John Wick 3

• Slovensko John Wick 3 (více)

Ve třetí části této adrenalinové akční série má super zabiják John Wick (Keanu Reeves) v patách celou armádu lovců odměn usilujících o získání 14 miliónů dolarů vypsaných na jeho hlavu. Poté, co porušil pravidla a zabil člena tajného mezinárodního spolku nájemných vrahů High Table se z Johna Wicka stává excommunicado - psanec, který je terčem zabijáků po celém světě. Připravte se na válku! (Vertical Entertainment)

Spiker01

Když duo Chad Stahelski a David Leitch vymysleli a dostali se k režii Johna Wicka, nenápadného akčňáku, který mohl v pokladnách dopadnout jakkoliv a taky to žádný obří úspěch nebyl (budget 20mil. - tržby 88mil.), asi ještě ani vůbec neměli v hlavách myšlenky na rozšíření mytologie ve dvojce (40 - 171mil) a naději, že tu může být John Wick s námi i po třetím díle (otvírák za 57mil) ještě hodně dlouho. A nyní jsou ze, lety sehrané a nerozdělitelné, dvojky dva skvělí akční režiséři, jež se separátně přehazují v hollywoodských nabídkách. Ačkoliv mi dvojka napoprvé v kině příliš nesedla, Parabellum s ní skvěle funguje jako takový plnohodnotný dvojfilm, který mimořádně skvěle vypadá a výjimečně umně variuje nekompromisně brutální akční scény a jejich bezchybnou choreografii. Keanu Reeves navždy zůstane s touto rolí bezpodmínečně spjatý, ovšem rád bych jej viděl oslavovat i u jiných filmů, které natočí (co to bylo ten propadák Replicas?). Takže zase nashle za dva roky, budu opět u toho.. PS : Halle Berry tu zazářila přesně tím způsobem, jaký jsem u ní očekával už u Kingsmana 2, ale je tu trestuhodně málo! A dokonce jsem vzal na milost Iana McShanea. ()

KarelR

Nikdy by mě nenapadlo, že to napíšu, ale John Wick 3 má… ehm… moc akce. Chad Stahelski natočil fenomenální akční nářez, který většinu stopáže sype z rukávu krásné lokace a realizuje na nich bezchybné likvidační balety. V poslední půlhodině se ale těžkotonážní hollywoodský biják překlopí v čistě asijskou vybíjenou, která potěší fanoušky Raidu a… otestuje trpělivost všech ostatních? I já bych ve finále maličko stříhal, protože se tu (navzdory geniální choreografii a píli všech zúčastněných) přeci jen přešlapuje na místě. Třetí Wick je tak sice nejlepší díl série a opravdový akční svátek, paradoxně by mě však potěšilo, kdyby Stahelski na konci trochu ubral na kaskadérských hodech a přidal na skvěle rámovaném příběhu. (8/10) ()

