Marci

Marci

X X

Česko

33 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Ben Hur (1959)

  Nejvelkolepější film všech dob. Pro mě není nejpůsobivější scéna závodu koňských spřežení, ale scéna, kdy Juda, který je společně s dalšími otroky vlečen na galeje únavou padne, Kristus mu dá napít a voják, který ho chce odehnat a zbít zůstane jako přimražený stát a koukat. Charlton Heston, Jack Hawkins a Hugh Griffith byli ve svých rolích famózní.

 • poster

  Musíme si pomáhat (2000)

  Podle mého názoru jeden z nejlepších filmů nejen o 2. světové válce, který kdy byl natočen. Už jen animovaný týdeník v úvodu, scény vážné i komické, postavy, které vůbec nejsou černobílé, závěrečná scéna smíření... A v neposlední řadě perfektně vybraná hudba, o hereckém obsazení ani nemluvě.

 • poster

  Jestřábi (1988)

  Film jsem viděla úplně náhodou, když byl asi před šesti lety vysílán na Primě. V časopise Premiere byl dokonce před nějakým časem označen jako "kvalitní propadák" v tom smyslu, že umělecká hodnota filmu absolutně neodpovídala divácké návštěvnosti. Mě osobně se film moc líbil pro svojí nepatetičnost, absolutně mě nadchla Janet McTeer v roli poněkud neobratné, ale absolutně dobrosrdečné a bezprostřední Hazel, Timothy Dalton v roli Bancrofta dostal prostor pro vyjádření napovrch ironického, někdy až cynického, avšak z houbi duše citlivého a po "pohlazení" toužícího muže.

 • poster

  Farinelli (1994)

 • poster

  Maurice (1987)

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film plný emocí, byť jsou skrývané a jen občas vyplují na povrch, působivé je takové to dusno jakoby před bouří... Forster věděl, o čem píše, dal dvěma ze tří hrdinů naději a Ivory to skvěle natočil. Herecké výkony - zejména Jamese Wilbyho, Hugha Granta, Ruperta Gravese, ale i Simona Callowa (tentokrát v malé roli profesora) jsou skvělé.

 • poster

  Sedmá pečeť (1957)

 • poster

  Piano (1993)

 • poster

  Tajemství slov (2005)

 • poster

  Po svatbě (2006)

  Už dlouho, dlouho jsem neviděla film, na který jsem se dívala se zatajeným dechem až do konce a tak se mi vryl pod kůži. Vynikající Mads Mikkelsen a můj oblíbenec Rolf Lassgard. 100 %.

 • poster

  La traviata (1982)

  Jednoduše nádhera. Zeffirelli je kouzelník a já se na jeho výtvor opakovaně ráda dívám - a pokaždé s němým úžasem. Jednotlivé scény filmu mi připomínají Monetovy obrazy, nálada příběhu je tu vystižena dokonale. O hercích-pěvcích ani nemluvím, ti byli úžasní - Violetta (Teresa Stratas), Alfredo Germont (Plácido Domingo), Giorgio Germont (Cornell MacNeil).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace