panMartin

panMartin

Martin Marty

okres Praha


22 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Super, skvostný, parádní, chaos, napětí.... Fakt nevím co bych měl na tenhle film říct. Heath Ledger jako Joker je nepřekonatelný za jeho výkon, je vidět , že se na ní fakt připravoval!!! Můžete vidět milion filmů a milion různých konců, různých příběhů, ale Temný rytíř má jedinečný konec. Tento film se prostě povedl. Kdo neuvidí, neuvěří. Ten konec ten byl neuvěřitelný. Kdybych mohl dam 10 hvězdiček tak je dám. Díky tomuhle filmu Christopher Nolan patří jako režisér mezi elitu. Už se těším na další díl. Pro mě jasně nejlepší film roku!!!!!!!!!!!!

 • poster

  Temný rytíř povstal (2012)

  První moje návštěva kina v tomhle roce a byl jsem usešen, bylo to dokonalý chvílema strach, chaos, smrt... Herci excelentní kamera, scénář a hlavně hudba k tomu nemám co říct.. Anne Hathaway byla dobrá od který jsem to ani nečekal hlavně sexy, Michael Caine, Christian Bale, Freeman super, ale Tom Hardy jako Bane se vyrovnal Jokerovi z předchozího dílu jen šel z něho mnohem větší strach. I kdybych zde psal ještě půl hodiny, stejně mi přijde, že bych mé spokojení neuměl vyjádřit lépe. Musím znova zopakovat to hlavní - na tento film jsem šel s obrovskými očekáváními a ta se splnila. Je to důstojné epické zakončení. Christopher Nolan tímto temným a epickým dílem dokonale završil jednu z nejlepších trilogií moderního Hollywoodu. Toto byly nejlépe natočený Batmani jaký jsem kdy viděl. Zavřete oči a tleskejte, Batman odchází… 100 %.

 • poster

  Joker (2019)

  Nejsilnější komiksový zážitek. Excelentní psychologické drama. Joker je filmem, který naprosto jednoznačně podtrhuje, proč mám rád DC a těžce nemusím řadu Marvelek, Joker je filmařsky a řemeslně po všech stránkách jednoznačně tím nejlepším a nejkvalitnějším snímkem letošního roku, vedený brilantně excelentní výkonem Joaquina Phoenixe. Superhrdinové od Marvel jsou pro děcka. Sonda do duše jednoho z největších filmových šílenců je natolik kvalitním filmovým počinem, že může směle útočit na Oskarové triumfy a to klidně v několika kategoriích. Výborně depresivní soundtrack. Ta přeměna v Jokera, jak ho známe, je v podání Phoenixe úžasná. Jeden z těch filmů, který musíte rozebírat doma po to když odejdete z kina ještě několik dní po shlédnutí, kdy se vám jednotlivé záběry začnou v hlavě znovu skládat. A také ho vidět po druhé co jsem právě udělal. Hlavně ten tanec na schodech byl skvělý. Není to film pro každého. Zrození padoucha jak má být! Viděl bych to tak na 6 hvězd. Na tomhle filmu bych hledal chybu jen těžko. Jedním slovem superfamózní!

 • poster

  Tenet (2020)

