Silent Hill (2006)

Môj prvý horor ktorý stál za to! Tento horor konečne neskákal z čiernych rohov, pričom tvorcovia vypli hudbu a človek sa mohol ľaknúť pri nejakej oblude až dostal infarkt. V tom nie je umenie hororu. Umenie je keď sa človek bojí. A ja som sa bál! (nebál som sa Kruhu, Paranormal Acitvity a pod.) Silent Hill má proste zaujímavý dej (čo je v súčasnosti u hororov výnimka), neuveriteľné rozuzlenie (to isté) a dokonca posolstvo!!! Svet nie je čierno-biely, nie sú dobrí tí ktorí sa za dobrých vyhlasujú. Toť vše. Amen!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

"Ťažké" dialógy (hlavne Rambo) , veľa krvi, krátky film... len na jedno použitie.

Válka světů (2005) odpad!

Absolútna sračka, ktorá nema dej, hercké výkony čo by zaujali a akcia... Bože, akcia! Tento filmy bol nominovány na Oscara za vizuálne efekty. Dôvod? Za tých 5 alebo 6 záberov nejakého ničenia? Aj keď to bolo dobre spracované. Už dlho som sa nenudil pri filme ako pri tomto.

Kill Bill (2003) odpad!

Quentin Tarantino je jasná ukážka, keď rodičia vychovajú namiesto narodeného plodu, placentu! Natočiť komiks ktorý je úplne mimo logiky a akcia ktorá je horšia ako v nízkorozpočtovom filme a ešte sa tváriť že je to umenie je úbohé. Odpovedzte si úprimne. Keď Uma sekala ruky, nohy a odtiaľ tiekla krv ako z londýnskej fontány, smiali ste sa? Ja rozhodne áno! Yakuza. Jedna z najmocnejších mafii na svete. A proti jednej čubke, ktorá je chudá ako pouličná lampa, prídu chlapíci len s katanmi. A prehrajú! Chudáci Japonci, keď videli film tak museli plakať asi veľmi dlho. A plakal som aj ja!

Znamení (2002)

Človek si pozrie trailer a teší sa na mimíkov!!! A čaká...a čaká...a čaká...a čaká...a čaká...ALE ONI TAM VLASTNE NIE SU!!! Namiesto toho veľa kydov o tom ako nič nie je náhoda, všetko má svoj účel, atď, atď. Celý svet sa bortí útokom mimozemšťanov, ale ústredné postavy sedia na riti a čakajú kým im príde objednaná pizza (asi). Potom tam ukážu jedného týpka, ktorý dá mladému ochutnať bongo rovno z jeho ruky a nakoniec ho strýco Joaquin ujebe baseballovou palicou. Koniec filmu a po ňom už len ťažký výdych tipu "konečne".

Poslední akční hrdina (1993)

Čo sa vám nepáči ľudia. Chce to odvahu parodovať samého seba. Arnie si robí zo seba srandu, ale stále zostáva vo svojej línii akčnosti. P.S: AC/DC forever!!!

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Žiadne zbytočné kydy, žiadny americký sen o hrdinstve. Len výpoveď čo museli vojaci (aj domáci) zniesť v Mogadiše. Dej v celku presný od skutočnosti sa to nelíšilo.Príbeh vlastne ani nemohol hrať hlavnú úlohu pretože vypovedá o danej akcii v Somálsku. A to trvalo "len" 16 hodín. A akcia? Full HD a 5.1 DTS zvuk tomu dal korunku!Pre mňa rozhodne kvalita!

Blade: Trinity (2004)

Jessicu Biel pretiahnuť, Blada vykastrovať jeho vlastým mečom a Drakulu poslať späť Stokerovi, nech vie kam patrí.

Bathory (2008)

Vážne sa mi páčila časť komentára dona corleoneho- "Turecké vězení suploval Buchlov. Velké bitevní scény se zase natáčely u Mělníka." Veľke bojové scény??? Kde? Skôr som mal pocit že sú prebráte s filmu "Sebechlebskí hudci"!!!!!

Mizerové (1995)

Rozhodne slabšia zábava ako dvojka.