Akira (1988)

Kvalitka, dnes uz legenda. Neo Tokyo je spravene perfektne - temne, pochmurne spinave. Asi po 45 minut sa to zvhrne na psychodelicky naklad, ked sa ma aj pozorny divak problem orientovat v udalostiach. Cele niekolko krat preklopit a pomiesat a mame tu zaver aky sa len tak nevidi. Len ci to filmu prospelo, o tom mozno polemizovat. Urcite velmi dobre, ale az prilis prekombinovane.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Mám veľmi rád filmy z novinárskeho prostredia a takisto sa zaujímam o vietnamskú vojnu a na toto som sa vyslovene tešil. Bohužiaľ väčšinu filmu som sa strašne nudil. Dokopal som sa k tomu to nejako doraziť ale musím to označiť za sklamanie.

Alenka v říši divů (2010)

V podstate obyčajná rozprávka zabalená do veľmi atraktívnej audio vizuálnej stránky. Vlastne nie až tak obyčajná, totálne dostrihaná. Také drobnosti z toho divného sveta ma celý film držali v dobrej nálade a bavilo ma to. 80%

Americký vandal (2017) (seriál)

Celkom vtipny mockumentary s dobrymi hercami a produkciou, ktory bohuzial postupne straca dych a prilis natiahnutymi dielmi ma ako divaka ku koncu uz nebavil.

A-Team: Poslední mise (2010)

Ale no tak. Vážne ma toto malo ohúriť? Čím? OK dalo sa to pozerať. To však ešte neznamená, že ma to bavilo a že by som si to nedajbože znova pozrel. Tak scenár je klasický, odpísaný od spolužiaka - nie moc talentovaného. Dobráci sú šľachetní, stane sa im krivda a musia nakopať zloduchom prdel. No to nie je moc originálne, ale možno by sa to dalo prepáčiť, poďme ďalej. Čo mi prekážalo je, že tento film treba kukať s obmedzeným výkonom mozgu. Ak sa začnete zamýšľať, tak vám zrazu budú vadiť isté nereálne udalosti. Napríklad: gravitácia nefunguje (z mrakodrapu spadne kufrík na auto - myslím že to bol VW Golf a spraví mu len škrabanec, ani len poriadna preliačina tam neostala), autori sa do zbraní nevyznajú (alebo bežne sa dávajú do ľahkých samopalov zásobníky o kapacite cca 2000 nábojov?), fyzika nefunguje (rozptyl zbrane rovná sa štvorcová plocha okolo človeka mínus plocha ohraničená jeho siluetou), IT znalosti ma zasa raz pobavili (hacknem sa do databázy CIA počkaj) a scéna so strieľaním na vrtuľník v úvode túto dementnosť krásne podčiarkuje ... A ozaj všimol som si, že pred tým než ide zloduch niekoho zastreliť musí mu povedať pár teplých slov. A tie mu vraví dovtedy, kým ho nepríde niekto zastreliť ...

Avatar (2009)

Ale ano, Avatar je pekny film. Ale ano, som rad, ze niekto nezabudol na to ako ublizujeme prirode. Ale ano, som rad, ze ludi vykreslili ako skutocne zlo .... Tak kde je problem? Jednoducho toto vsetko tu uz bolo. Zalezi od narocnosti divaka, ale mne recyklovany gulas zanrov (aj ked s fantastickym audivizualnym korenim) moc nechut ... Avatar nieje zly, ale ked ho nebudete vidiet nic sa nestane. A ked si ho pozriete, o nic bohatsi ani nebudete ...

Avengers (2012)

Nepodarilo sa mi spustit mozog na dostatocne nizkej frekvencii kedy by tento film daval zmysel. Efekty a sem-tam nejaka hlaska usla, ale drvivu vacsinu casu som sa nudil. Nie som proste divak, ktoreho uspokoja superhrdinovia co po sebe hadzu panelaky.

Barbar (2009)

Vyborny zazitok, treba sa nechat vtiahnut do deja a zbytocne sa nad tym vsetkym nezamyslat. Skor umelecke dielo nez klasicky film.

Bathory (2008)

Pre mňa milé prekvapenie. Nehodnotím historickú presnosť, ale film. Ten sa mi ako taký páčil, vytkol by som snáď len dĺžku. Zmestilo sa to pod 2 hodiny určite.