• Krátkometrážní

Legenda o Kašparu Hauserovi (2012)

Môj nový "malý kultový film", Gallo si tú rolu náramne užíva, Vitalic super soundtrack a Elisa Sednaoui je neuveriteľne sexy / tomu hovorím režisérsky debut!

Karisuma (1999)

Veľmi zaujímavé prostredie "umierajúceho lesa" - zvláštny film, postavy a humor (nie je to komédia, no určite sa niekoľko krát zasmejete). Kurosawa ma znovu nesklamal / presne štýl filmov aký mám rád.

Rudé noci (2010)

Rok 2009, Francúzsko - Belgická koprodukcia a opäť raz záruka úžasného zážitku. Po pecke Amer je toto regulérny thriller, žiadny umelecký experiment ako prvý menovaný film, ale to neznamená, že by sa nebolo na čo pozerať. Práve naopak „Red Nights“ - ten názov presne sedí, všetky najlepšie scény sa odohrávajú v noci alebo v priestoroch kde dominuje červená a čierna farba. Esteticky dokonalé - kamera, sýte farby, krásne kulisy a interiéry (krásne sú aj ženy)... Dej nie je žiadna zamotaná kriminálka, niekoľko postáv idúcich si nekompromisne za svojim cieľom... zopár brutálnych a krvavých scén. Pomalšie tempo mne pri tomto filme vyhovovalo, ale pre mnohých bude asi mínusom. Dávam plný počet, nenachádzam jedinej chybičky na kráse, no chápem rôzne hodnotenia, predsa to nie je film pre každého / a k tomu či je to inšpirované starými giallo filmami.. no je, ale len sčasti, hlavne po vizuálnej stránke (ako som už spomínal využitie červenej farby atď.) ale to je asi tak všetko. Proste výborný moderný thriller.

Upstream Color (2013)

Chcel som napísať trochu obsiahlejší text, ale potom som si uvedomil, že pri Upstream Color to nemá veľmi zmysel (o to viac keď som to videl zatiaľ len raz) a tak môžem len povedať - najlepší film za x rokov, toto je presne typ modernej kinematografie akú zbožňujem / úžasný Soundtrack...

Polski film (2012)

Proste keď máte radi „tak trochu iné filmy“ dajte Poľskému filmu šancu. Je to paráda, uletené (tým veľmi zábavným spôsobom) a výborne natočené. Síce aj mne asi tak polovicu filmu trvalo kým som sa naladil na tú správnu vlnu... ale druhá polovica ma presvedčila o tom že toto je jeden z naj českých filmov poslednej doby.

John na konci zemře (2012)

Budem asi jeden z mála, ktorí tento film vychvália a dajú mu plný počet, ale mne sa to fakt páčilo. Coscarelliho predošlé počiny ma príliš nezaujali, no JOHN DIES AT THE END je parádny úlet - zábavný, nepredvídateľný a dá sa povedať že aj celkom originálny. Má „gule“, je tam množstvo krvi a klasických gore efektov, neustále sa niečo zaujímavé deje... proste šialený film, na oddych a zábavu. Mnohí ho ale určite odpíšu so slovami, že je to somarina (ako to u podobných filmov väčšinou chodí), ale nenechajte sa odradiť, ak máte radi tento druh kinematografie (a režisérovu tvorbu) smelo do toho!

Superjail! (2007) (seriál)

Prvá séria - totálny masaker, Druhá séria - totálny masaker, ale nápady tvorcom trošku dochádzajú, Tretia séria - je najslabšia, ale aj tak je to stále totálny masaker.

Survive Style 5+ (2004)

Pre mňa zatiaľ divácky najznesiteľnejšia a najzábavnejšia japonská podivnosť akú som videl. Super geniálne! 100%

Das Deutsche Kettensägen Massaker (1990)

„Nemecký masaker motorovou pílou“, už len ten názov hovorí sám za seba... Post komunistický lacný trash plný násilia, krvi a totálne vyšinutých postáv - výborný Udo Kier ako vymletý fašista je nezabudnuteľný (škoda že je tam len chvíľu) ale ani ostatní herci za ním v ničom nezaostávajú. Celý film je vlastne len sled uletených scénok (pri jednej, kde starý dedo v teplákovej súprave naháňa ženskú medzi kríkmi s motorovou pílou v ruke, som sa skoro zadusil smiechom:) nemá to skoro žiadny dej, ale je to strašná sranda a asi aj tak bola táto „filmová rarita“ nakrúcaná - proste pre zábavu. A hlavne je to krátke, takže na niaku nudu tu nie je žiadny priestor.

Loom (2012)

Luke Scott v spolupráci s RED Camera vytvoril krátkometrážny film „LOOM“, ktorý je kompletne natočený v 4K formáte. Pôvodným účelom tohto filmu bolo predviesť prototyp REDray 3D prehrávača. Štýlom akým je natočený má odkazovať na slávny film Lukovho otca - Blade Runner. Za seba musím povedať že sa mu to padarilo na výbornú, ako sa hovorí: jablko nepadá ďaleko od stomu... // Film sa dá legálne stiahnuť v HD kvalite na stránke RED Camera Forums.