• Pohádka

Hrobník (2009) (TV film)

Trochu nedotažené. Čekala jsem, že nám kriminalisté objasní ty ostatní vraždy. Jestliže to byla msta, tak jak do toho ti podnikatelé zapadali? Nápad asi byl, ale nakonec ten závěr odflákli.

Nemrtví (2003) odpad!

Jak by řekl klasik: "A to bolo čo, toto?" Už dlouho jsem se tak u hororu nenasmála. Tohle snad nespadá ani do kategorie béčkových filmů.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tak po přečtení zdejších komentářů, mám pocit, že asi nikdo nečetl pohádky od Boženy Němcové. Přesně tuhle pohádku mi babička čítávala, když jsem byla malá. Jenom ten ženich je tam navíc. Takže žádné vykrádačky Popelky, Mrazíka apod. Doporučila bych všem uživatelům, co to tady tvrdí, aby si nejdříve nastudovali naši národní literaturu. Pro mě teda příjemná pohádka bez princezen a čertů. Žilková zahrála tu macechu přesně, jak jsem si ji v dětství představovala. A hudba od O. Brzobohatého byla taky v pohodě.

Bezvousák a princezna Kamila (1994) (TV film)

Další variace na pohádku Král Drozdí brada, takže nic nového pod sluncem. Kdyby byla trochu originálnější, tak bych možná dala i vyšší hodnocení.

Naše máma Georgia (2011)

Kdyby to byla komedie, jak tvrdí distributor, tak bych možná dala ještě jednu hvězdičku. Prostě jsem čekala, trochu víc a ne film na půl cesty.

Ve službách krále (1961)

Není to žádný šlágr, ale originální název a vlci samotní mě opravdu pobavili (po prohrané bitvě u Nancy bylo tělo Karla Smělého nalezeno ohlodané vlky - asi se za života málo modlil k Panně Marii).

Nebe a Vincek (2008) (TV film)

Podle mě teda moc nešlo o výchovnou pohádku. To napravování hříšníka vzali jen tak, aby se neřeklo. Vlastně se Vincek zase tolik snažit nemusel, aby se nedostal do pekla. Víceméně to za něj udělali ostatní a on pak dostal princeznu. Takže to je spíš realita než pohádka: jeden se dře a nic z toho nemá, druhý za sebe nechá dělat ostatní a pak líže smetanu.

Grilování s Vodouchem (2012) (pořad) odpad!

První díl mi unikl z důvodu křížení s Italem a tak jsem měla to "potěšení" vidět až díl druhý. S klidem můžu říct, že to byl i díl poslední. A co jsem viděla? Vaření ve stylu pejska a kočičky (ale ti si aspoň nehrajou na gurmány), variace na opékání buřtů (to má být jako grilovací umění?) a došlo dokonce na vykrádání receptu jednoho známého kuchaře. Vím, že spousta lidí (i když nevím proč) miluje Babicovo vaření, ale ani ten by snad nebyl schopný smíchat sojovku, hořčici, pomerančový a jablečný džus a pivo(!). Ivánek je holt hrozný kuchař (o jeho herecké "kariéře" naštěstí nic nevím) a radši nechci vědět, co vyvádí jako zastupitel v HK. Tímto pořadem chce Nova konkurovat jiným pořadům o vaření? Výsměch.

Zbohatlíci (2011)

Další z mnoha komedií o tom, jak to dopadne, když dáte buranům spoustu peněz. Nenáročný film na sobotní večer, ale nic převratného, co bych ještě někdy musela vidět. Pro mě nejsympatičtější postava: (Kačer) Donald - snad proto, že z nich byl nejracionálnější.

Švadlena (1988)

Už jsem viděla i horší filmy, tohle podle mě sice bylo drama, ale romatické? Té romantiky jsem tam moc neviděla, celkově to na mě působilo dost studeně. A postavy? Rita mě fakt vytáčela - každou chvíli fňukala, až jsem si říkala: "Holka, ten ti za to nestojí." Wesley - takový frajírky nesnáším. Tetička Margot - shizofrenní a nedospělá (na jednu stranu chce Ritě pomoct, na druhou ji podvádí). Tetička Nellie - zprvu se jeví jako zahořklá katolická škatule, ale nakonec to (narozdíl od ostatních) "vyřeší" nejlépe. Shrnuto, podtrženo; pokud se chcete dívat na romantický film, tak si raději pusťte nějakou klasiku a ne tuhle válečnou depresi.