Star Trek: Nová generace - Amorek (1991) (epizoda)

Viacmenej zbytočná epizóda. Začiatok fajn, po nástupe Q to upadá a nastupuje obohraná komediálna platňa, v ktorej si Q opäť raz robí z posádky Enterpise švandu. Záver s presunutím sa do Sherwoodskeho lesa je ešte slabší. Áno, niektoré vtipy sú podarené (Worf versus mandolína), ale z lepšieho priemeru epizódu nevytrhávajú. Je úsmevné, ako si prieskumná partička z 25. storočia bez svojich technologických vychytávok nevie poradiť v 12. storočí, resp. vie, ale LTT. O zle zamaskovaných šermiarskych dvojníkoch nehovoriac.

Total Recall 2070 - First Wave (1999) (epizoda)

Aj keď sa celá epizóda odohráva v jednej budove (a dvoch miestnostiach) a vlastne sa vypočúva iba jeden podozrivý človek, nakoniec ukáže príbeh svoje kvality. Je to dostatočné sci-fi, má gradujúce napätie a záver je ešte k tomu aj pekne dojímavý. Vo vedľajšej role sa objavil Chad Allen, známy seriálový herec z 90-tiek.

Star Trek: Nová generace - Entý stupeň (1991) (epizoda)

Síce je to opäť s babrákom Barclaym, našťastie sa ale epizóda prehupne do zaujímavého a našlapaného módu a má tiež dobrú atmosféru. Záver je síce jednoduchý, ale výrazne to nekazí.

Každého jitra zemřu (1939)

Väzenská dráma, ktorá sa dnešným podobným filmom hlavne vďaka svojej naivite rovnať nemôže, ale vzhľadom na rok vzniku ide o zaujímavú záležitosť, v ktorej sa poväčšinu času stále niečo deje a neskĺzava iba do dialógov. Svojou drobnou postavou sa Cagney, ako som písal už pri mnohých jeho gangskerkách, na takéto role veľmi nehodí, tvorcovia si ho však takto zaškatuľkovali a tak s tým nejde nič robiť. Netypicky je šéf väznice veľký správňák a hlavný hrdina robí občas rošambo. Pár akčných scén je solídne spracovaných a film dokaže aj zabaviť, niekedy chcene, niekedy nechcene. Nuda určite nehrozí.

Zakletá nevěsta (1937)

Celkove nudná záležitosť, ktorú držia nad vodou niektoré komické postavy a ako-tak aj pokus o navodenie bezstarostných čias za cárskeho Ruska v strednej vrstve obchodníkov. Slabé herecké výkony, unylý príbeh a otravná romanca majú ale za následok, že sa nuda dostaví relatívne skoro.

Věčná Ambra (1947)

Príbeh o hochštaplerskom dievčati, dalo by sa dokonca hovoriť aj o novovekej zlatokopke, ktorá sa nemá problém zamazať od spodiny, aby mohla neskôr meniť postelových partnerov aj v tých vyšších spoločenských kruhoch. Aj preto mi mi prišla už od začiatku ako nie príliš sympatická postava. Samozrejme, je to v čomsi odvážne, na vtedajšiu dobu v čomsi vulgárne a preto pre niekoho zaujímavé. A keďže je hlavnou postavou žena, na romantike sa bohužiaľ nešetrilo. Na kamere ešte cítiť začiatky farebnej kamery, ktorá nedokázala verne zachytiť nielen farby, ale aj priestor. Herecky čistý priemer, nikto výrazne nevytŕča, aj keď treba oceniť historické zamaskovanie hercov známych skôr z gangsteriek či eurospy filmov ako Wilde a Sanders. Celkom dobre tak zapadli.

Total Recall 2070 - Rough Whimper of Insanity (1999) (epizoda)

Zavírenie androida spôsobuje viacero problémov a nečakaných situácií. Tie mali vyznieť asi komicky, mne také však neprišli. Spievanie, vulgárnosť, agresivné reči či konfliktnosť boli na androida dosť uletené zmeny na to, že by malo ísť len o chybu softwaru. Záverečný zvrat je zasa nie príliš vierohodný. Našťastie začiatok bol podarený.

Total Recall 2070 - Infiltration (1999) (epizoda)

Atmosférický je celý seriál, ale táto epizóda patrí do skupinky 'atmosféra plus'. Infiltrácia, špionáž a mysterióznosť.

Total Recall 2070 - Allure (1999) (epizoda)

Prostitútka budúcnosti aj s feromónovým implantátom či s právne zbehlými pasákmi. Nepohodlní sú však obeťami "samovraždy". Žiadalo si to viac erotiky, keď už sme v takej téme.

Total Recall 2070 - Self-Inflicted (1999) (epizoda)

Epizóda s nebezpečným vírusom stavia na napätí, ale najlepšia je aj tak scéna s vystreleným mozgom androida.