• Pohádka
  • Rodinný
  • Thriller

Posedlá (2004)

Z pohledu béčkových filmů docela dobré, průměrné, nenásilné. Určitě to ale není horor, není se tam čeho bát, až na pár momentů, kdy vás možná vyděsí pes a jeden muž v černém s kapucí na hlavě. Celkem i zajímavé, s milým, leč úsměvným koncem. Taková krásná děťátka z toho vzešla, ještě růžky na hlavu jim dát… :-) 50 %

Všechny polohy lásky (2006)

Žádná divoká erotická show se nekoná, i když by tomu název mohl nasvědčovat. Španělé přivedli na svět docela dobré romantické drama, prvky erotična tam tedy sice opravdu jsou, ale v rozumné míře. Herci jsou nic moc, žádné srdce si získávající idolové, stejné je to s prostředím, ale děj ujde. Zpočátku si sourozenci svým způsobem jedou po vlastní ose, ale zakrátko je z toho příběh docela obdivuhodný a pro bratry až moc společný, hlavně až moc osobní. Mají díky okolnostem jednu společnou holku na sex. 55 %

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Režisér Tim Burton a Johnny Depp v hlavní roli: filmové spojení už po několikáté, a zase příjemné a dobré. Depp získal praxi s nůžkami namísto rukou už před lety ve filmu Střihoruký Edward, v ďábelském holiči je tu vyměnil za břitvy, kterými se bravurně ohání. A výsledek? Mrtvý za mrtvým (je z nich prima jídlo), krev tu teče s velkou brutálností, s nebožtíky se tu nepářou. Muzikál s ponurou atmosférou je výborný, burtonovský styl a filmové písně též. 90 %

Equilibrium (2002)

Začátek nic moc, citový chlad, chladné, strohé a neútulné prostředí, uhlazení herci a jejich depresivní chování. Působí to podivně, člověk by si pomyslel, co z toho bude v těch dalších zhruba sto nudných minutách? Ale nudné nakonec nejsou. Tak zhruba po půl hodince čekejte příjemnou změnu, akčnost a nepředvídatelné zvraty. A hlavně tání citových ledovců. Řekla bych, příjemný film z budoucnosti, kde verdikt JE SCHOPEN CITU končí spálením dotyčného. A i přes počáteční nikterak zajímavý rozjezd si právem zaslouží čtyři hvězdičky. Pro mě většina do té doby neznámých herců tu předvedla dobrý výkon (nevím jak v jiných filmech), ale mě plně přesvědčili, že budoucnost světa za hodně let asi moc dobrá nebude.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Horor tak možná pro náctileté a mladší, pro dospělé je to spíše parodie na komedii, a to ne moc dobře vydařenou. Celý film je až moc jednoduchý, ale na druhou stranu se tu sešla dobrá partička známých herců.

Nahá jsi krásná (2009) (pořad)

Zpočátku perfektní pořad. Idea pomáhat lidem, kteří nejsou spokojeni se svou postavou, trpce ji nenávidí a nakonec zjistí, že i s takovým vzezřením se dá žít a není to zase až tak hrozné. Mohlo by být hůře. Jenomže bohužel, každý díl se podobá jako vejce vejci. Jiný je snad vždycky jen způsob zničení dosavadního šatníků nešťastníka, a samozřejmě hlavní hrdinové z řad veřejnosti. Jinak moderátor dodávající ženám sebevědomí je docela fajn. 50 %

Taková normální rodinka (2008)

Mě se ten film líbil, dobře se u něj člověk zasměje. I když byl natočený na motivy stejnojmenného seriálu, tak je potřeba dívat se na obě verze z jiného pohledu. Seriál byl prostě na delší lokte, a tady se obdobný námět musel vlézt do devadesáti minut. Ale obě verze mají něco do sebe, jsou zábavné. Eva Holubová, která si tu zahrála jednu z hlavních rolí, mě moc nebere, ale tady mile splynula s davem, že na ni asi ještě pozměním názor. Jediné, co mě v tomhle filmu krajně vytočilo, byla scéna s Ivanou Chýlkovou. Ta jakožto matka Zdeňka (Jirka Mádl) se přijela podívat do jeho nové rodiny, kde žije se svou těhotnou přítelkyní poté, co ho vyhodila z domu. Na svou budoucí snachu se ale dívá skrze prsty a nejapně k synovi dodává, že má na lepší, ať to ještě zváží. I když to asi filmaři nemysleli zle, udělali tím přesto z vesničanů pěkné pitomce aneb měšťáci se s vesničany nemohou rovnat :-) Ale naštěstí to skončilo dobře, tím je jim odpuštěno… :-) 80 %

Tajemství loňského léta 3 (2006)

Podle mě dobrá vyvražďovačka studentů. Jediné, co kazí dojem z příjemného hororového filmu je jakási podivná sci-fi postavička na závěr, kterou kulky nezraní a má celou záhadu odtajnit. Ach jo, moc tam nesedí a narušuje ráz filmu. Ale na to, že co díl, to jiný režisér, vražedné běsnění rybáře pokračuje v kvalitním duchu. Co tu být má, tu nechybí: rybář, jeho hák, studenti a mrtvoly. Navíc tu zazářila do té doby seriálová hvězdička Torrey DeVitto. 80 %

Fanfan (1993)

Romantických filmů nám filmaři servírují nesčetně, ovšem tento si divák zapamatuje tím, co se hned tak nevidí. Má perfektní zrcadlovou scénu. Dva byty od sebe odděluje zrcadlo, přičemž jeden zamilovaný človíček v jednom bytě sleduje nepokrytě toho druhého, svůj rádoby protějšek, souseda, který nic netuší. Tahle scéna tak nějak táhne celý film, který je zpočátku nic moc, ale na závěr se citlivým duším zcela určitě bude hodit i kapesník :-) 60 %

Studentka (1988)

Celý film vystihuje to, co řekla Sophie Marceau ve filmu, skoro na závěr: „Jestli mě miluješ, ber mě takovou, jaká jsem, protože já se nezměním. Ber mě takovou, jaká jsem a já tě pak přijmu takového, jaký jsi ty.“ Tak co více dodat, francouzský romantický film každým coulem. 100 %