Vražda v Orient expresu (2017)

Ja len nechápem ako toľko filmov mohlo vzniknúť o Vražde v Orion exprese?... Každý jeden príbeh o Poirotovi má svoju schému- niečo sa stane, potom pár myšlienok o odhaľovaní vinníka a nakoniec session všetkých a "múdry" /a ako dokonca tu povedal, že on je asi najmúdrejší detektív na svete/ detektív vysvetľuje čo a ako prebiehalo atď atď. Nudné, rozvláčne. Tri hviezdy dávam za herecké obsadenie

Matrix Resurrections (2021)

Hnus. Čo sa dialo v hlavách tvorcom 4. dielu? Trepať blbosti (text vo filme) len preto aby nám vysvetlili o čo vlastne ide je nehoráznosť. A pomedzi tie kydy sem tam nejaká (akciou si to nedovolím nazvať) akcia. Nesúrodé, roztrasené, bez ladu a skladu... Bol som nútený to dopozerať lebo polovička bola zvedavá ako "to" dopadne. Ináč by som to vypol asi od 25-tej minúty. NEPOZERATEĽNÉ.

Chlap jak hora (1960)

Aj komunistická agitka sa dá urobiť oveľa lepšie... Sú filmy, ktoré to potvrdzujú. No tento film - veľká nula. Veľa dobrých hercov, včetne môjho obľúbeného Peterku, muselo iste škrípať zubami. Škoda.

Cellular (2004)

Tak mnohí tu píšu, keď je film dobrý, že nechápu niekoho nízke hodnotenie. Ja dám tiež- nechápem to vysoké hodnotenie. Film o ničom. Scenár o ničom. Herci o ničom.

Tajemství dračí pečeti (2019)

Jackie Chan- záruka nepozerateľnosti. Ešte som nevidel film s ním, kde by nerobil tie svoje "kúsky" antimrštnosti. Ospravedlňujem sa, film som nevidel, ale nejak verím, že aj tu to ukáže.........

Motýlek (2017)

Tu niekto napísal, že o třídu lepší než pôvodný Motýľ so S.Mc Queenom. No omyl. O triedu horšie /ak nie o dve/. Hunnam celý film "svieži". Ani po dvojročnej samotke nebolo vidieť fyzickú zmenu. Mc Queen to zahral perfektne. Mnoho vecí- zásadných z knihy scenár vo filme ani nespomenul. Malomocní, život u Indiánov či napríklad nemožnosť ujsť z ostrova lebo vlny vracali čo padlo do vody. Jedine Rami Malek ma nejak zaujal. Dega v jeho podaní- dosť dobré. Dve hviezdy len za snahu vytvoriť niečo z bestselleru H. Charriera /teda vlastne opísaný jeho životvo väzení./

Zelený rytíř (2021)

Niekto tu napísal, že film pre náročného diváka. Som náročný divák, To sa asi len tak vraví, asi to je len fráza. Lebo toto bola jedna veľká nuda. Rozvláčne, nudné, nezrozumiteľné a blbé. Prečo stále vravel, že nie je rytier? Nevidel som tam žiadnu odvahu, hrdinstvo, ktorá je, alebo bola znakom rytierov okrúhleho stola. Proste z čoho som sa najviac radoval bolo to, že film skončil...

Lov (2020)

Áno, Eliott má pravdu. Betty je super aj s tými grimasami. Tiež som myslel, že to bude jedna akcia- ľudí vysadia a po jednom ich budu loviť a nakoniec all dead. No Crystal to väzme do svojich rúk a má to gule. Z fleku 5 z piatych.