Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Výborné zesměšnění toho, co si zesměšnit zaslouží. Už za to dávám několik hvězd. Jednu dávám navíc, abych to odlišil od jedničky - od jednoduchého ježdění na gepardovi se to celé posunulo na vyšší úroveň.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Úžasný film, rád se k němu vracím, i když opět platí to, co jsem psal u jedničky - vím, že je i něco ještě lepšího (Bláznivá střela). I tak to ale kvalitou daleko přesahuje současné rádoby vtipné propadáky. Nejlepší scéna - černoch u soudu.

Bláznivá střela (1988)

Jen málo parodií je takto vtipných. Tohle a dva další díly patří k tomu nejlepšímu. Scénky, kdy uplácí informátora nebo kdy šacuje toho chudáka na večírku jsou prostě dokonalost sama.

Chalupáři (1975) (seriál)

Zábavný seriál, který se už dnes nevidí. Je mi vcelku jedno, kdo tam co vidí nebo nevidí, ať už je to normalizační podtext nebo zprávy od jiných civilizací, ale byl to hodnotný humor, který můžeme dnes jen obdivovat. Pokud to někomu opravdu tak vadí, tak nezbývá než doporučit dnešní demokratické náhražky - hledejte je v seznamu nejhorších seriálů, ať si ušetříte čas.

Millerovi na tripu (2013)

Svižná, lehká komedie. Nic tam nepřebývá, nic tam nechybí, zkrátka rodinná komedie, jak má být. Snad to předčilo i Zkaženou úču, ke které bych tento žánr zařadil.

Diktátor (2012)

Zřejmě nejlepší satira poslední doby. Jeden z oblíbených momentů byl ten závěrečný proslov o "demokratuře" :-)

Profesionál (1981)

Co vytknout? ... Snad jen ... nic! Film, který strčí do kapsy všechny bondovky a ještě tam zbude místo pro ty ostatní akční, komediální, dramatické a další pokusy. Co se mi nelíbilo byl konec - ale to nemá naprosto nic společného s kvalitou filmu. Ještě dlouho mi budou znít v uších ty housle.

Brestská pevnost (2010)

Úžasný film. Na rozdíl od většiny jiných z tohoto žánru se drží v určitých mezích. Pochopitelně i zde se vyzdvihují své hrdiny, ale tito hrdinové nejsou nesmrtelní nebo minimálně superhrdinové. Dělají co mohou nebo spíše - co musejí - bojují, bojí se, umírají.. Četl jsem tu stížnosti na zpodobnění Němců, jako příliš špatných - doporučil bych těmto neznalým lidem, aby si o tomto bojišti přečetli pár článků a projevili tak úctu alespoň těm zabitým civilistům.

Iron Sky (2012)

Jedna z nejúžasnějších komedií/parodií/satir za poslední dobu - pravda, moc konkurentů nemá, ale přesto.. Vypodobnění prezidenta(-tky) USA a vůbec celého rokování zástupců mocností bylo brilantní. Náckové sami o sobě hrají až druhou ligu.

Dantovské peklo (2010)

Velké překvapení. Vadilo mi pouze rozdílné zpracování na každé úrovni pekla. Ale i to se dá přehlédnout. Vynahradí to třeba dabing - nedovedu si představit nikoho lepšího než Vondráčkovou jako Beatrici a samozřejmě ani Dante, Ďábel ani Vergilius nebyli o nic horší.