Muži v naději (2011)

Z vyprávění svých rodičů jsem slyšel, že v kině se kdysi po filmu tleskalo. Připadalo mi to vždy divné, proč v kině tleskat? Komu? Dneska jsem byl na tomhle filmu a také se po něm tleskalo. Zažil jsem to poprvé, a to chodím do kina celkem často. Konečně chápu, čemu se po filmu tleská. Takže 4* tomuto skvělému filmu a další 1* za zážitek. Tleskám. :-)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

To prostředí seriálu na mě působilo velice pozitivně a zároveň pochmurně. I nápady byly zajímavé a promyšlené, příběh celkově dobře konstruovaný. Troufám si říct, že to byla nejzajímavější série ze sady Stargate. Něco tomu ale chybělo. Šmrnc, humor... Nevím. Jednotlivé díly se prostě moc vlekly. I tak to ale stálo za shlédnutí.

Spartakus (2010) (seriál)

Perfektní. Je to jeden z těch seriálů, u kterých se člověk těší na každý další díl. Hltal jsem plnými doušky.

Jsem číslo čtyři (2011)

Tak nějak slátanina Supermana a Twilight ságy. Jako příběh z bravíčka, dobrý pro teenagery. Trailer byl dobrý, navnadil mě, ale bohužel už v něm nebylo nic o tom, co je to za cípovinu. No jo. Už hlavní hrdina s baterkama místo rukou mluví za vše. Ale tak nějak se to odsyslit dalo. Dávám 3 hvězdy: 1 za hudební doprovod, 1 za efekty a jedna za ty zlý borečky s tesákama a nosdrama. :-)

Matrix (1999)

Tento film zásadně ovlivnil můj životní nadhled. Nechápu tu sortu lidí, co v Matrixu vidí jen bandu individuí v divnejch hadrech. To jsem viděl(a) a byla to pěkná blbost, říkávají. To jsou přesně ti zabedněnci uvěznění v Matrixu. :-) Ten film je o filozofii, o smyslu života, o problému volby... Střetává se v něm tolik rovin problémů, že se na celou triologii musí člověk podívat vícekrát, aby vše patřičně pochopil. Pro mě je to zkrátka geniální sci-fi.