Z makové hůrky (2011)

Ďalší z rady animákov, ktoré sú zbytočne animavané, pretože by mohli byť hrané, čo by spracovaniu príbehu aj viac sedelo. Štúdio Ghibli a Mijazaki opäť siahli po príbehu z minulosti - a je toho už veľa, akoby v súčasnosti sa nedali točiť zaujímavé príbehy. Japonská stredná škola je tak iná oproti napr. americkej, alebo našej - ako sa všetci spoja pre spoločnú vec, ako bez nárokov obetujú svoj nabitý čas a idú makať navyše - pôsobí to veľmi nevieryhodne. Do toho pokusy o humor, ktoré vyšli vždy trápne. Príbeh s telenovelovskou zápletkou v závere ma veľmi nezaujal. Chýbal podstatne silnejší dramatický prvok ako len zašlá strata jedného rodiča. Aj keď bol 'ghibliovsky' tradične silný v detailoch, animácie i deja.

Hvězdná brána - Démoni (1999) (epizoda)

Epizóda je tradične napínavá, aj akčná a opäť sa stretávama z predpotopným jaffom - Unasom. Akurát nedokážem prekusnúť, že SG-1 si hravo poradí s vyspelými mimozemskými technológiami, s novými civilizáciami a rôznymi hi-tech hrozbami, a v tejto epizóde si nedokáže poradiť so zaostalou kultúrou, tak 'nenápadne sa podobajúcou' na pozemský temný stredovek. Jeden zaknaktel (či ako sa to píše) a je po starostiach - aj s (pomalým) Unasom, aj s Vikárom a jeho "arabelovským" prsteňom. Zaujímavé, že skupinka hlavných hrdinov sa v zajatí ani nepokúsi o útek.

Hvězdná brána - Jiný náhled (1999) (epizoda)

Opätovne sa stretávame s tematikou alternatívnej reality a opäť sa jedná o super epizódu. A vzťah O'Neill - Cartrová začína naberať trochu iné smerovanie.

Teorie velkého třesku - Korolár seržanta Sněhulky (2007) (epizoda)

Kedže som seriál nevidel nikdy od začiatku, netušil som, aké mal Raj vlasy - také dlhšie a s fakt smiešnou frizúrou :-) V týchto prvých sériách mi pripadajú tí ostýchaví nerdi uveriteľnejší, než v neskorších sériách.

Volyň (2016)

Ťažký film, s ťažkou témou a pohnutou poľsko-ukrajinskou históriou. Pôsobivý po viacerých stránkach, akčnej, dejovej, naviac herecky vierohodný. Škoda, že po filmárskej stránke jeho kvalita pokrivkáva - dej je mnohokrát skratkovitý, dramatické prvky sú veľmi vybičované na maximum, samé sexuálne a gore scény. Režisér sa snažil všetko vtesnať do jedného centra a aj keď túto časť histórie Ukrajiny až tak nepoznám, silne pochybujem, že to tak presne bolo a že všetky tie zverstvá boli páchane naraz, všade a všetkými. Veď čo tam po histórii, hlavná vec, aby to vyzeralo pôsobivo a nekompromisne, a ono to aj vyzerá.

Přátelé - Série 1 (1994) (série)

Jedna z najvydarenejších sérií seriálu, aj keď v tomto seriáli ťažko určiť, čo vydarené nie je.

Přátelé - Rossova nová přítelkyně (1995) (epizoda)

Monike struhnú kratší účes, ktorý jej vôbec nepasuje. Phoebe zasa mení vízáž celkove, nielen účes ale aj outfit, a od druhej série mi už nie je ani sympatická, čo sa nezmení po celý zbytok seriálu.

Přátelé - Narodil se kluk (1995) (epizoda)

"Chandler jej (Monike) teda navrhuje, že ak sa do štyridsiatich rokov neožení, budú mať dieťa spolu." Tvorcovia si ušili na seba búdu - oženiť sa po rokoch oženia, ale deti spolu mať nebudú. Napriek tomu pekné vizionárstvo.