vousy ve tvaru análního kolíku a docela vtiného reportéra (ten co chtěl rozehnat lvy)