Quo vadis, Aida? (2020)

Ačkoliv je celý snímek natočen dobře, přijde mi místy lehce nereálná a až moc hrající na emoce. Pokud se ale člověk chce seznámit se Srebrenicí a jak to tam probíhalo, tak asi nemůže minout. Osobně se přiznám, že jsem čekal film jiného střihu.

K zemi hleď! (2021)

Film s uvěřitelným poselstvím. Na jednu stranu je to sranda, na druhou stranu vidíme extrémní situaci v dnešní době, kdy lze překroutit snad cokoliv. Bohužel jsem opět musel překousnou DiCapria, ale chápu, že vyhýbat donekonečna se mu nelze. Ale celkově by to mělo vidět hodně, snad i ti chápaví. Ale těžko říct, nakolik je to zasáhne. Němečtí vojáci taky vydrželi dlouhou dobu na Chaplinova Diktátora a nevěděli, o čem je řeč....

Mlha v srpnu (2016)

Je zvláštní náhodou, že se v tomto filmu sešli mně známí německy mluvící herci, konkrétně Koch, Markovics a Confurius, čímž pro mě snímek dostal zcela jiný rozměr. Nicméně nemůžu říct, že by se jednalo zas až o zdařilý počin, velká část filmu byla spíš mdlá, jakoby ty zápletka byla umělá. Čímž rozhodně nechci nějak shazovat, ale šlo zpracovat jistě lépe, nicméně si nemyslím, že by se jednalo o propadá.

Mnichov: Na prahu války (2021)

Celou dobu to bylo fajn, uvěřitelný děj, který se úplně neodehrál a naivní Chamberlain, skvěle zahraný. Až ten závěr. Tím to celé kleslo, a to píšu bez mrknutí oka. V životě by mě nenapadlo, že se to takto nechá přetočit.

Zelná víla (1896)

Jako teorie toho, kde se berou děti zajímavý. Jinak klasický naivní film z počátku kinematografie.

Trom (2022) (seriál)

Myslel jsem si, že půjde o "obyčejnou" detektivu, akorát z prostředí Faerských ostrovů, které mám rád, a tím pádem jenom proto jsem si ji nemohl nechat ujít. Vyklubal se z toho hodně propracovaný děj, který bavil. Navíc to bylo na jednu stranu zamotané, na druhou ne moc postav. Tohle hádám člověk od detektivky chce. Navíc, žádné zbytečné natahování, přehršel akčních scén, prostě uvěřitelný děj.

Trom - Give and Take (2022) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale ten závěr byl hodně infarktový. Tohle mi prosím nedělejte...

Trom - Follow the River (2022) (epizoda)

Seriálů s dobrým dějem jsem viděl dost. Nicméně zde se neustále objevuje něco nového, což v kriminální tvorbě není nic nového, nicméně mě to neskutečně baví.

Trom - Defend, Conserve, Protect (2022) (epizoda)

Kromě prvního dílu si zatím celá série udržuje dobrou úroveň. Jediné, a to jsem si uvědomil až v téměř ke konci dílu, co mě zaráží, je absence ovcí, a to jako úplná. Vzhledem k tomu, že ovci na Faerách nemůžete minout ani omylem, je to prostě zvláštní.

Trom - Wall of Silence (2022) (epizoda)

Skvělá část. Nejdřív jakoby se nic nedělo, ale nakonec se to celé dobře rozběhlo. A nejsem si jist, jak moc děj vlastně posunul. Prostě se těším na další díl.