Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární
  • Pohádka

Oblíbené filmy (10)

Ben Hur

Ben Hur (1959)

Nejvelkolepější film všech dob. Pro mě není nejpůsobivější scéna závodu koňských spřežení, ale scéna, kdy Juda, který je společně s dalšími otroky vlečen na galeje únavou padne, Kristus mu dá napít a voják, který ho chce odehnat a zbít zůstane jako přimražený stát a koukat. Charlton Heston, Jack Hawkins a Hugh Griffith byli ve svých rolích famózní.

Musíme si pomáhat

Musíme si pomáhat (2000)

Podle mého názoru jeden z nejlepších filmů nejen o 2. světové válce, který kdy byl natočen. Už jen animovaný týdeník v úvodu, scény vážné i komické, postavy, které vůbec nejsou černobílé, závěrečná scéna smíření... A v neposlední řadě perfektně vybraná hudba, o hereckém obsazení ani nemluvě.

Jestřábi

Jestřábi (1988)

Film jsem viděla úplně náhodou, když byl asi před šesti lety vysílán na Primě. V časopise Premiere byl dokonce před nějakým časem označen jako "kvalitní propadák" v tom smyslu, že umělecká hodnota filmu absolutně neodpovídala divácké návštěvnosti. Mě osobně se film moc líbil pro svojí nepatetičnost, absolutně mě nadchla Janet McTeer v roli poněkud neobratné, ale absolutně dobrosrdečné a bezprostřední Hazel, Timothy Dalton v roli Bancrofta dostal prostor pro vyjádření napovrch ironického, někdy až cynického, avšak z houbi duše citlivého a po "pohlazení" toužícího muže.

Maurice

Maurice (1987)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film plný emocí, byť jsou skrývané a jen občas vyplují na povrch, působivé je takové to dusno jakoby před bouří... Forster věděl, o čem píše, dal dvěma ze tří hrdinů naději a Ivory to skvěle natočil. Herecké výkony - zejména Jamese Wilbyho, Hugha Granta, Ruperta Gravese, ale i Simona Callowa (tentokrát v malé roli profesora) jsou skvělé.

Po svatbě

Po svatbě (2006)

Už dlouho, dlouho jsem neviděla film, na který jsem se dívala se zatajeným dechem až do konce a tak se mi vryl pod kůži. Vynikající Mads Mikkelsen a můj oblíbenec Rolf Lassgard. 100 %.

La traviata

La traviata (1982)

Jednoduše nádhera. Zeffirelli je kouzelník a já se na jeho výtvor opakovaně ráda dívám - a pokaždé s němým úžasem. Jednotlivé scény filmu mi připomínají Monetovy obrazy, nálada příběhu je tu vystižena dokonale. O hercích-pěvcích ani nemluvím, ti byli úžasní - Violetta (Teresa Stratas), Alfredo Germont (Plácido Domingo), Giorgio Germont (Cornell MacNeil).

Ovládací panel
33 bodů

Reklama

Reklama