Pirát divoký Jack (1998) (seriál)

Nádherný vtipný seriál s bohužel malým počtem dílů určený pro lehce odrostlejší děcka. Absurdita humoru zde opravdu nezná mezí." Koukejte kapitáne, to je Chuck ta imitace kraba z osmého dílu".

Hamburger Hill (1987)

Nechte Četu spát. Mám ten film celkem rád, ale s nějakým vnitřním bojem mezi dobrem a zlem v každém z nás na mě nechoďte. Tohle je pro mě válečný film. Nějací neznámí maníci se v bahnu, uřicení a promoklí derou na kopec, který by jim byl jinak ůplně ukradenej a jiní na ně z vrchu střílí. Na nějaký vaše osobní problémy vám každý kálí.

Bůh žehnej Americe (2011)

Film o chlápkovi, který se rozhodne postavit proti agresivitě svého okolí a proti plytké pop kultuře takovým způsobem, že se nakonec stane jejich součástí. Film se mi v jednotlivých scénách líbil, ale chyběla mi větší nadsázka, anebo zdůraznění, že se hlavní hrdinové stali extrémnější verzí toho co sami kritizovali.

Zkažená mládež (2007)

Pocity moci, že si s někým můžete dělat co chcete, anebo na druhou stranu pocity strachu a bezmoci vás mohou ovládnout, daleko více než si myslíte. Pak na nějaký racionální úvahy a logický chování můžete rovnou zapomenout. Nelogičnost v chování postav tedy filmu nevytýkám. Jediné co se tomu dá podle mne vytknout je nerealistické rozdělení rolí na šikanující a šikanované. Já například v místní galerii před sledováním filmu odhadnul kdo bude Joosep a kdo Kaspar naprosto obráceně. Což se mi tak často nestává. A podobně neralisticky vypadají šikanéři. Může se to zdát jako dost povrchní námitka, ale to je právě ono. Lidi totiž všeobecně dost povrchní jsou. Většinou se dá podle vzhledu lehce určit kdo je trýznitel a kdo obět. Ve filmu se také často objeví nadsázka, což je naprosto správné a pochopitelné, když se snažíte šokovat, či donutit někoho k přemýšlení. A hlavně doufám, že kdokoli kdo bude tento film sledovat, si i v závěru uvědomí, že jde jen o film a ne o nějaký návod k řešení problémů.

Vždycky jsem chtěl být gangster (2007)

Tento film bych doporučil těm, co mají radi filmy od Jarmusche. Ti co Jarmuschovi filmy rádi nemají, by se na něj raději dívat neměli, podobnost tohoto snímku s nimi je skutečně veliká. Mě se svým celkovým vyzněním film líbil, ale obávám se, že se jeho hodnocení zde bude postupem času s přibývajícími hodnoceními snižovat, na jednu stranu tu nemáte žádnou akci, na druhou stranu se zase nejedná o nějakou vtíravou intelektuálštinu. Vtipné situace tu jsou, ale popadat se za břicho asi většinou nebudete. Spíš bych řek, že nad humorem zde převládá smutek, odevzdanost či nostalgie. Opravdu vtipná je především druhá povídka, která je podle mně i ze všech nejlepší, třetí je příliš krátká, první má opravdu sympatické hrdiny a u čtvrté převládá lehká nostalgie. Druhou povídku pak možná i předčí epilog.

Fantastický pan Lišák (2009)

Vyhýbal jsem se tomu, ale nakonec jsem se nevyhnul a jsem za to rád. Už jsem nějaké filmy od Andersona viděl a musím souhlasit s ostatními, že tento film Andersonuv styl (pro věčné děti) rozhodně nezapře. Občas kritizuju český dabing, tak abych byl spravedlivý, musím říct, že tady se rozhodně povedl.

Závěť (2007)

Kustoricovi filmy mám rád především díky jejich živelnosti, svižnému tempu a lehké ztřeštěnosti. Ale podle mne by se fantazii alespoň ve filmu určité meze klást měli, aby se z lehké ztřeštěnosti nestala prostě ztřeštěnost. Proto tomuto filmu mohu dát jen tři slabší hvězdičky. Po zvážení ani to ne.

Courage the Cowardly Dog (1999) (seriál)

Velice originalní seriál. Dětičky je opravdu nutné, i trochu postrašit. Ale vzhledem k bizarnosti této záležitosti si nejsem jistý, jestli jej zrovna děti dokázali patřičně ocenit. Můj největší oblíbenec byl freaky Fred, se svou nepotlačitelnou potřebou každého oholit do posledního chloupku.

Spaceballs (1987)

U parodií obecně záleží na tom, jak je divák obeznámen s filmy, ze kterých si ta daná parodie dělá srandu a jak mu sedne styl humoru. Já se ve Hvězdných Válkách skoro vůbec nevyznám, ale na druhou stranu absurdní humor spojený s lehce křupanským se mi docela líbí, proto to vidím na lehčí nadprůměr. Přece jen však zde bylo podle mě dost trapných scén. A to hlavně tehdy když byli v akci hodňáci, naopak padouši to zachraňovali. Co hodnotím rozhodně kladně, je fakt, že se zde vyskytují pro život naprosto zásadní sdělení, jako co přitahuje všechny princezny ve vesmíru, nebo proč zlo vždycky zvítězí.

Bídníci (2000) (seriál)

Jen dvě hvězdy se možná můžou zdát jako velmi přísné hodnocení, ale mě zde prostě vadí hodně věcí. Předně je to velká rozplizlost, nevěrohodné dialogy ( na vině je nejspíš i dabing ) a pro tento film špatně vybraní herci ( obě hlavní role). Líbili se mi zde jen Clavier, Asia Argento a Charlotte Gainsbourg.