sniper18

Pri pôvodnom diely som teda skutočne nepredpokladal, že sa práve vytvára kultová akčná séria, ktorá si ma získa, ale stalo sa, pokračovanie mi už sadlo perfektne a na Parabellum som sa tak už veľmi tešil a dá sa povedať, že nesklamal. Aj keď podľa toho, v čom. Začnem teda tým horším, čo je rozhodne scenár. Zápletka ako celok mi vyhovuje, dej očakávane pokračuje len chvíľu po konci predchádzajúceho dielu, teda John Wick proti všetkým a prvú polhodinu som bol tak nadšený, ako v tejto sérii ešte vôbec. Ale potom tempo trochu upadne a občas som pociťoval aj trochu sklamanie. Chýba tomu tá elegancia druhého dielu, kde som si vychutnával všetky tie absurdné dialógy a interakciu s vedľajšími postavami, ako ozbrojovanie u someliéra, alebo súperenie s ochrankárom, ktorý si len plnil svoju povinnosť. Tu sa síce tiež stále rozvíja univerzum organizácie a dozvieme sa aj niečo o Wickovej minulosti, ale už ma to tak nezaujímalo, ako predtým a sklamalo ma smerovanie línií niektorých vedľajších postáv, lebo to vlastne nepriamo poškodilo aj samotného Wicka, ktorému som už nemohol až tak fandiť ako predtým. Ale predsa len je to stále akčný film, takže sa to dá akceptovať, tempo je aj tak väčšinu času veľmi svižné a každú chvíľu sa nájde nejaká perfektná sekvencia, ktorá opäť poteší, takže je to veľmi kvalitná žánrová zábava až do konca. A teraz k hlavnému kladu, čo je rozhodne akcia. Nie, že by som to nečakal, ale úprimne, predčila moje očakávania. Prvé dva diely mali akciu takmer totožnú, len dvojka v atraktívnejších lokáciách, s lepšími súpermi a s parádnym fetišom na zbrane, takže ma bavila viac, ale tu sa diel posunul, obmenil a musím povedať, že len k lepšiemu. V nich sa predsa len akcia často obmedzila na neustále priestrely hlavy a zneškodňovanie súperov dvomi, tromi totožnými chvatmi, ale tu je akcia už podstatne nápaditejšia a súperi dávajú predsa len trochu viac zabrať. Je tu plno dlhších súbojov na všetky spôsoby, ktoré sa snažia priblížiť starej dobrej Ázii, takže choreografia je mimoriadne nápaditá a pôsobí to dynamicky a drsne. Samozrejme stále to nie je dokonalé, predsa len často vidno, že je to nacvičené, ale myslím, že na americké pomery a hercov, ktorí netrénujú bojové umenia od malička to už lepšie byť nemôže. Rovnako ako ani všetky tie prestrelky a naháňačky na rôzne spôsoby. Natočené je to takmer dokonalo, teda až na tie digitálne nože, ale akcia v Istanbule na jeden záber berie dych, to muselo dať riadne zabrať všetkým zúčastneným a pred Halle Berry teda klobúk dole, čo sa vo svojom veku naučila a predviedla, ale celkovo je tu plno dlhých sekvencií bez strihu, tu sa herci riadne zapotili. Celkovo ma trochu sklamala jedine naháňačka na motorkách s katanami a finálny súboj s Dacascosom, ktoré sú ale tiež dobré, inak všetko ostatné je vynikajúce, hlavne Istanbul a všetka akcia z prvej polhodiny. Obsadenie je stále veľmi dobré, pôvodné postavy som si už obľúbil všetky, Keanu Reeves,Ian McShane, Laurence Fishburne a komorník, v dobrom ma prekvapila Hale Berry a k tomu slušná zostava záporákov. Ale sklamal ma trochu Mark Dacascos, páči sa mi, ako v tejto sérii dostávajú priestor prehliadaní schopní bitkári, Dacascos je stále ohybný a aj charizmatický, ale ten fanúšik mi tu k nemu nesedel, to už bolo až moc komediálne. Ale pod sebou má indonézske duo Yayan Ruhian a Cecep Arif Rahman z Berandalu, ktorí sa nielen vedia oháňať, aj keď s Reevesom by v reále asi veľa problémov nemali, no páčil sa mi ich vzájomný rešpekt. Chad Stahelski tu odvádza stále prvotriednu prácu, akciu zvláda bez najmenšieho zaváhania a audioviuálne je to stále pôsobivé dielo, ako aj dvojka. Takže vrcholom série mi stále príde dvojka, ktorá mi prišla kompaktnejšia a trochu svižnejšia, ale akcia je najlepšia práve tu a minimálne kvôli nej sa teším na opakované pozretia. Ale štvorku by som už asi nechcel, alebo minimálne treba ísť už iným smerom, priame pokračovanie už môže sklamať. 79% () (méně) (více)

Isherwood

Vybroušený diamant. Jasně, je to filmařská exhibice fanoušků žánru, ale v třetím dějství došla svého vrcholu. V těch esteticky vymazlených kulisách (neony s deštěm fungují vždycky) se odehrává festival tvůrčí fantazie, která odmítá polevit a sype z rukávu jeden highlight za druhým. Ty nekompromisně dlouhé, přehledné a bezezbytku fyzické akční scény jsou v mnoha ohledech až na hraně transu, a je úplně jedno, jestli se zrovna střílí, listuje knihou, nebo rozkazuje psům. Příběh je fantasmagorie, každá druhá replika je deklamací, ale pramení z toho nemálo ironických dialogů a komediálních výstupů. Dál už to hnát nejde. A pokud jo, tak ve čtyřce souboj Reeves vs. Iko Uwais, prosím pěkně. ()

Xmilden

John Wick v prvním díle neskutečně potěšil a nakopnul pomalu uvadající kariéru Keanu Reevese. Druhý díl celou látku posunul ještě dále a opustili jsme prostředí New Yorku a vydali se na chvilku i do Itálie. Celé to navíc opatřil až uměleckým artem a krásnými záběry. Trojka zašla celosvětově ještě o kousek dál, ale bohužel úplně nezvládla příběh. Začíná na mě působit překombinovaným dojmem, přestože akční scény jsou stále na hodně vysoké úrovni, i když na mě tedy nepůsobilo reálně, aby Reeves zmastil dvě indonéské mlátičky. Celou africkou odbočku v ději považuju za ztrátu času, jen proto aby i v půlce filmu byla nějaká akce. Tuším že se sérií, pokud bude nadále bobtnat, to půjde dále z kopce, pokud ovšem neangažuje schopné scénáristy. Tady rozhodně nebyli. 75% ()

• Světová premiéra proběhla 9. května 2019 v Brooklynu. (Varan)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 75 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Scéna, ve které mají na sobě jednotky rady neprůstřelné „brnění“ a soustavně odolávají střelám, je nesmyslná. Neprůstřelné vesty a oděvy fungují jako zachytávače projektilů tak, aby minimalizovaly poškození vnitřních orgánů. Zbytková energie se ovšem i tak přenese do těla a způsobuje i zlomeniny. Ve scénách, kdy John Wick (Keanu Reeves) střílí žoldákům do hlav, by takový člověk pár ran - i z menších kalibrů - nepřežil, protože by mu zbytková energie ze střel zlomila vaz. To samé se týká i 12. Gauge nábojů do brokovnice (s ocelovými broky). Nic takového neexistuje a i kdyby ano, kevlarové vesty by broky díky jejich malé energii lehce pochytaly. (UncleMorty)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (více)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019