Herkules: Zrození legendy (2014) odpad!

Protože novinky zrovna nehltám, tak až následně doháním co se dá (když je čas). Omylem jsem uchopil tohoto Herkulesa, namísto toho "velkofilmového", dlouho očekávaného. Zjistil jsem to až po chvíli a chtěl jsem být shovívavější, ale tu hvězdu prostě nevykouzlím. Trapné dialogy, strašné efekty, nudný příběh. Sečteno, podtrženo nula od nuly vzešla, přešla a pošla.

Highlander (1986)

Jedna z největších blbostí mezi "legendami". Nebudu zde projevovat falešnou úctu, jen kvůli názvu filmu, něčemu, co má potřebu strkat do napůl historického filmu více efektů než je v Kobře 11, ze souboje, "který se táhne napříč stoletími" udělat frašku a neustále skákat z jednoho místa na druhé. Film ničím nezaujal - alespoň v tom dobrém smyslu rozhodně ne, ale dlouho nezapomenu na souboj v té zřícenině, kdy padouch třikrát padá z výšky, aby vstal a s proříznutým hrdlem dál v klidu bojoval a mečem rozbil kamenné mohutné zdi. Uniká mi smysl takovéhoto souboje :-)

Holčička (2002)

Zatím se mne nějak nedotkly ty absurdní umělecké žánry, kde se tvůrci i holku na záchodě snaží zachytit jako něco tak úžasného, že to musí nacpat hned do samého úvodu filmu (zlatý Souboj s nebem). Někdo tomu pak říká piss porno, někdo umění. A já zkrátka nejsem ten pravý, abych ocenil hodnotu obou kategorií. Když už jsem úvod zhodnotil, tak teď bych se mohl pomalu přesunout k závěru, protože mezi tím (a ostatně ani v tom závěru) se neděje vůbec nic. Příběh by byl v normálních filmech automaticky označen jako hloupý, což by byla pravda, ale ve 'vysokém' umění a v pokusech o nějaké zachycení psýchy hrdinek se to z nějakého důvodu většinou toleruje. Když ale ani ta psychologie postav není nic moc, tak co pak zbude? Jedno dlouhé nic...

Hon na čarodějnice (2011)

Jednou větou bych mohl zhodnotit celý film - a to odkazem na komentář od POMO (respektive jeho pravým opakem), ale abych tohle zdůvodnil... Oba zmíněné filmy (jeden z nich se vybavil i mě když jsem tohle sledoval) bych viděl s hodnocením o mnoho výš. Podoba s Van Helsingem je opravdu úžasná - i ten vůz dopadne stejně :-) ale i přes výkon herců, které vidím jako největší pozitivum tohoto filmu to na Helsing ani na 60 sekund :-) nemá. Je těžké tady něco vytknout a přitom nic neprozradit, ale obecně by se to dalo vystihnout slovem nuda....sem tam nějaká bitva (natočená nejspíš u Cage na zahradě), jenže i tady je film poněkud zmatený a než se ten blbeček na kopečku vykecá tak člověk usne, pak 5 minut akce a tohle 3x dokola. A to jsem ještě s kritikou bitev neskončil - když mají tvůrci nutkání udělat z toho fantasy-blbost tak proč tam nutně musí rvát nějaké historické poučky. Závěr filmu opět nuda - jedna věc se kterou bych souhlasil - je to neočekávané, přesto trvám na tom, že nudné až hloupé..

Hořící keř (2013) (TV film) odpad!

Cokoliv, co se mi bude neustále snažit proplachovat mozek, skončí v koši! Žádná sebe-dojemnější kravina mne nepřesvědčí, že Palach byl někým výjimečným. V době, kdy se Palach u nás upálil kvůli okupaci, se za oceánem upálila stovka jiných lidí kvůli válce ve Vietnamu - nikdo o nich nenatočí film. Nikdo nebude půl století poté připomínat jejich hrdinský čin. U nás během okupace zemřelo 100 lidí, ve Vietnamu zemřelo jen díky bombardování za několik let 100 000 lidí (samozřejmě to je jen zlomek celkového počtu obětí). Takže ne - to, co na nás napáchal Sovětský svaz, nebylo zdaleka tím nejhorším, co se tehdy dělo a neustálé omílání velmi specifické části dějin nebo jedné oběti z mnoha a mnoha jiných, neocením! Až budou vznikat filmy na památku všem bezdomovců, nezaměstnaným nebo obětem kriminální činnosti, která se u nás rozmohla nebo obětem našich válečných akcí, pak se na to možná budu dívat objektivněji.

