mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 21.3.2020  12:59
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Od dob prison break utekla pěkná řádka let. Kinematografie se posunula, stejně tak mé nároky na seriál. Tento návrat ke kořenům (aneb v jednoduchosti je síla) mě uchvátil na tolik, že se o seriálu hledám další podrobnější údaje. Zápletka velmi prostičká, avšak všechny ty emoce a napětí, které ze seriálu přímo stříkají dodávají počinu skvělou atmosféru, ze které ke cítit mirné vzrušení. Nezainteresovanému člověku se může zdát, že film ztrácí grády, upadá do zapomnění a v tichosti odejde do útrob těch zbytečných. Přesně v ten okamžik nastupuje režisérský štáb a nasazuje prudkou, ale příjemnou ránu mezi lopatky, takže vás donutí sledovat nadále. Najít si sympatie k postávám je velmi obtížné, avšak když se vám to podaří (můj TOP je rozhodně profesor), užíváte si každou vykutálenost, která přijde. Po dokončení třech "základních" sezón přichází ta pravá válka, a je s netrpělivostí čekám, co přinese. Díky za tenhle skvost, který je velmi příjemnou záležitostí.

• 7.10.2019  13:52

Film mého dětství, který mě dokázal uspat mnohem lépe než Bob a Bobek :-)

• 21.8.2019  11:00
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Způsob, jakým tvůrci byli schopni vytvořit na jednu stranu poměrně přesnou rekonstrukci více než 30 let starých událostí a na druhou stranu do svého díla zakomponovat vysoce aktuální poselství o ceně za lži, které je dokonce podtitulem této minisérie, je fascinující. Ani na chvíli to nepůsobí jako nějaká na sílu tlačená agitace, nicméně přesah do současnosti je naprosto zřejmý. Unikátní projekt, který je zcela zaslouženě na vrcholu žebříčků. " I was in the toilet"

• 14.6.2019  08:56
    John Wick 3 (2019)

Dost možná je to tím, že jsem dlouho nebyl v kině. Počkal jsem si na své a vyplatilo se. JW 3 je skvěle zvládnuté řemeslo, které je vymačkané do poslední kapky krve. Akčňák, ve kterém nechybí oldschoolové prvky (honička auty, mlátička ve stylu Raid) stejně tak prvky nové (skvělé lokace, důraz na vedlejší postavy) Kamera je prostě skvělá a některé záběry točené na jeden zátah jsou prostě klasa. Zvuk byl naprosto perfektní. Škoda, že příběh je prostinký, až trapně humorný, ale o tomhle to prostě za žádnou cenu není. Když jsem slintal během akční scény s Halle Berry, myslel jsem, že je po mně. To jsem však nečekal, že závěrečná scéna, kdy John používá brokovnici, bude rovna s orgasmem (neboť zvuk brokovnice, se skvělou kamerou,je prostě geniální). Keanu se pro tuhle roli narodil, není to žádný nahodilý střelec, je to profesionál. "I need guns. Lot of guns"....Já zase potřebuji víc akce, víc vypálených kulek.

• 9.11.2018  09:04
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Seriál postavený téměř výhradně na rozhovorech, se snahou pochopit, co se děje v hlavách psychopatů. Pro mě to nebylo až tak bezchybné, ve vší té prkennosti a strojenosti bych kapku napětí a akce uvítal, ale chápu, že tým režisérů chtěl pracovat hlavně s myšlenkami. Ovšem jako studie charakterů je Mindhunter velmi zajímavý, a to nejen mezi usvědčenými magory, ale i mezi zúčastněnými agenty FBI. Až se dostanu do druhé série, věřím, že tu hvězdu přihodím. Není to seriálem, je to ve mně. Edit 7.10.2019, skutečně hvězdu navíc přidávám, seriál začíná mít ty správné koule :-)

