Polednice (2016)

Vůbec se nedivím návštěvníkům kina, že sází odpady. Přece jen divák, co si film obstará jinou bezplatnou cestou může být tolerantnější i v hodnocení, než divák, který za kino vyhodil nemalé peníze a nedostal to, co očekával, aneb o horor který by naháněl mrazení či strach, se opravdu nejedná, jedná li se vůbec o horor. Herecký výkon Geislerové mi v určitých situacích přišel slabý, málo emotivní. Když ženu, kterou jednou vyhodí, přistihne u sebe doma podruhé, tak se jí klidně a bez emocí zeptá co tam dělá.... Kde jsou projevené skutečné emoce nevole a naštvanosti, kde je pořádné hraní? Geislerová se chovala jako těžký flegmatik. A děj, pointa? Tvůrci chtěli navodit psychologickou vizi, jak by to mohlo dopadnout, kdyby matka své nervy neudržela na uzdě a své dítě za neuspokojivé chování proklela v návalu negativních emocí třeba nabídnutím své dcery Polednici.. Vize, že by si pro ni mohla přijít Polednice, to tím asi tvůrci chtěli říct.. V originální básni od Erbena zavolá rozhněvaná matka v zápalu rozčilení na své zlobivé dítě Polednici, která na zavolání přijde a dojde k tragédii. Dítě zemře a matku v poslední chvíli vzkřísí příchozí manžel. Zde je to jinak. Zdejší tvůrci jednoduše natočili psychologické mysteriozní drama a nároční diváci čekali horor, strašení a tragický konec dle originální předlohy. Kromě toho je ve filmu nepochopitelně použito hororových klišé, jako jsou procházející stíny apod, jenž mají filmu dodat na efekt punc hororové atmosféry a strašení, přestože se dá těžko pochopit, jakou to má se zbytkem příběhu souvislost. Zkrátka je to jen křoví pro hororový efekt, aby se neřeklo, ale na to hororový fanoušek neskočí. Natočeno je to pěkně, ale s obsahem, který má nasytit a uspokojit hororové diváky, je to mnohem horší.

Policajt ze školky 2 (2016)

Film je prakticky remake původního filmu. Těží to ze známé značky a na to láká i pamětní diváky, je to jinak zbytečný film. K tomu otravné pasáže s hrající hudbou, celkem nuda, plno rádoby humoru, který není k smíchu. Pamětníci se na fim podívají tak jako tak ze zvědavosti, aby zjistili, že toto remake stačí z té zvědavosti vidět maximálně jednou.

Rozpolcený (2016)

Ono opravdu na odpuzení u tohoto filmu hned v počátku stačí, aby kamera hned v úvodu detailně zabírala nesympatickou odpudivou ženskou (psychiatrička) a k tomu nudné dialogy o hovně a už se člověk vrtí v křesle nervozitou, že má nutkání to vypnout.

Sedm statečných (2016)

Pokud už v počátku filmu budete mít pocit, že jste jistou scénu někde viděli, nebudete daleko od pravdy. Scéna s černošským lovcem lidí, jeho incidentem v baru a zabitím hledaného pachatele a následném vysvětlováním okolností místnímu šerifovi před hospodou, je jak přes kopírák naklonovaná z filmu Nespoutaný Django. No, Nespoutaný Django je ale jiná liga... Tento film není westernem, kde by divák se zatajeným dechem vychutnával každý okamžik dění na plátně. Film má pečlivě zpracovaný prostorový zvuk pro domácí kina, při přestřelkách to opravdu lítá ze všech stran, ale jinak ty scény nejsou nijak hodny zapamatování, hromadně se dlouho nezáživně střílí a je vám to tak nějak jedno. Zaujal kulomet na kličku :-) Jinak je to zřejmá americká multikulti propaganda, o tom žádná.

Smrt ve tmě (2016)

Velmi dobře natočený thriller a super podívaná. Jen je zvláštní, jak tu mnozí chytráci nečekaně nekritizují nereálnost daných situací a nelogické chování postav, jak to mají v oblibě u jiných filmů, přestože tento film tím čiší o sto šest (tedy vlastně kritizují, ti co hodnotí odpadem). V tomto je film opravdu úlet. Ale pokud na tuto hru člověk přistoupí, je to super řezba. Ale z reálného pohledu ta nevěrohodnost toho, co se tam děje je natolik naivní, velká a bijící do očí, že ty 3* i za ten dobře natočenej zážitek jsou akorát. Film není vhodný pro diváky, kteří jsou realisticky kritičtí k nevěrohodnosti filmového dění. Tedy, je filmový zážitek sledovat plně nevidomého starého dědu, jak se hladce vypořádá se skupinkou mladých, fyzicky zdravých ostřílených zločinců. Jak jednoduché by bylo v reálu takového slepce jednoduše něčím přetáhnout po kebuli a hotovo, ale o tom tento film není. Je přesně o opaku ;-) Radím vám proto dobře, nemyslete u tohoto filmu, užijte si tu perfektně natočenou akci :-)

Smyčka (2016)

Obsahově film ve stylu Uvěznění v čase (časová smyčka, setkání se svým já atd...) Ale Uvěznění v čase, to je jiná liga, jak diváka připoutat k obrazovce.

