Klíč (2005)

Jemná, téměř nestrašidelná duchařina, téměř bez duchů, téměř bez lekavek, téměř bez akce, téměř... přesto všechno hodně zajímavý počin se skvělým finále. Plus moc hezká kamera a skvělé herecké výkony.

Rychle a zběsile (2001)

Jeden z impulzů, který odstartoval vlnu tuningu, pardon tuzingu, u nás. Nebo si snad myslíte, že přidání sycení dusíkem, snížení podvozku a jiné pochybné úpravy (líných motorů) vám našeptá manuál k vozítkům Š120L?

Ostrov (2005)

Milovnicím novodobých scifi romancí vzkazuji, aby si po první půli vyměnili místo před obrazovkou s milovníky řádné, místy i snad napínavé akce, odešli dát prádlo do pračky, vyluxovat...prostě nějaké domácí práce na třičtvrtěhodinu. Milovníci akce, u které radno moc nepřemýšet, je pak jistě na tu poslední minutu, kde se ukáže, jestli "spolu žili sťastně až do smrti", zavolají. Ehm, nebyla by tam v Merrick Biotech ještě jedna Scarlett Johansson? Nechci ji jako dárce, ale jako "dárek" pro sebe; nějaké úspory mám. Steve Buscemi opět nezklamal! No a ruku na srdce, čekali jste snad od Michaela Baye něco jiného?

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Tak Zafodovi hlavy jsem si představoval dvě vedle sebe než jednu vyklápěcí dvojhlavu, ale jeho role, resp. "chování", bylo snad jakoby speciálně Sam Rockwella režíroval sám Douglas Adams; k tomu pár opravdu hezkých CGI efektů, které jednoduše jen vypadaly a tím snad výčet opravdových kladů končí. Ach jo, škoda. Ostuda to není, zfilmovatelné snad ještě hůře než Pán prstenů, ale šlo to jistě udělat líp, hlavně pro knihu neznalého diváka. No, dobře, Mos Def v roli Forda taky ušel a i na "Trillian" Zooey Deschanel se dalo koukat.

3:15 zemřeš (2005)

Originalita na bodu mrazu, atmosféra prachbídná. Škoda filmového pásu na výrobu kopií do kin. Tohle mělo jít rovnou na video a nálepka "podle skutečné události" by snad mohla přilákat jedince, co si zásadně půjčují jenom česky dabované záležitosti, vesměs v kvalitě "C" . Dal bych 2*, ale scéna s knězem v domě byla hraničící s trapností a parodií.

Invaze zlodějů těl (1978)

Ta atmosféra se dala krájet snad od samého začátku. Bohužel (zatím) nemůžu srovnat s originálem, ale tento remake je moc podařený, takže originál mě zajímá velmi.

Vinci (2004)

Komu vadí, že všechny zápletkové prvky už někdy někde viděl, ať zvedne ruku. Jó lehkost, šmrnc a vtip - to jsou ta nejvýstižnější slova pro tento kousek od našich polských sousedů.

Psanci Ameriky (2001)

Na dobrý western je (doufám i v dnešní době) potřeba o dost víc, něž jen uhlazenou hezkou bezpečnou zábavnou show s cool mladými pistolníky, blondýnou a hitem od Mobyho.

Devátá brána (1999)

No nemusela to být taková hrůza, nebýt toho konce, hlavně té kýčovité "milostné" scény.

Pod kontrolou (2004)

Nekamenujte mě, ale podle mě zas tak moc nových věcí film nepřináší. Nic co by už párkrát provařeno nebylo. Naštěstí se tu nehodnotí jenom scénář, ale i třeba herecké výkony, a ty jsou jiná kategorie. Dafoe i Liotta, oba skvělí. Bohužel jak jsem už psal, scénář nudný. Díky aspoň za těch posledních asi 10 minut. Sci-fi prvků pomálu (spíš žádné), jako thriller dobré. 3 1/2* Mimochodem neměl Lee Ray Oliver na těch prstech vytetované jiné písmena, než tady ukazuje ten plakát?