Muž na hraně (2012)

Celkem zajímavý nápad. Hezky jsem si užíval, když do sebe pěkně všechno zapadalo. Člověk neví co čekat a je to mnohdy i dost dobrá věc. Thriller okořeněný stylem lupičských filmů láká na charimsatického Worthingtona, sympatického Bella a božskou Rodriguez. Muž na hraně disponuje především slušným námětem a hereckým obsazením, předvídatelné ale to nějak nevadí, některé momenty si prostě musíte vychutnat např. závěrečný skok hlavního hrdiny dolů..

Tahle země není pro starý (2007)

Takovéhle westerny si nechám líbit. Napínavé od začátku do konce. Snímku vévodí výborní herci, skvělá atmosféra, povedené dialogy a perfektní kamera. Atmosféra filmu je hustá a provází celým filmem, nikdy nevíš co se v dalších okamžicích stane a to se mi na tom líbí. Absolutně mě dostává do kolen detailní propracovanost všech scén, Jediný, kdo vyčnívá je Javier Bardem, jakožto mlčenlivý a bezcitný vrah s originální a netypickou zbraní. Škoda jen, že Tommy neměl více prostoru a Woody více štěstí a nevydržel na plátně déle. Josh Brolin jako stále prchající Llewelyn Moss také zahrál velmi slibně.

Quantum of Solace (2008)

Po vynikajícím Casinu Royale určitě velké zklamání. Kam se poděl vtip, elegance a krása. Nemůžu si pomoct, ale mě to všechno přišlo hrozně zmatený, akční scény byly tak neuvěřitelně trapné že ztratily všechno kouzlo, příběh zmatenej, celkově mi to vůbec nesedlo. Hlavní záporák absolutně nevýrazný, nová Bondgirl nesahá Eve Green ani po kotníky. Nic zásadního se neděje a tak je to i celkem nuda. Spolu s V tajné službě jejího veličenstva je to rozhodně nejhorší bondovka.

Bez kalhot XXL (2015)

Tak tohle fakt nešlo, naprostá ztráta času. Děj naprosto tragický, jediný co bylo na filmu dobrý byly hezký těla a taneční choreografie taky nebyly špatný. Inteligenčně na úrovni Teletabís. Dialogy mě svou debilitou tak vytáčely, že jsem to musel přetáčet. Scenáristický a herecký odpad. Film naprosto o ničem.

Casino Royale (2006)

Od dětství je James Bond mým hrdinou. Lepší restart jsme si ani nemohli predstavit. Parkour na začátku byl úchvátný! Casino Royal patří těm parádním bondovkám a Craig je po Brosnanovi a Connerym (tedy třetí) nejlepší představitel Bonda. Eva Green je dost krásná a ano rajcovní Bond girl. Danel Craig alias 007 je krutý, drsný, elegantní a vtipný zároveň. Takto nějak jsem si Bonda vždycky představoval. Trošku jsem se obával jak se Daniel Craig s rolí popere, ale vše dopadlo více než skvěle. Craig je skvělý Bond, jenom ta láska mi moc k Bondovi neseděla. Martin Campbell (znovu) příjemně překvapil. Dobrá práce. Těším se na další kousek. PS: Ví někdo v jaké scéně hrala Ochotská???

Noční běžec (2015)

Tento film je typická Neesonovka. Liam Neeson už v podstatě spadnul do rolí akčního hrdiny, který se snaží za každou cenu ochránit svou rodinu nebo někoho, kdo je mu nějakým způsobem blízký. A samozřejmě vynikající Ed Harris co by drsný old school mafián. Celkem klasický případ jedné akční noci. Skvěle nasnímaná akce, brutální hudba, spousta zabíjení, zkorumpovaní fízlové a drsná atmosféra. Oddechovka, u které je od začátku jasné, jak dopadne, ale vůbec ničemu to nevadí. Dobrá trojka.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Velice, velice ubohé pokračování bez hlavy a paty. Při scéně kdy několikatunová loď vklidu projíždí skrz město a zabije ještě víc lidí než přepravuje, jsem se sám sebe ptal, jestli to scénárista a režisér mysleli vážně. Předpokládám, že se scénárista při psaní postupně zhulil do němoty, bohužel psal dál. Hlavně si dávejte pozor, aby vám do stožáru nenarazilo letadlo - to totiž bývá příčinou výbuchu celé lodi (tankeru). Willem Dafoe je správnej padouch, ale sám tuhle hrůzu nezachrání. Na konci sem se bál, že ta debilní loď se snad nikdy nezastaví,

Bojovník (2015)

Filmy s boxerskou tématikou mám ve velké oblibě. Boxerský příběh na pozadí rodinné tragédie a znovuzískávání své dcery, do péče i její důvěry a lásky. Snímků o boxu je mnoho, nejznámější je Rocky, přesto tohle téma nikdy neomrzí. Sympaťák Gyllenhaal zase ukazuje, jak elitním je hercem a ta opravdová boxerská příprava, kterou prošel, i odpovídá výsledku. Film táhne hlavně on. Forest Whitaker v roli trenéra nezklamal. Rachel McAdams, o těch jejích pár minutách na plátně snad nejde říct nic jiného, že se na ní rozhodně nedívalo špatně Možná bych přidal ještě víc scén, kdy hlavní hrdina trénuje box. Kamera byla super, soundtrack paráda fighty jsou také výborné spolu to krásně hrálo dohromady. Jestli máte rádi box tak doporučuju. Myslím, že každý si udělá názor sám. Asi vytáhnu a opráším rukavice ze skříně.

Parchanti (2010)

Pohodový akčňák. Rychle to uteče, hezky se na to dívá. Myslím si, že by si to tato parta mohla v klidu rozdat s A- týmem a možná i vyhrát, ale na Slyho bandu by zdaleko neměla. Možná, že akce nebylo zase tolik, ale svým zpracováním byla velmi příjemná na koukání. Parta týpků je převážně sympatická. Jo a skvělý pohled na Zoe Saldanu. Příjemná zábava bez složitého námětu. Určitě se najdou nějaké nedostatky nebo přehnané scény, ale tak nějak jsem dostal to, co jsem nečekal a výsledek překvapil.

Nebezpečná rychlost (1994)

Ve své době rozhodně jeden z nejlepších akčňáků, co byl natočen. Dřív se mi to líbilo mnohem víc. Zdařilý akční film, s do té doby originálním námětem, ve kterém zaujaly nastupující hvězdy Reeves a Bullocková i pohaslá hvězda Hopper. Prostě tenhle film se stal klasikou. Akce je dobrá, napětí je dobré, nuda také žádná není....film je celkově dobrý, ale není to nic víc než průměr. A ten skákající autobus je taky dost mimo.