Mechanik zabiják (2011)

Najomny vrah milujuci luxus, poriadok a staru dobru klavirovu klasiku na platni /pred prehranim treba platnu posuchat suchou servitkou/, hranu asi samotnym Stathamom v 9 rokoch je urcite postava okolo ktorej sa musi vytvorit jedinecny pribeh a jednoznacne natocit 90 minutovy originalny film. Samozrejme najomny vrah nemoze ludi strielat len tak, a tak mu scenaristi vymysleli, ze bude ludi strielat za peniaze. Aby to ale nebolo tak jednoduche, nebude ich len primitivne strielat, ale aj otravovat (jedmi), dusit a topit. Do tohto vsetkeho sa dokonca este zmestila vsuvka o klamstve, podraze a pomste, ktoru treba jednoznacne vykonat aj na ukor horiacich domov v uliciach a mame to. Ze to uz odniekadial poznate? Ale kdezeeee..toto je novinka z roku 2011 priatelia. Kazdy krat som gulal ocami pri westernovom hudobnom motive, ked novodoby Bruce Willis odchadza z miesta cinu s kamennou tvarou( ktoru asi zhodou okolnosti pouziva pri kazdej prilezitosti ci uz ide o scenu romanticku alebo bojovu) a vdaka novemu csfd mam moznost poznat hned aj meno toho blba co to spachal. Kto mu toto schvalil pre pana jana. Inak vsetko naporiadku a pacila sa mi dokonca jedna buzibitka. Jedine co by som vypichol ....nezabili mu zenu a partaka.

Viděl jsem ďábla (2010)

Niekto to ma a niekto to proste nema. Pochopit obrazky, ktore vam Ji-un Kim ponuka na platne prostrednictvom kamery a vidiet, ze by sa z nich dali urobit obrazy alebo majstrovske fotky asi nie je take jednoduche. Dokonala kamera s precizne odmakanou uz klasickou klasikou v pozadi dava uz od zaciatku tusit, ze tu o priemere nebude reci. Pomsta po korejsky je namet na ktory cakam dlho od cias Lady Vengeance a Oldboya a niecim mi dokonca trilogiu aj pripomina. Min-Sik Choi je ako diabol tak dokonaly, ze zacinam rozmyslat ci to hral alebo nie. Tvrdi sa o nom, ze je buhdista ako remen ale ak je oblubena herecka uloha budhistu valat sa v kazdom filme v krvi ako prasa na zabijacke a budha s tym nema problem, zacnem verit aj ja. Cistych five to asi nie je kvoli stopazi, druhej polovici a koncu, ktory je zbytocne romanticky ale ja ich dam uz len kvoli hereckym vykonom. Min-sik Choi >Javier Bardem ako Chigurh. Niekedy som mal naozaj pocit, ze "som videl diabla"

Jackass 3 (2010)

Just relax and enjoy your shit.

Leon (1994)

No women, no kids. Je velmi malo filmov, pri ktorych si pozriem aj konecne titulky a stale mam gucu v krku. Leon je utok na srdce pre citovo labilnejsieho cloveka, pretoze utoci sposobom nepopisatelnym a dovtedy asi nevidenym. Splet udalosti, ktore spoja dvoch ludi, sposob akym je vsetko natocene, dokonala hudba, ktorou je atmosfera podfarbena a vyvoj (otcovskeho?) vztahu skaredeho 40tnika a neuveritelne krasnej 12ky musi pri Shape of my heart dostat na kolena aj ludi, ktori nemaju spolocne s pedofilou nic. Aj ked bohvie ci taki po Leonovi existuju... Dokonalost, ktora ma fakt zasiahla.

Janghwa, hongryeon (2003)

12.8.06 prva projekcia . **** 11.1.2011 druha projekcia ***** Podobne ako u Lady Vengeance aj tu mi trvalo zopar rokov aby som pochopil obrovsku kvalitu korejskych pocinov rokov Nultych, coho priamym dokazom je aj "pribeh 2 sestier" .Roky, ked korejski profesori filmu vyucovali svet su uz asi prec ale nastastie je este zopar kuskov, ktore sa oplati pozriet si aj po dlhom case a dokazu vas stale zaujat. Toto je jeden z nich.

Přicházím s deštěm (2009)

2 pokusy dopozerat to su na tento film malo. Ako tak citam, na konci to dava zmysel, ja len neviem ako sa k tomu dopracovat

Saw 3D (2010)

Vsetci pokracovatelia Saw-ov po tretom diely by si zasluzili zobudit sa niekde poriadne hlboko v hrdzavej rure o primere 50cm s ostnatym vibratorom v riti a pocut hlas z pasky, ktory im hovori " Hello fakrs, i wana plej a gejm...Roky ste vyciciavali potencional Saw a preto si to teraz odseriete v plnej parade....."

Poslední vymítání ďábla (2010)

Dokaz toho, ze aj 100x videne moze byt este stale aspon trosku desive. Skoda, ze len do momentu kedy sa ma ten desivy neviditelny diabol prebudit a naplno ukazat svoje monstrozne rozmery. S prekvapenim vsak zistujeme, ze rozpocet s odhalenim diabla asi neratal, a tak nam dovoli nahliadnut iba na dvere, za ktorymi sa vsetko odohrava. Musime si vystacit so zvukmi, skrekmi a zabermi tocenymi asi z naplno rozbehnutej F16ky. Velmi slusne vybudovana atmosfera zburana rozpoctom.Proste ked raz chcete stavat mrakodrap, musite investovat viac ako 500 forintov...Rozpocet tu vladal po 2 poschodie..

Tenká červená linie (1998)

Je krajsie hladit svoju milovanu zenu alebo drzat horuci samopal? Je lepsie dosiahnut nieco vo svoj prospech vlastnym rozhodovanim, alebo pocuvat velitela, ktory chce dosianut nieco vo svoj prospech aj za cenu vaseho zivota? Filmik, ktory vam umeleckou formou zopakuje to, co ste uz milionkrat poculi a videli. Vojna je proste hnus. Zabijate ludi len preto, ze oni chcu zabit vas a oni vas chcu zabit len preto, ze vy chcete zabit ich. Nie, vy nebudete generalom, vy budete pesiakom v poli, ktory si bude s placom drzat svoju prilbu a modlit sa aby uz bol koniec. Nic viac na tom nie je. Ak vo vojnach niekto vidi hrdinstvo, zadostucinenie alebo nebodaj zabavu mal by sa rychlo zobudit.Ak sa chce zobudit, moze zacat prave tu a ak nie, prajem mu prvu liniu. Nie je to vojnovy film, ale film o vojne a preto necakajte pilovanie noh a lietajuce koncatiny.

Jak vycvičit draka (2010)

Teraz sa zase vsetci poserieme od zlatosti tohto animaku a za mesiac bude vsetko fuc. Nad Mrazikom teda neonanujem ale tieto moderne rozpravky su fak na jedno kopyto. Studia sa predbiehaju kto urobi lepsiu grafiku, divaci su vo vytrzeni z neskutocne zlatounkych postav, ktore sa chovaju total coool a inak bezi vsetko po starom. Pamata sa tu niekto na Valleho? Ja uz velmi nie, a za mesiac sa nebudem pamatat ani na Skytáka. Netvrdim, ze som sa nudil ale cakal som viac. Vlastne necakal, vsak je to rozpravka.Ako hovori moja mama " Pamatajte moje slova", tak vy si pamatajte ze v nasledujucich rokoch bude takychto rozpravok za 3 kyble.