  Mám pocit že mi vyletěl mozek z hlavy. Maximálně vyčerpávající film vyžadující absolutní pozornost po celou stopáže, protože jakmile člověk jenom na chvíli vypne, už nemá prakticky žádnou šanci dostat se zpět. Tenet není pro každého a ne každý bude vědět po jednom shlédnutí, která bije. Jeden z těch filmů, které nejen toužíte znovu vidět, ale hlavně potřebujete, abyste věděli, kolik kulišáren se v něm ještě schovává. Na první pohled Nolan posouvá určitou "složitost vyprávění" z Počátku, či Interstellaru zase o level výš. Přesně jak říká jedna z postav “nesnaž se to pochopit, musíš to cítit”, no a já to kurevsky cítil. Nicméně mám pocit, že jsem pochopil tak 30% toho, co nám chtěl Nolan sdělit. Ale tak to mám obdobně se všemi počiny z Nolanových filmů. John David Washington hraje výtečně. Umí se rvát, má šarm i vtip. Pattinson je jinak výborný a jeho postavu je velmi snadné si oblíbit. Branagh ztvárnil dokonalého padoucha. Naopak půvab dodává Elizabeth Debicki v roli jeho ženy. Michael Caine jinak nesmí klasicky u Nolanova filmu chybět. Perfektní hudba, výborný střih, nádherná kamera. Škoda že tomu chytráci typu verbala apod budou schválně kurvit hodnocení, ale to už k tomu tady na CSFD holt patří - a vlastně to tím víc ukazuje jak je to skvělý film. Člověk na to musí znovu do kina. Film jako celek mě naprosto pohltil a tudíž nemůžu hodnotit jinak než plnou palbou!

 • poster

  Transformers (2007)

  Miluju autíčka už od malička jsem si s nimi hrál! Vizuální efekty parádička. Roboti jsou vzhledem dokonalý, jejich transformace je z říše snů a nebojí bojovat kdekoliv na světě. Je vidět, že na tomhle filmu pracoval tak dlouhou dobu ale když máte vedle sebe mistra, (parťáka) jako je Spielberg tak sem předpokládal, že tento film bude vážně pecka. Parádní káry použít jako reklamu!!!!!

 • poster

  Den nezávislosti (1996)

  Chcete se bavit parádní dnešní klasikou s mladým a začínajícím Willem Smithem tak vypněte mozek a jen se nechte unášet parádním filmem ještě lepšími efekty, nedivím se, že dostal oscara!! Asi Emericha nejlepší film společně s 2012. Will Smith opět hláškuje a jeho přivítání návštěvníka na naší planetce nemá chybu a také otec technika Jeffa Goldbluma také parádní hlášky. Konec opět Americký musí velit útoku a hlavně to , že americký prezident jde do boje s ostatními. Jinak opravdu náááářezzzzzz!!!!!

 • poster

  Gladiátor (2000)

  Historický velkofilm který se určitě zapsal do historie filmů, jsem Scottův velký fanoušek a mám jeho filmy velice rád!! Velký můj oblíbenec Crowe hrál neskutečně parádní role opravdu mu to sedlo! Velkou zásluhu na tom má Joaquin Phoenix a to, že za svou hereckou kreaci nedostal Oscara, je možná omyl. Mám v prodloužené verzi a fakt bomba!!! Oscary vyhrány zaslouženě.

 • poster

  Kult hákového kříže (1998)

  Po shlédnutí tohoto filmu jsem ještě dlouhou dobu koukal a nevěřil jak může být takhle dobře realisticky natočený film o rasismu fakt bomba!!! Podle mě nejlepší film o rasismu jaký kdy byl natočen lepší jsem nikdy neviděl. Pro Edwarda Nortona excelentní role jako psychopat zahrál bravůrně!!! . Finální scéna je očekávatelná ale naprosto úchvátná. Tohle musíte vidět, spadnout do sekty úplně jednoduchý ale odejít to už je problém velký!!!

 • poster

  Schindlerův seznam (1993)

  Opravdu nevím co k tomuto filmu napsat myslím si že když si přečtu komentáře ostatních tak budu jen a jen souhlasit! Asi jeden ze 3 nejlepšich filmů Spielberga. Natočit takhle realistický film o židech to myslím že už nikdy nebude. Budu se opakovat Spielbergu fakt bomba!!!!

 • poster

  Expendables: Postradatelní (2010)

  Tak tohle je pecka na kterou sem se celé ty měsíce úplně těšil jak malý klučina na Vánoce!! Legendy nebo-li důchodci na scéně s plnou parádou. Největší akční pořez, který si divák může dopřát, je na světě. Jsem rád, že do tohoto filmu nacpaly všechno co se dalo!! Přeju si ať je dvojka bylo by dobrý kdyby na tento trhák kývlo mnohem víc hvězd 80 let.