• 26.3.2018  17:30

Nejde ani tak o umělecké dílo, jako o historický fakt, který se bude (doufám) učit ve školách. Tohle je něco, co málokdo zažil a málokdo zažije. Bylo mi tehdy sedm a s přibývajícím věkem mi to teprve dochází. Turnaj všech Turnajů. Výhra nad Výhrami. Emoce nad Emocemi.Díky, Ondřeji

• 19.3.2018  01:14
    Lajna (TV seriál) (2017)

"Kdyby Bůh věděl, že někdo bude prznit hokej takovýmhle výkonem, nikdy by nedopustil, aby voda mohla zamrznout." Langmajer se pro tuto roli narodil. Seriál, kdy vulgarita zná konečně hranice a je fakt vtipná. Po okresním přeboru další srdcovka, díky, Hrouzku. " I doesnt judge anyone"

• 10.11.2016  21:26

Mel má rád hrdiny (nejspíš), já mám rád válečnou vřavu (určitě). Kvality Ryana, Pacifiku a Tábor tygrů napasované do 131 minut. Pomalý rozjezd vyústí ve skvělé finále, kde se to nonstop řeže, střílí a krev stříká. Skvělá válečná podívaná, které konečně uspokojila mé choutky. Dokonalá výprava, skvělý zvuk i kamera mě naprosto vtáhla do děje. Andrew byl výborný, Sam si konečně šplhnul. Gibsonůn smysl pro detail se nezapře. Co mně přišlo dokonalý všechny ty akční miniscény ve válečné vřavě, zalehnutí granátu, odpal dvou nepřátelských vojáků, to bylo vynikajcí, ovšem tak jako detailní zábery jsou skvělý i celkové záběry, náběhy Japonců, dělostřelecká palba, fakt luxus, za tuhle podstatnou část filmu bych neměl problém ani s Melovou nominačkou na zlatýho-plešatýho. Poslední záchranná fáze je asi nejsilnější z hlediska emocí a opravdu pokud je ten příběh blízký pravdě, tak před Dossem velký respekt, kéž bychom měli podobnou 7úctu k životu jakou měl tenhle sympatický vegetarián. Prdět na to, že v sále bylo deset lidí a z toho 7 lidí nemělo šajnu o co jde, prdět na to, že je filmu klišoidní patos, prdět na to, že Vince nemá ponětí, co je to válka. Prdím na to, že film není 5ti hvězdičkový. Já se nesmírně bavil a od dob Ryana mám zase o čem vyprávět. Díky Mele. Tohle je film, který MUSÍM vidět ještě jednou !

• 13.10.2016  23:53
    Anthropoid (2016)

Těžko hodnotit objektivně. Jsou tam konspirační i historické nedostatky až přehmaty, které jako příliš zanícený divák ani nebudu vyjmenovávat. Po 50 letech od Atentátu a 10 letech Ellisova samostudia jsem čekal větší odvahu nedělat samotný atentát filmařsky, ale pečlivě historicky. A poněkud se zvrtnul i kulervoucí boj v kostele (visící Bublík, němčouři s herní inteligencí "začátečník"). Angličtina drhne v uších, z úplného závěru nemrazí jako u Sequense. Ale to všechnu dokážu přehlédnout a pochopit jako úlitbu zahraniční produkci, protože vedle samotného strhujícího příběhu mě celou dobu fascinoval fakt, že nějakýho Anglána napadlo postavit napínavý, řemeslně zvládnutý a hlavně celosvětově konzumovatelný pomník našim hrdinům, po kterých u nás filmově nikdo ani neštěkne. To pomyšlení, jak si obyčejný tlustý Američánek po zhlédnutí Anthropoidu gůgluje boj českých sedmi statečných (i díky tomu, že se z toho na konci udělala německá jatka), mě plní chlapskou dávkou hrdosti. Konečně po dlouhé době slast pro oči. Díky, díky, díky.

