Mučedníci (2008)

Herci 5*, násilnosti a brutalita 5*, dej odpad! . Z toho vychádza priemer. Viac snahy a mohlo to byť super!

Leon (1994)

Žiaľbohu sa ma nejak nedotýka "ľudskosť" tohoto filmu. Film ide stále v jednej línii atmosféry. A tak aj skončí.

Hanebný pancharti (2009) odpad!

Tento film som si pozrel znova len preto, aby som mohol pri jeho sledovaní písať aj komentár. Dúfam že si to bude vážiť, napriek tomu ako budem o ňom písať. Takže poďme na to! Na úvod ma dostala hneď úvodná melódia. U Tarantina furt rovnaká. To isté ako pri Sin City, Pulp Fiction, Kill Bill. Ale dobre to nie nič hrozné, každý má svoj štýl. Poďme ďalej. Čo to nevidím. Chlapík stojí pred pni stromu ktorý by už každý vytrhol nech tam nezavadzia a mláti doň sekerou. HOLY SHIT!!! Načo? Úplne nezmyselná činnosť len aby „Quido“ ukázal že na plátne je pracovitý občan. Prča hneď na úvod! Chvíľku solídneho príbehu, ktorý vyzerá nadejne. A potom to príde! Brad Pitt! Mám tohto herca rád, ale čo ukáže v tomto filme (za všetko asi môže Tarantino) ma dorazí. Ako americký dôstojník ma prejav k vojakom, pri ktorom mám pocit že mu vybrali jednu mozgovú hemisféru. Otras! Musím povedať že títo „bastardi“ mi boli viac proti srsti ako Nemci. Nemci mali svoje zásady, zaťiaľ čo Bastardi vedeli len vraždiť. Najviac ma dorazilo ich rezanie hákového kríža na čelo zajatcom. Podľa ich slov „Keď skončí vojna, tak si vyzlečieš uniformu nikto nebude vedieť že si bol nacista. Preto máme pre teba darček:“ Užasné! Mladý, 20 ročný chalan, ktorého povolalo Nemecko do vojny, aj keď do nej nechcel ísť sa stáva nacistom preto, lebo si obliekol povinne uniformu Wehrmachtu. Tarantino má pekne jebnutý zmysel pre logiku! Samostatná kapitola je nemecký desiatnik Frederick Zoller. Sám v meste plnom nepriateľov zostal uväznený. Počas troch dní zastrelil z rozhľadne asi 200 nepriateľov. Chudáci nepriatelia, za celé tie dni nenašli, minomet, delo, tank, výbušniny, dokonca ani len granáty aby zneškodnili strelca. Tak chudáčikovia strieľali na nemeckého vojaka tri dni a netrafil ho nikto. Po troch dňoch opustili mesto. To sa mi páčilo najviac. Eisenhower,Montgomery, Rommel, Žukov, Patton by sa v hrobe obracali, keby vedeli, že niekto nemohol dostať jedného vojačika tak odtiahol z mesta. Kvalita!!! A tomto natocil (len vo filme pochopiteln) Goebbels film. Ktorého sa zúčastní sám Hitler. No pána beka!!! K tomuto ma napadá jedna myšlienka. A to, či ten nemecký ostrostrelec strieľal Fracncúzov alebo Američanov. Podľa toho Goebbelsovského filmu tuším strieľal amíkov. To ma doháňa k zamysleniu. Pokiaľ streľal Američanov, to znamená že Američania sa už vylodili v Normandii. To znamená že veľkú časť Francúzska bola oslobodená. Tak potom načo kurva bolo treba Bastardov a ich partizánsku vojnu??? Veď Nemci už len ustupovali. Navyše ten filmík si išiel pozrie do Paríža sám Hitler. Na to že vo Francúzsku už boli Američania, má Hitler poriadnu odvahu keď sa priblížil tak blízko k frontu. Všetka česť! A pokračujeme! Scéna v bare. Traja členovia Bastardov oblečení ako nemeckí dôstojníci ktorí vedia po nemecky. A jeden z nich je preslávený vrah 13 vysoko postavených dôstojníkov SS a Gestapa. Bar je plný nemeckých vojakov. A kupodivu ho nikto nespozná!!! Sranda pokračuje ďaľej keď „Quido“ spraví zo stretnutia spojeneckých špiónov westernovú prestrelku. Nie je nad to, keď vám niekto ponúkne atmosféru 2. sv. vojny. A koniec scény je tiež vhodný za spomenutie. Po prestrelke v bare chcú Bastardi vziať svojho špióna, pretože prežil. Ale prežil aj jeden nemecký vojak. Po dohode s vojakom, vojak skladá zbraň výmenou že sa mu nič nestane. Ako zloží zbraň spojka ho v tom momente zastrelí. Tarantinov cit pre umieranie je veru dojímavý. Potom ide Brad Pitt zisťovať od špióna čo sa tam stalo a preto mu strčí prst do rany aby to zistil. Človeku kto s nimi plne spolupracuje. Mimochodom pripravte sa na také veci ako je púštanie rock n rollu do niektorých scén (kto by ale očakával nejakú presnosť od Tarantina, však). Zaujimavosť bola premietanie samotného filmu. Film kde nemecký vojak zabíja veľa nepriateľov (ide vlastne o vojnový film) sa Hitler smeje ako na rodinnej komédii. No hnus. A Quido by si mohol trochu odpustiť sebyvychvaľovanie. Mám na mysli keď Hitler povedal Goebbelsovi „Joseph toto je tvoj najlepší film“ . A to nehovorím na záverečnú vetu. Myslím že som vytvoril majstrovské dielo. Koniec mojej rozpravy. Záver? Totálne hovno ktoré neslúži k ničomu. Dokonca ani k výstrahe „Nerobte takéto filmy!“ pretože Tarantino si myslí že vytvoril NAOZAJ majstrovské dielo. Tomuto človeku by som odobral aj rodný list!!!

