Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

Druhý najlepší počin od štúdia Ghibli, ktorý som videl. Veľmi zaujímavý námet, ktorý ma od začiatku chytil, v niečom pripomímanúci rodinný film Ronja, lúpežníkova dcéra. Zaujímavý možno tým, že predloha nie je typicky japonská. Animácia nie je síce dokonalá, na druhej strane klasicky detailisticky prepracovaná. Na animovaný film je pôsobivá aj atmosféra.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Ak by pri filme nebola značka Mel Gibson, asi by som o ňeho nezavadil. Začiatok ani nenasvedčuje tomu, že by sa z toho mala vykluť epická vojnová dráma. Začiatok je vlažný a kým sa o slovo prihlási to hlavné, pretečie veľa času. A povedzme si to na rovinu, za pozornosť stojí skutočný hrdinský čin toho podivína než samotný film o tomto (jednorázovom) čine. Bombastické vojnové scény uchvátia, to áno, naproti tomu drsnosť scén má za úlohu iba šokovať. Záver je klasicky dojímavý a s jasným posolstvom, ale aj dosť patetický.

Afrika z výšky (2017) (seriál)

Zábery na krajinu sú veľmi pekné, ale po čase začnú byť opozerané. Po vzore predchádzajúcich dokuseriálov "z výšky" si tento zobral na mušku Afriku, konkrétne jej južnú časť. neprináša však ničo nové. Komentár, ktorý zahltí informáciami, veľakrát aj nesúvisiacimi s obrazom, začne po krátkom čase nudiť a viackrát som sa pristihol, že rozmýšľam pri ňom na niečo iné, ako na samotný seriál. A keď som pri ňom pomaly zaspával a musel som si urobiť prestávku, aby som sa k nemu mohol vrátiť, nie je to dobrá vizitka seriálu.

James May: Král montérů (2016) (seriál)

Jeden z tých nudnejších dokuseriálov, čo som videl. Ak by mal seriál aspoň nejakú jasnú štruktúra, ale ono tam fakt ide iba o skladanie súčiastok podľa návodu. Niečo pre ortodoxných domácich elektrokutilov. Síce sa pri tom človek niečo aj dôzvie, ale pri polstoročnom výrobku to vzhľadom na neaktuálnosť nie je až taká výhra. Nebyť občas vtipného Jamesa Maya, známeho z Top Gear, asi by som o tento seriál nezavadil. Ono najvtipnejšie to je asi pri tom, keď May niečo pobabre či popletie. Potrebovalo by to skrátiť stopáž dielov a výrazne oživiť.

Přátelé - Den poté (1997) (epizoda)

Asi najlepšia epizóda 3. série. Taká tragikomická, ktoré sú asi najpôsobivejšie. Ross, ty jeden býk odtrhnutý z reťaze, si idol nás mužov.

Přátelé - Žárlivost (1997) (epizoda)

Joey je talent na tancovanie, to trasenie rúk na konci mu išlo výborne. :-)

Přátelé - Fotbal (1996) (epizoda)

Škoda, že epizóda má jednú veľkú slabinu - porovnávať mužov a ženy v americkom futbale je totálna konina....bez toho by bola štandartne výborná.

Sedm životů (2008)

Will Smith v netypickej roli ne-akčného hrdinu. S filmom mám, napriek jeho určitým kvalitám, trochu problém. V prvých 110 minútach sa dozvedáme minimum informácií, aby sme sa v záverečných 10 minútach dozvedeli maximum. Klasický typ drám so skladačkovým prístupom, v ktorých pozorný a vnímavý divák môže vytušiť pointu, predvidateľný filmík to teda je. Nutne by tiež potreboval skrátiť stopáž, pretože je po celý čas veľmi naťahovaný až nudí. A ten záver s transpantovanými očami (!) - tak to som nemal tušenie, že k žánrom patrí aj sci-fi. Čo tak skúsiť transpantovať aj mozog, osem zachránených ľudí je predsa viac ako sedem.