• 20.8.2016  15:59

Tady nejde nezaplesat. pro všechny fanoušky Tekkena, Call of Duty a ostatní FPS hry, je tahle nekončící akční párty prostě povinnost. Jasně, že nejde o žádný hluboký příběh, žádná omáčka, tady se táhne přímo na bránu. Nekompromisně a přímočaře. Větší nálož hlášek, skutečně vtipných momentů a kvalitně odvedená "handy came" mě připoutala do sedačky. Závěrečná scéna ala Neo z Metrixu má obrovský koule. Kam se na to hrabe indonéský The Raid. Tahle hitparáda mi z hlavy jen tak nevyprchá a já si ji s horkou hlavou klidně pustím ještě jednou.

• 17.2.2016  13:12

Všechny ty výbuchy a exploze jsou typickým Bayovým rukopisem. Občasné srovnávání s black hawk down je asi na místě, ale ve své podstatě se jedná o rozdílnou myšlenku. Zatímco Ridley vsadil na zvučná jména, tučný rozpočet a hordy padouchů, Bayovi stačilo pár neokoukaných jmen, trocha muskulatury a komornější prostředí s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že se Bay pokusil o zimní akční popcornovku (které dosáhl) a své ambice netáhl nikam k nebeským výšinám, hodnotím snímek za velmi podařený a vstřebatelný. Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy. Film naplňuje veškerá kritéria, která jsem si přál hrozně vidět, nehraje na city a táhne přímou cestou na bránu. Dávám pátou hvězdičku za to, že se konečně po dlouhé době podařilo někomu uspokojit mé choutky.

• 29.10.2015  12:55
    Velká válka: 1914-1918 (TV film) (2008)

Myslím, že něco takového by se mělo pouštět dětem na základních školách. Ne aby se předcházelo válce, ale aby si každý uvědomil, co by se mohlo stát.

• 20.10.2015  16:55
    Válečná generace (TV seriál) (2013)

Výborný průřez německou stranou války, který ukazuje rozmanitou povahu motivace německých občanů. Jasně dá se argumentovat, že je potlačená nacistická ideologie, ale je třeba si uvědomit, že je zde zobrazen Wehrmacht, který nebyl prolezlý nacismem jako takovým, ale stál opravdu na vlastenectví a odčinění Versailleské zrady. Fanatismus Němců neprošlých frontou je zde vidět, i když to nejsou nacisté - víra v konečné vítězství, v neomylnost Vůdce. Jistě našly by se i oslí můstky a nepravděpodobné náhody, ale je to film a ne historická rekonstrukce.

• 3.7.2015  15:05

Smršť od začátku do konce. K vydechnutí mohou posloužit jen víceméně prázdné dialogy, ale kvůli nim tu Rambo není a nikdy nebyl! Vůbec jsem to nečekal, naopak. Chtěl jsem si už navždy zachovat ten nepopsatelný pocit ze třetího dílu, který Johna stavěl daleko před všechny jiné zlobijce, ale Rambo je zpět a opět si nebere servítky, nechodí kolem horké kaše a jde si přímou cestou dál. Žádný květnatý děj, ale řežba a zase řežba. Moc pěkně natočená reminiscence poctivých akčňáren, na kterých si mnozí jiní vylámali zuby. V neposlední řadě kladně hodnotím i výběr prostředí, prostě paráda, jsem maximálně spokojen.

• 14.3.2015  10:19
    Pelíšky (1999)

"Drž hubu"

• 17.9.2014  23:07

Film mého dětství, který mě nikdy nepřestane bavit !

• 21.8.2014  12:07
    Coherence (2013)

Já se k tomu dostal jako slepý k houslím a jako slepý jsem u filmu vydržel. Původně jsem se bál, že to budou scénaristické výměny názorů jako třeba u Pozemšťana, ale tady se i něco "děje" a hýbe se to. Film samozřejmě není uplně perfektní, ale ve svém žánru rozhodně může šéfovat svým poddaným. Krásná podívaná

• 16.7.2014  14:54
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku !

