Star Trek: Nová generace - Můj hrdina (1992) (epizoda)

Ak keď sa nedialo žiadne veľké nebezpečenstvo, teda až na záver, epizóda ma bavila. Je zameraná na Datu a jeho myšlienkové pochody - odzrkadľujúce sa v kopírujúcom chlapcovi - a tie sú vždy zaujímavé.

Vesmír: Civilizace v ohrožení - Eyes (1995) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda, aj keď vysoká planetárna politika Zeme nebola dobre dovysvetlená. Otvorený koniec je tiež jedným z plusov.

Vesmír: Civilizace v ohrožení - Mutiny (1995) (epizoda)

Osamotené plavidlo, nepriateľ využívajúci Slnko, vzbura a rozbroje - rozhodne zaujímavá zmesica rôznych elementov, aj keď nie vždy dotiahnutá. A Tony Amendola známy z Hviezdnej brány je určite neprehliadnuteľný.

Vesmír: Civilizace v ohrožení - Pilot (1995) (epizoda)

Pilotný diel ukazuje začiatok invázie i zrod hlavných postáv čoby hrdinov. A aj keď má fajn spracovanie, nenavnadil na seriál tak, ako by asi mal. Postavy v štýle kadetov nie sú príliš zaujímavé, a ani príliš sympatické. Tzv. sebevražedná misia je obyčajná akcia vo vesmíre s výbuchmi (hoci všetci vieme, že vo vesmíre je to nezmysel) s relatívne zastaralo pôsobiacimi stíhačmi. Nepriateľ je takmer neviditeľný a chyba je, že nič sa o ňom nedozvedáme.

Star Trek: Nová generace - Nové perspektivy (1992) (epizoda)

S Klingónmi sú vždy iba problémy. Tentoraz je na pretrase Worfov rodinný život a jeho rodičovské (ne)schopnosti. Vyrovnáva to aspoň nezdarný technický experiment a v závere aj napätie.

Star Trek: Nová generace - Neštěstí (1991) (epizoda)

Začína to vlažne, ale vážna nehoda rozdelí posádku na niekoľko skupiniek, z ktorých každá rieši iné problémy. Najmenej zaujímavá je kapitánová skupinka, kde je sa ocitne kapitán spolu s deťmi, ale zbytok je skvelý. Nechýba akcia i napätie.

Další muž (1976)

Sean Connery ako saudskoarabský minister zahraničných vecí, ktorý má uzatvoriť s Arabmi tak nenávidenými Izraelčanmi zmluvu o ropnom biznise. Do toho tajné služby Rusov i Američanov. Všetko by bolo v pohode, vcelku originálne, keby sa polovica filmu nezaoberala naťahovanou romantickou linkou, v ktorej je Conneryho postava navyše vykreslená ako ten najlepší človek s nadčasovými myšlienkami. Akcia je tiež fajn, aj keď jej málo. Záver je síce prekvapujúci, ale celkom mi nesadol.