Čarodějův učeň (2010)

Turteltaub má strašnou smůlu ve formě zvoleného producenta. I když je Nicolas fajn a hraje poměrně svoje, těch neskutečně vtipně nevtipných hlášek je tu moc.. Občas jsem se cítil jako bych měl trn v oku. Zbytek hereckého obsazenstva je k smíchu. Kdyby si pan režisér pořádně rozmyslel, koho obsadit na posty jednotlivch hrdinů, kdyby si lépe vybral producenta a kdyby si lépe pohral z efekty a s těmi emocionálními pasážemi, mohla z toho být skvělá fantasmagorická řežba ve stylu Expendables v roce 3000. Je to bohužel samé kdyby. Takhle jen pohádka pro ty otrlejší.

Čekání na zázrak (2009)

Průměrné drama, které i přes své "smutné" pasáže vás vážně brečet nedonutí. Ono vás vlastně nedonutí k ničemu. Ani úžasné tělo Jessici vám v kalhotech nepořádek neudělá. A to film slibuje hory doly. 3 jsou však zasloužené.

Čelisti (1975)

Nemyslím si, že dílo bylo tak skvělé, ikdyž ho natočil Steven. Považuji ho za průměrně, až podprůměrné, které se dneska vidí všude

Čepel smrti (2009)

Tento blivajz se ani z daleka nemůže řadit mezi filmy. A z důvodu "perfektnosti" by ho i měli zakázat distribuovat. Co kdyby se náhodou někdo sériového vraha chytnul a pokračoval v jeho díle ?...Ostudy už bylo víc, než dost a dostat další náhul dementičnosti bychom už asi neustáli a kolena by se nám podlomily. Hvězdu dávám pouze za "finále", na které už dlouho čekám. Zlo porazilo dobro a to já prostě nemůžu nechat bez povšimnutí.

Černá hodina (2011)

skupinka Američanů zmateně a bezmyšlenkovitě pobíhá po Moskvě se žárovkama na krku.. začátek byl ještě jakš takš v pohodě, ale dál už to pak byl totální propadák s absolutně nefungující postapokalyptickou atmosférou a scénářem, který psalo pětileté děcko.. a nezachraňuje to ani Emile Hirsch, který je tady neuvěřitelně prkenný a celou dobu se tváří stejně ("drsně")..

Černá kniha (2006)

Nemůžu si pomoc, ale filmy bez americké produkce se mi začínají líbit čím dál tím víc. Zvláště ty válečné. Film je z hlediska řemeslného udělán v čistých hollywoodských intencí. Ale režisér vsadil do doby druhé světové války čistě moderní akční příběh. Sice se mu podařilo postavy a děj celkem bez problémů s historickými reáliemi solidně skloubit, ale ten dnešní duch je ze snímku cítit na hony daleko.

Černá labuť (2010)

Balet jsem nikdy neměl rád, stejně tak ledově chladné, do sebe zahleděné filmy. Všechny složky téhle podívané jsou samozřejmě vypiplané na 100%, ale co z toho, když cítím jen sterilní profesionalitu a zoufalou touhu být Velkým Uměním. Všechna ta symbolika, mně byla od začátku protivná, některé lekačky laciné. 2 hodiny nuceně vyvolané deprese, které už nebudu chtít absolvovat znovu. Ovšem před Natalií Portman hluboce smekám. Teď už alespoň vím, že se nemám tolik učit, co kdyby se ze mě stala třeba chodící encyklopedie ?

Černá smrt (2010)

Místo očekávaného béčka se dostavil relativně chytrý film. Chytrý hlavně v lišáckém kopírování. Nabušení fanatici jdou krku utopistickým ateistům, nechybí zde „šokující" scéna zabití druha ve zbrani kvůli nákaze a pointou děje není nic jiného, než klasické „i po těch 700ti letech se stále chováme stejně". Natočený a zahraný je to hezky, o tom žádná, ale přes tu všechnu temnou atmosféru či cool blbnutí s kamerou se nemohu zbavit pocitu, že z Black Death se mohla klidně stát kultovka jako řemen, nebýt maximální snahy tvůrců o vytvoření intelektuálního eposu z doby temna. Ovšem za extr tíživou atmosféru, klobouk dolů- ehm, vlastně hvězdu navíc.

Černobílá spravedlnost (2017)

Ukázkově brutální až pobořující a xenofobní. Ale na mě tohle funguje a já si jízdu opravu užil.Ve finále člověk neví, kde mu hlava stojí. Skvělé.

Černobyl (2019) (seriál)

Způsob, jakým tvůrci byli schopni vytvořit na jednu stranu poměrně přesnou rekonstrukci více než 30 let starých událostí a na druhou stranu do svého díla zakomponovat vysoce aktuální poselství o ceně za lži, které je dokonce podtitulem této minisérie, je fascinující. Ani na chvíli to nepůsobí jako nějaká na sílu tlačená agitace, nicméně přesah do současnosti je naprosto zřejmý. Unikátní projekt, který je zcela zaslouženě na vrcholu žebříčků. " I was in the toilet"