• 30.8.2013  16:51
    Hon (2012)

Babovřesky by se měli co učit, jaký je to žít v malém městě. Dánove prostě umí, to už všichni víme, ale že nasolí zase takovou pecku, u který tlukot srdce překračuje na mezi epileptického záchvatu, to čekal málokdo. Emocionální bomba, skvělé herecké výkony, jak hlavních, tak i vedlejších herců, námět i kamera ... a prej, že to bez hudby nejde v dnešní době. Film, který filmové nadšence posadí na prdel a rodiče zvedne z pohovky ke svým malým ratolestím, které hned proplesknou, jen aby se neřeklo.

• 26.3.2013  12:09
    Protiúder (TV seriál) (2010)

Americký patos doprovázen tou nejlepší akční stránkou za poslední 3 roky. Percival servíruje akční nášup od úvodního pilota do prozatím závěrečné série. Až na hlavní terminátory si nemůže být nikdo jist svým životem. Napětí, akce,krásné ženy a skvěle provrtaný příběh nenechá jednoho diváka klidným. Pro mě po "24" další kultovní trhák, který si jistě za pár let pustím rád znovu.

• 29.11.2012  18:05

Ať byli předchozí Batmani jakkoliv dobří nebo špatní, tohle je ultracoolová řež a máme Batmana naposledy, pokud vyjímám další ságu která by měla vyjít v roce 2016. Pro mně ale zůstane celá trilogie mrtvá, jelikož pro mně je i jedinečná ! Nolan zvládl překonat sám sebe. A že mu to vyšlo i po třetí! Jednoznačně nejlepší film s Batmanem, co může být. Na filmu taky oceňuji, kolik prostoru měli Batman, Catwoman a Bane. Negativum? Žádné. Což taky tak nějak film povyšuje nad předešlým Blockbusterem Amazing Spider-Man, u kterého jsme se nevyhnuli srovnávání s Raimiho trilogií, postavami atd..., přičemž u Banea zapomeneme na minulého, tupého a vůbec toho nejhoršího Banea z ještě horšího filmu Batman & Robin. Jsem rád, že jsem Nolana neposlal do oněch míst už při uvedení prvního dílu a dal mu nějakou šanci.

• 14.9.2012  13:09
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Skvost nad skvost. Na tohle by byl pan Doyle svérázně pyšný. Žádné přihlouplé řečičky, žádné přihlouplé bouchání nášlapných min. Každá věta poctivě skládá dokonalost celé série. Záporák je naprosto skvělý a Watson jakožto válečný veterán si nehraje na hrdinu ala Jude Law. Guy Ritchie může i s celým štábem Lynovi a Haynesovi políbit řiť. Konečně někdo dokázal, že i klasika se dá překonat.

• 30.11.2011  13:38
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Se slzami v očích se loučím s tímto mistrovským dílem.

• 24.11.2011  11:30
    Rašómon (1950)

Syrové, až je to vlastně všechno perfektně připravené a naservírované. Můj první debut s Kurosawou skončil s otevřenými ústy a loužičkou pod mojí židlí. Vidět tohle v rámci školní výuky je prostě povinnost.

• 21.9.2011  18:43
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Walking Dead má jednu nesmlouvavou přednost. Vizuální stránku filmu aplikovanou do seriálu. Já měl za to, že zombíci jsou již písni minulosti a bečkových hororů. Když se to ale umí, je to paráda. Pilot mě vtáhl do světa nemrtvých a již nepustil! Scény a lokace jsou sice povětšinou stejné, ale vůbec mi to nevadilo. Tuhle řeš jsem si vychutnával se skrytou sympatii k rozšmelcování zombimozku třiceti způsoby!

• 27.5.2011  13:08
    Zpověď (TV seriál) (2011)

I přes slabší akční stránku se Kiefer prostě neztratí. Jeho charisma a chtíč je pořád stejný, jako u "24ky". Pokud přičteme naprosto perfektní a skvělé dialogy, dostáváme neuvěřitelně fascinující miniweb sérii. Napětí se dá krájet a jen stěží se tu vyskytuje americký patos. Tohle je něco, co Kiefer dlouho potřeboval, zapomenout na režiséry a scénáristy a šlapat pouze ve svých šlépějích, doprovázen Johnem Hurtem.Pro fanouška Jacka Bauera je tohle prostě povinnost.

