My Dinner with Andre (1981)

Neobyčejně obyčejná večeře, která vás vtáhne do děje, že ani nevnímáte čas. Od příběhu nespustíte oči ani uši. Nakonec si budete muset zbytek Večeře s Andrém nechat zabalit, protože všechny ty vjemy jen tak nestrávíte. Nejsou to myšlenkové sousta na jednu večeři, ale na celý život. Tak s chutí do toho.

Fargo (2014) (seriál)

Průsery se dějou všem. I "obyčejným" a "normálním" lidem. Ale jsme skutečně tak obyčejní a normální? Co se skrývá uvnitř obyčejných a normálních vám prozradí tento seriál. Role hlavních představitelů mi příjdou jako by jim byli šity na míru. A padnou jim.

Sním či bdím? (2001)

Sokrates řekl: "Neprozkoumaný život nestojí za to žít." Tento film vám nabídne výsledky úsilí tohoto zkoumání jiných lidí. Snad pro uvědomění? Snad jako povzbuzení? Protože ta pravá práce je na vás - sním? (jedu na autopilota) nebo bdím? (zkoumám? zpochybňuji? ptám se proč?)

Nouzový východ (2008)

Během filmu jsem měl chuť opustit svou práci a začít cestovat / dělat co mě baví / udělat změnu. Protože změna je život a život je změna. Film o uvědomění si mrtvolného zápachu zapadnutí do šablony, předem vybraného "štěstí" společnosti a snahou o vymanění se z toho všeho. Představitelé to všechno na vás sypou přesně, syrově, bez okolků.

Fanny a Alexandr (1982)

Chcete se cítit nejblíž co to jde k již dávno ztracenému kouzlu dětství? Chcete vidět do své duše? Koukněte se na tento film.

District 9 (2009)

Při filmu jsem postupně začínal nabývat stále silnějšího dojmu, že mimozemšťané nejsou nějaké zvláštní bytosti z dalekých planet. Naopak, jsme to my, lidé, zkoumající naše okolí a vlastní život novýma očima.