Policajt ze školky (1990)

Príchod Arnieho do škôlky pekný, zvyšok kokotská nuda!

Loupež po italsku (2003)

3* len za závodnú čast Mini Cooprov. Zvyšok len také pozlátko...

Cesta do zatracení (2002)

Niečo mi na tomto filme nesedelo. Keby som neprišiel na to že čo, dal by som tomuto filmu za 5*. Ale ja som prišiel na to. Ťažký frajer zabije niekoho, ťažký frajer príde niekam, ťažký frajer má v ruke ťažkú zbraň. Ale kurva kde je dej? Ten sa bohužial strašne vlečie! Žiadna veľká akcia, len vždy pomalé a chladnokrvné jednanie. Žiadne napätie. A to pri gangsterskom filme treba! Preto mínus 2*.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Nejak ma to nevedelo vtiahnuť do deja. Herecké výkony pekné ale atmosféra... ach tá atmosféra. Pri tomto filme som myslel že to bude film bude bez nejakého rozuzlenia. Preto som ho pozeral bez túžby vedieť čo sa stane na konci. A ono sa naozaj na konci nič nestalo! Zabije čas, zabije nudu. Toť ale vše.

Ďáblův advokát (1997)

Čo dodať? Atmosféra pritomnosti Diabla zvládnutá na 100%.

Sin City - město hříchu (2005)

Len tak zo srandy... spravte si v hlave rekapituláciu a skúste si spomenúť o čom to bolo. Mne sa len vynára štvrť kuriev, žltý šmolko a Frodo kanibal. Toť vše...

Sám doma (1990)

Ked to nevidíte celý rok a potom uvidíte tie pády pri ktorých by sa lámali kosti, smejete sa na tom ako keby ste to nikdy nevideli. Tento film sa dá pozerať stále!