V žáru velkoměsta (1984)

Gangsterka, která spíše vypadá jako fraška, hlavně díky přestřeleným (přehnaným) přestřelkám a také Easwood a Reynolds se snaží procedit více hlášek s důrazem na drsnost,ale nějak to celé nefunguje. Je zde vidět jasná inspirace italskými komediemi s Terencem Hillem a Budem Spencerem.

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Pokračování,které se už tak moc nepovedlo a celkově film působí jako trochu nedovařený,jelikož na první díl určitě nemá. Pokračování je spíše komedií než parodií.

Metropolis (1927)

Film musel být ve své době něco jako Avatar pro některé z nás dnes.(osobně jsem Avatara strhal, takže bych spíše použil slova pokrokový) Ano film předběhl svou dobu,jelikož spousta triků se používala ještě v 60 letech a tehdy se veškeré triky dělali "tzv na koleně" což určitě spolklo velkou část z rozpočtu. Ve filmu je i ideologická a politická myšlenka. Díky nadčasově zvolené hudbě se film také posunul trochu dále. Jinak herecké výkony jsou sice naivní,ale byly poplatné době .

Mafián (1996) (TV film)

Pohodový mafiánský film, který se celkem rychle přiblíží k finále. Jen škoda,že pár aspektů tomu chybělo.

Monstrum (2008)

Po všech stránkách zklamání, tento film se ještě před vydáním holedbal pokořením Godzilly, což se nekonalo. Film mě velice nudil, ve 3/4 filmu se téměř nic neděje a připomíná to nízkorozpočtový film, a údajně inovativný směr, kdy je vše "zmateně" natáčeno kamerou jednoho z účastníků, kdy nikdo neví co se děje a tak se z toho stává reportáž.

Konkurenti (1992)

Na to jaké je ve filmu herecké obsazení je film neskutečně nudný a prokládaný fuckem. Film by si v pohodě vystačil i s půlhodinkou, tohle spíš patří na divadelní scénu než do filmu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednoznačně nejhorší Star Wars film, který se nejvíc spoléhá na svoji přeumělkovanost a grafickou famoznost spolu s efekty , kdy jediné co je ve filmu skutečné jsou herci. Atmosféra předchozích SW filmů je tatam a stala se z toho jen efektní show, takže zkouknuto jenom jednou a asi i naposledy, raději si pustím IV,V nebo VI

Star Trek (2009)

Jelikož jsem viděl všechny Star Trek filmy i seriály TOS a TNG,tak jsem byl trochu skeptický,ale J. J. Abrams nezklamal - povedla se mu reinkarnace a také znovu nastartovat (spíše restartovat) sérii (jelikož se dá počítat,že tento potenciál určitě nezůstane nevyužit a tak budou další díly Tento film má úplně všechny Star Trek prvky,ale elegantně skloubené do sebe,takže ve výsledku z toho vyšla velice akční a příjemná podívaná i pro neználky Star Treku ...