Spalovač mrtvol (1968)

Dokonale prepracovaná morbídna tragikomédia. Výkon Rudolfa Hrušínského je najlepší aký som kedy videl. Iné ako plné hodnotenie sa tomuto filmu dať ani nedá :)

Jesus Camp (2006)

Prvy, kto by si zasluzil na pi*u je ta odporne tucna vychovavatelka co vymyva mozgy malym detom (hned na uvod pritom sama kritizuje obeznych ludi, aky paradox!). A dalsi, kto by si zasluzil na pi*u, su rodicia (debilni rodicia konkretne) tych deti, co ich tam poslali. Ako si ma mlady clovek vybudovat vlastny nazor pri takejto vymyvacke mozgov? Vazeni, ja grcam.

Džinró (1999)

Uznavam, ze Jin Roh je jedna velmi zaujimavo prepracovana vec. Alternativne Tokio, temny pribeh okoreneny 'anime noirom', politika, zrady ... Niekomu tento styl chuti, mne nie. Pravda je taka, ze skoro cely film som sa nudil.

Otesánek (2000)

Smiech cez slzy, obcasne grcanie. Asi taketo dojmy mam z tohto diela. Ale jedno sa nechat musi, je to originalne.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Vyborna gangstrovka, radost pozerat. Tak ako vacsine ludi, aj mne sa Snatch pacil viac (a este viacej Pulp Fiction), ale toto je tiez rozhodne povinnost.

Princezna Mononoke (1997)

Mononoke je tradicna japonska ukazka inej kultury. My sme zvyknuti na iny styl fantasy, toto je proste hra s chutami. Vela ludi oslovi a mozno sa bude pacit aj vam. Ja jeho kvality uznavam, ale nie je to moja salka caju.

Upír Nosferatu (1922)

Uzasne klasicka interpretacia kniznej klasiky. Miestami som sa ale proste neubranil nude, za to 1 hviezda dole.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch - R2 (2008) (série)

Presne tie detaily co mi chybali v prvej serii autori zakomponovali do druhej. Uz to nebolo o chlapcovi co beha po skole a skryva svoju identitu pred kamaratmi. Infantilnost sla bokom a islo do tuheho. Toto bol jednoducho epicky zazitok aky si malokedy mozeme uzit. Vyslovene nadherne animacie, uzasne prepracovane hlavne postavy, najlepsie boje ako som kedy videl a napinavy dej plny zvratov, zrady a prekvapeni robi toto anime za jeden z najlepsich serialov. Code Geass sa moze smelo postavit aj vedla Death Note. Za prvu seriu 8/10 Za druhu seriu 9.5/10

Akira (1988)

Kvalitka, dnes uz legenda. Neo Tokyo je spravene perfektne - temne, pochmurne spinave. Asi po 45 minut sa to zvhrne na psychodelicky naklad, ked sa ma aj pozorny divak problem orientovat v udalostiach. Cele niekolko krat preklopit a pomiesat a mame tu zaver aky sa len tak nevidi. Len ci to filmu prospelo, o tom mozno polemizovat. Urcite velmi dobre, ale az prilis prekombinovane.