• 31.1.2011  19:25

Šťípněte mě, jestli je tohle pravda. Sportovní dramata mám už tak nějak zkouklé, ale že Yakin dokáže i přes odrbanost klišoidních zápletek jako je rasová profilace a nostalagický pohled na sportovní svět dokáže vytvořit tak srdceryvnou záležitost, kterou když prokreslí naprosto dokonalým soundtrackem, tak dokáže nejednomu divákovi nahnat slzy do očí, to jsem nečekal.Perfektkní střih, již zmíněná hudba, kamera i skvělé herecké výkony, které se opírají o Denzela.Nebudu troškař a tu pátou tam přihodím za ZATÍM nejlepší sportovní film. co jsem viděl.

• 9.1.2011  23:04
    Dracula (1992)

Naprosto skvělá výprava, kamera, kulisy, barevné podání, zpracování, hudba a herecké výkony. Tomuhle říkám povýšení hororového příběhu na něco víc než tupá jatka s vyšinutým dějem. Coppola vytvořil epicko-tragickou lovestory na pozadí legendy o hraběti Draculovi se slušnou porcí násilí, dramatu, romantiky, tajemna, sexu a náboženství. Takový mix prostě musí fungovat, pokud není režisérem nějaký zoufalec! Tento film má pro mne neuvěřitelný náboj, atmosféru a v záběrech je stále co objevovat a čím se kochat.

• 30.12.2010  15:50
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Konečně seriál, kde se neřeší vztahy a jde se rovnou na věc. Tah na bránu je obrosvký. Kdyby Vetchý nebyl známý herec, řekl bych, že jde o jeho životní roli (něco tak přesvědčivého sem dlouho neviděl). Luděk Sobota snad poprvé ze sebe nedělá retarda a je vtipný. "Za co jste mu dal tu červenou, ty vole?" Nikdy v životě se mi nestalo, abych si organizoval čas podle českého seriálu, ale Okresní přebor mě donutil každé pondělí ve 20 hodin zasednout k TV a zjišťovat, na kterém zapomenutém kanálu ta Nova vysílá. Já jsem prostě musel hodit všední starosti za hlavu a šel jsem oběhat tu pravou obranu s Jirkou Luňákem, musel jsem si stěžovat na lavičce na bolístky s Jardou Kuželem, musel jsem kout pikle s předsedou Orlem a já jsem s nimi snad ukradl i ten Forbes. Mně s tou bandou vesnických exotů bylo dobře na hřišti i v hospodě. "Já viděl vopravdický peklo ty vole, to je nelidský". Je to nelidský a nelidsky jsem se bavil

• 19.10.2010  11:35
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Takhle perfektně vypilovanou a vykonstruovanou kriminálku, která své tempo drží po celých 7.sérii jsem ještě neviděl. Surovost a fuckování je tu na denní pořádku, které je doplněno naprosto přirozeným humorem, který tomu dodává ten správný drajv. The shield sahá daleko za hranice možností, co si divák může jen myslet. Takhle poměrně zrealizovatelný pohled na svět dokáže D.J.Caruso se svým štábem. Jeho nekompromisní a přesná ruka se trefila přesně doprostřed dlouho nezdolaného terče. Michael Chiklis spolu se svým strike teamem je jeden z nejlépe vyvíjejích se charakterů postav (týmu) a každý si bezvyjímky najde svého favorita. Tady je šance fandit opravdu každému. Detektiv Wagenbach je se svojí vedlejší postavou detektiva naprosto skvělý a nepřehlédnutelný. Tíživá atmosféra a skvělá závěrečná 5,6,7 série dokazuje, že policejní odznak nebude ve svém žánru zdaleka překonán a seriál zůstane navždy v našich srdích.P.S. Finále je bravurní.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42