Pavučina (1986)

Spolu s dětmi ze stanice ZOO rozeslat po školách a pustit děckám první a poslední den školního roku, stejně je proflákaj včetně sboru. Zakázané ovoce se pro mne stalo ovocem plesnivým a mám panický strach z toho, jak se s tím vypořádají mé děti.

Stará puška (1975)

"Vražda na tyranu není zločinem!" "Tak do toho, pane doktore, ať Vám žádný nácek neuteče! Máte dost nábojů do kulovnice?"

Zbojníkova žena (1981)

V té době byl modrotisk v kursu, všechny šikovné maminky měly modré šatičky a chodily na modrých špalcích.

Láááska! (1978)

"Ahoj Pavlíku!" "Ahoj Petříku!" Vtipný komentář namluvený Miroslavem Horníčkem.

Tvář (1973)

Studie proměny lidské tváře od narození až k podzimu života. Když byly digitriky v plenkách, tak se v těhle metamorfózách vyžívaly. A v TV produktech je to dnes a denně.

Do lesíčka na čekanou (1966)

Podobné moritáty plní černé kroniky dnes a denně. Myslivec zastřelí zcela náhodou nepříjemného souseda případně jenom jeho otravného psa. Někdy však, jako v tomto případě, míří i do vlastních řad bližních svých. Viz spoiler v galerii.

Riddick: Kronika temna (2004)

Jsem vděčen za každý sci-fi/fantasy snímek s alespoň trošku propracovaným pozadím (mytologií?) a tohle byl dobrý pokus, jenž chtěl hlavně pobavit akcí ve scifi prostředí. Já se bavil.

Amerika (1994)

Projekt. Správně, to je to slovo. Profesně odvedeno. Ale bylo mi to cizí jako, no jako Amerika.