Star Trek: Nová generace - Vztahy (1993) (epizoda)

Poznávanie novej rasy pomocou zážitkov. Vtipná linka s Worfom a jeho naberaní diplomatických skúsenosti a druhá atmosferická s Piccardom, kde to romanticky nevrelo - to by tam musel byť Riker...ten by si so sexi kočkou vedel rady. Aj keď pointa by zanechala vplyvy na jeho psychike.

Sedm dní - Pinball Wizard (1999) (epizoda)

Útočné rakety tváracie sa ako videohra nie sú žiadna výhra. Pôsobí to viac ako sci-fi než ako realita. Naviac, sukničkár Parker sa v tomto dieli správa ako velký džentlmen a až prílišne slušnácky nevyužíva návrhy slečinky. Tuctové, slabšie.

Star Trek: Nová generace - Vpád 2/2 (1993) (epizoda)

Zavŕšenie dvojdielu je o čosi slabšie ako prvý diel. Nekoná sa žiadna veľká epika či akcia spojená s väčším napätím. Samotní Borgovia už nie sú veľmi nebezpeční a sú skôr bábkami. Škoda, že sa nevyužilo aj toho, že doktorka nemala s velením lode, naviac v útočnej konfrontácii s Borgami, žiadne skúsenosti - naopak, nechali ju to zvládnuť ako profíčku. Stále to však má skvelé momenty, ako napr. Data keď experimentuje s Jordym alebo trenice medzi Datom a Lorrom.

Star Trek: Nová generace - Série 6 (1992) (série)

Šiesta séria je rovnako dobrá ako tá predchádzajúca. Obsahuje veľa skvelých epizód, veľa nadpriemerných, ale aj dve (iba) priemerné (Rošťáci a Tapiséria). Séria nemá žiadny nosný príbeh, obsahuje veľa rôznych tém, k niektorým odvyielaným sa zasa vracia. 5*-vých epizód je mnoho, najlepšie z nich sú Zóna strachu, dvojdiel Zmena velenia, Moja loď, Pasca v čase a Vpád (1).

Sedm dní - Série 1 (1998) (série)

Prvá séria je aspoň pre mňa nečakane nadpriemerná, aj keď na druhej strane, tie lepšie epizódy si vybúcha na začiatku a neskôr prichádzajú už viacmenej iba bežnejšie a neoriginálne zápletky o klasickej záchrane kohosi alebo čohosi. Medzi tie vymakanejšie epizódy patria Ešte znova, Raz to bude, Niečo sa deje s Olgou, Loď života a dvojdiel Dvojník.

Sedm dní - For the Children (1999) (epizoda)

Obyčajná zápletka o záchrane detí - čiže sa silne hrá na city - pred teroristami vo vlaku, ktorú osviežuje iba pár vtipných momentov (Ramseyho nos) a podarený záverečný zvrat.

Sedm dní - The Football (1999) (epizoda)

Najslabšia časť, v ktorej vidíme prierez newyorkského suterénu plnom sociek a pochybných existencií. Všetko v komediálnoim duchu, v ktorom sa každý chová buď ako magor alebo rovno ako idiot. Nevravím, pár hlášok sa podarilo, ale inak som čumel, aké hlúposti tvorcovia dokázali vypotiť. Celé to korunuje to hravá gorilla v zoo. Napätie vôbec nefunguje a to nehovorím ani o logickej chybe, v ktorej sa zmení minulosť (kufrík zmení majiteľov aj vďaka zásahu Parkera), ale aj tak odpočítavajú presne na minúty odpálenie rakiet.

Star Trek: Nová generace - Vpád 1/2 (1993) (epizoda)

Borg is back. Dvojdiel venový Borgom je vo veľkom štýle, kde ukazuje ich novú "tvár". Už len to, že sa v seriáli po veľmi dlhom čase presúvame do exteriéru, čo nebolo hneď niekoľko sérii. Citmi ovplyvnený Data sľubuje, že sa môžu diať zaujímavé veci. No a na kapitánskej stoličke je po dlhšom čase niekto nový - doktorka. Záver síce nie je tak napínavý, ako by sa žiadalo, ale inak parádička.

Star Trek: Nová generace - Past v čase (1993) (epizoda)

Výborná hard-scifi zápletka, v ktorej sa miešajú viaceré zaujímavé prvky - Romuláni, iná forma života, časové diery - to všetko v jemne mysterióznom háve, dobrom napätí a postupnom dejovom zvrate. Patriccia Tallman po dôstojníčke Enterprise a teroristke teraz ako Romulánka.

Huck & Tom's Mississippi Adventures (1996)

Ďalší z japonských animovaných seriálov, z ktorých sa vytvoril zostrihový film. Tento síce nie je zosekaný, ale tvoria ho asi 3 epizódy, teda asi tri dobrodružstvá. Najzaujímavejšie bolo to s pokladom a indiánom. Animácia je celkom fajn, atmosféra danej doby je veľmi dobre zachytená, a preto aj infantilnejší humor, niektoré teatrálne scény a dialógy ide ľahšie prekusnúť.

Časové pásmo bylo změněno