Aréna (2011)

Jo je to blbost, ale stím jsem do toho šel. Co mi spíš snížilo celkový hodnocení filmu byl příšerný dubing některých hlavních postav. jinak dobrý film se spoustou kečupu na vypnutí mozku.

Johnny English se vrací (2011)

Hodně slabý vývar z jedničky, který sází jen na Rowana a jeho grimasy. Naneštěstí to nestačí na stupidní příběh který často postrádá logiku všech zúčastněných. Jestli mám hodnotit (pro mě úspěšnou ) jedničku jako dobrou komedii se sarkasmem, humorem a jednuduchým ,ale pevným příběhem v základech, tak návrat Johnyyho Englishe je pravý opak.

Princ a pruďas (2011)

Musíte číst mezi řádky a nevnímat trapný a často nechutný americký prverzní humor a jen se kochat příjemnou fantazy povídkou o rádoby hrdinech, slEčných děvách a vtipných čarodějích, kterých se budete bát jen pod značnou dávkou tvrdých drog :-)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nechci být zaujatý, ale v celé sáze mi chyběla energie a duše originality. Dle mého názoru režiséři kladli důraz na špatné a nezajímavé postavy, neboť ty zajímavé byli zapomenuty ve stínu začínajících hvězd moderní popkultury, kretrá předem rozhodla o hodnocení kvality snímku hodnotících. Škoda Snapea, tý co věštila, drápka, vlkodlaka , Blaka, goblinů ( a podobný zajímavý havěti) a spousty dalších jež byli zapomenuti.

Ďáblíci (2003) odpad!

Nejde říct nic jiného než: WTF?

Dracula (1992)

Mám-li to srovnat ...Twilight: kill me and dont resurect me! ....Dracula: im immortal Forever and Ever!......Věrná adaptace B.Stockera za kterou by se ani on sám nestyděl. Herce by nikdo nevybral líp, ani hudbu ne. O atmosféře nemluvim, neboť díky ní bych nejradějí žil v tomto filmu.

Ocelová pěst (2011)

Rozhodoval jsem se mezi 3-4. Nakonec se přikláním ke čtyřem kvůli nadehu film z 80tych let. Je smůlou, že často dobrý nápad skončí špatně kvůli amerického vnímání uvědomylosti a dojemnosti. Nebejt těchto až příliš častých (tím i nudných a otravných) prvků hodnotil bych bez milosti 5* (změnil bych v hlavičce filmu žánr na Rodinný/akční/sci-fi protože těch dramatických prvků jsem tam moc neviděl)

Transformers 3 (2011)

V něčem lepší, v něčem horší než dvojka. Do kvality jedničky však na míle daleko pro oba. Největším průšvihem pro mě byla ale Rosie Huntington-Whiteley, jejíž herecký talent odpovídá přesně příručce "Hercem do hodiny v deseti větách" - smutná chvíle, hrajte smutnou- šťastná chvíle, hrajte šťastnou, atd....Shia LaBeouf po natáčení nejspíš musel podstoupit operaci hlasivek neboť nepříčetný křik to byl jeden z jeho nejčastějších dialogů. Příjemně překvapil Alan Tudyk. Film se hodí na nějaký nudný podzimní odpoledne po kocovině, kdyz se mozek ještě probírá ze včerejší pařby. Celková snaha o epičnost ve mě probouzela spíš pocity nudy a příliš zdlouhavého děje.

Spider-Man 2 (2004)

Krásný příklad toho, jak ze skvělého komixu udělat šaškárnu pro děti.

Barbar Conan (2011)

Klasické žánrové oldschool "R" fantasy, které se dneska skoro netočí. Co se týká knižní předlohy, tak se jí přibližuje o něco víc než starší leč filozoficky laděná Conanovka s Arniem. Herecké vykony-dobrý. Hudba-slušná.Kostýmy-zajimavý. Prostředí hyborie - překvapivý. Škoda jen, že tvůrci se nedali víc záležet na epičnostin a dali divákovi chvílema až příliž rychlý spád událostí. (( Jason "Khal Drogo" Momoa příjemně překvapil a musím uznat, že jako Conan se mi osobně hodí víc než vyrýsovanej kulturista Arnie co tam běhal ve slipech a s parukou.