Strašidla (2016)

Opět Impuls, jak jinak, sponzor opět v ději filmu. Člověku už z toho je blbě. Chce to být v duchu Vorlíčkových pohádkových komedií, ale natočeno dnešním laciným stylem na efekt. Účast Nárožného je jen vzpomínka na dobu kvalitních herců.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Tohle není film pro citlivé jedince. Má velmi syrovou a mysteriozní atmosféru, na diváka přenáší silný pocit nejistoty a mrazení a divák se cítí, že ten pobyt v pitevně absolvuje s dotyčnými patology. Je to depresivní horor už z podstaty, kdy se děj odehrává v márnici v pitevně, což není zrovna ideální místo pro pohodu mysli a duše a k tomu se nešetří detailními záběry při pitvě. K tomu všemu se budou dít nadpřirozené a nevysvětlitelné věci s atmosférou jak řemen určené pro hororové nadšence. Dlouho divák neví, co se z toho vyklube a pak to přijde. To pak je otázka, zda to za těch 5* stojí, ale za tu dokonalou atmosféru a pocit mrazení s tím nemám problém. Je jasné, že při opakované produkci se hodnocení takového filmu snižuje, stejně jako napětí z neznémého. Hodnoceno po prvním zkouknutí. Film je nutné si pustit o samotě a v noci po tmě, ideálně na domácím kine v multikanálové stopě, aby vliv na diváka byl takový, jaký tvůrce zamýšlel. Zvuk je v určitých momentech hlasitostně přepálem k lekacímu efektu, ale milovníci lekacích zvuků to ocení. Zrovna jeden příklad zvukové nereálnosti---spoušť obyčejného foťáku dělá zvukovou expolozi v reproduktorech větší, než mnohdy v reálu mnohem hlasitější činnost. To je jeden z nereálných prvků filmařů, aby navodili pocit leknutí i tam, kde skutečně není.

The Boy (2016)

Velmi pěkně natočený horor s dávkou napětí, stylové atmosféry, sem tam lekačkou, výborným vizuálem a velmi povedeným prostorovým zvukem. Není co řešit, já jsem si film užil po všech těchto stránkách....Zhlédnuto na domácím kině s multikanálovým zvukem, shlédnuto po tmě v noci a o samotě, jak si projekce strašidelných hororů žádá! To je základ projekce a vnímání filmu tak, jak zamýšlel sám režisér se vším všudy. Pokud se někdo dívá na takové horory bez zvukové kvality ala repráčky na notebooku, ve dvojici s někým jiným, přestože horory je doporučeno pro strašidelný efekt sledovat o samotě, kouká na horor ve dne za světla apod, tak sám sebe klame a nevnímá film tak, jak zamýšlel tvůrce a pak film odsoudí jako sračku s tvrzením, že film nemá zvukové lekačky (jelikož na notebook repráčcích je jaksi zvukově nezaregistruje) a film díky své chybě v hodnocení poškodí. A že tu takových diváků je....Film hodnotím po první projekci, kde divák neví, co čekat. The Boy je filmem na jedno zkouknutí, při dalších projekcích už film tohoto typu nevystraší, jelikož už divák zná pointu. Mě se film líbil při první projekci na 4 hvězdičky, po druhé už by to byly tři, ale tyto filmy jsou mířené na první dojem a tak mají být vnímány a hodnoceny.

The Remains (2016)

Jak přes kopírák s obrovskou řadou jiných hororů. Diváka už nemá co překvapit, k tomu se tam toho moc neděje, celkově slabota a rutina a dějově to je nestabilní ve vývoji postav... Nejstarší dcera je mimo, nějaké nadpřirozeno a podivnosti v domě nevnímá a netuší a když démona poprvé nečekaně spatří v akci, tak ji to nijak neudivuje, přitom se jí strašení za celý dosavadní děj naprosto vyhýbalo. Naopak reaguje, jakoby už s nadpřirozenou mocí v domě byla dávno seznámena a bez údivu ze zjevení pošle démona rázně do prdele...Jakoby kus meziděje ve vývoji postav z filmu vystřihli. Rutinně a odflákle natočený Amityville horor.