Hotel Desire (2011)

U tohoto 'snímku' (raději bych napsal 'klipu') je hodnocení asi zbytečné. Děj nemá hodnotu ani jedné povídky Dekameronu :-) Je tam jakýsi úvod, pak je tam naznačeno několik zápletek a nakonec je tam sex. Hlavní hrdinka je opravdu půvabná a ona scéna, která jako jediná utkví v paměti patří také k tomu nejlepšímu, co se v tomto žánru dá vidět. I přes tu explicitu to má daleko k pornu, ale zároveň to daleko posouvá hranice normálních - spíše komických pohybů z obyčejných filmů.

Hotel Lolita (2004) (seriál) odpad!

Musím se přiznat, že i já jsem při nočním bloumání po programech zabrousil na Fandu a narazil na toto. Ani bych to neoznačoval jako 'erotický' seriál. Spíše amatérské něco - napůl porno, napůl nechtěná komedie. Musím přiznat, že jsem u toho, i přes vcelku nevzrušující zpracování, chvilku vydržel. Důvod byl jediný - bylo zajímavé se dívat na tu nepříliš dobře promyšlenou akci, na zvláštní gesta a chybky "herců" a na další nedostatky. Oproti tomu děj filmu, který se v rámci scén neustále opakuje mne zase přesvědčoval, abych to už přepnul. O tom, že je to opravdu amatérské svědčí i to, že se ve finální podobě příliš nepárali s konečnou úpravou a tak museli zasáhnout (ať už v rámci produkce nebo až TV stanice) cenzoři, protože hraní se občas zjevně zvrhlo. Nebo jde zase o softcore část obyčejného porna?

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Ubohá dekadentní zábava pro lidi stejné nebo nižší inteligence, než mají sami účinkující. Je to jen další zástupce typické reality-tomu-může-uvěřit-jen-vůl-show s jasným úkolem: každý den je potřeba někoho rozeštvat, někoho dát dohromady, někoho zradit a někomu dát TÉMĚŘ do huby. To "téměř" je rozdíl mezi realitou (pár ruským reality-show bych to možná i uvěřil) a zábavou pro slaboduché. Každý má právo na svůj názor a každému se může líbit něco jiného - více či méně inteligentního, ale tohle je od nějaké myšlenky tak daleko, že dál už jsou jen proslovy Obamy a Bushe. Tu debilitu tomu nikdo neodpáře a ubohost celého tématu podobných reality-show nikdo neokecá. To, že je dnes normální vysílat takovéto pitchoviny v hlavním vysílacím čase svědčí o úpadku zábavy, ne o kvalitě pořadu.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Krev stříká, střeva tečou a já s radostí dávám plné hodnocení. Ne že by krváky byly tím jediným, co potřebuju, ale do dávnověké řezačky to prostě patří. Takovýto seriál není v dnešní době výjimkou - velmi se toto podobá Spartakovi a ještě více Camelotu. Dokonce dvě ženské představitelky jsou si velice podobné (povahou i fyzicky). Tento seriál má ovšem obrovskou výhodu - měl by se dočkat dalšího pokračování a tak si sad konec zase nebudeme muset domýšlet...:)

Hunger Games (2012)

A máme tu Hladové hry - jako upomínku na krutosti válek a aby se nic podobného už neopakovalo (protože války jsou opravdu kruté a hloupé), hodíme 24 dětí do arény, aby jedno vylezlo živé. A protože tu musí být rovnoprávnost žen, hodíme tam holky proti klukům. Netuším, koho něco takového mohlo vůbec napadnout, ale soudě i podle vizáže obyvatel Kapitolu, kteří vypadají snad ještě hůře než lady gaga, asi normální nebyl. Ve jménu míru zorganizujeme soutěž, kde umírají malé děti :-) .. vtipné. Pro diváka asi také není nejlepší, když by hlavní hrdince nejraději dával každých deset minut pár facek (výbuchy vzteku, rádoby hrdý postoj). A pak nastane ten trapný moment, když první hodinu čekáte, kdy se konečně dostaví akce a ono nic ani v té druhé hodině. A když už nevíme co ještě podělat, náhoda nám pomůže - náhodou třeba objevíme holčičku na vedlejším stromě, kde asi týdny čekala na moment, až nás bude někdo honit a my přiběhneme zrovna tam, náhodou je na mém stromě hnízdo geneticky upravených zabijáckých vos, které zabijí zrovna toho, kdo má luk, který by se nám náhodou velmi hodil. Náhodou pak v celém širém kraji šlápneme na naši drahou lásku, která nás náhodou dříve zachránila, pak se ztratila a pak navzdory předpovědím o umrznutí ležela v klidu několik dní u vody. Úžasné. A když jsme opravdu v úzkých, tak se objeví naprosto cizí kluk přesně tam a přesně tehdy, kde nám hrozí smrt a pomůže nám, no není to dojemné? Není! Je to pitomé! Je mi líto, ale kdybych hledal tupější film, musel bych opravdu důkladně zapátrat hluboko v paměti (a to jsem měl včera puštěnej Děsnej biják..).