Café society (2016)

Woody si v poslednych troch rokoch vybera tie najmenej atraktivne zeny, ake v hollywoode poznam, a nemyslim si ze mam zly taste na zeny. Emma Stone vie aspon hrat, ale Kristen Stewert (zmoknuty psi cumacik) somnou absolutne nic nerobi skor ma podobne ako Stone irituje. A vlastne ma celu dobu iritoval aj Jesse. Blake Lively a Jesse Eisenberg? Podla mna to je zly vtip. Blake sa musela fakt premahat aby som jej uveril, ze ju realne okuzluje "Bobbyho" "sarm". Pribeh nedotiahnuty a jemne odflaknuty, ale milsi ako minulorocny Irrational man. 5/10

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Aj ked nejde o prvotriednu Tv series, Better Call Saul by este 10 rokov dozadu patrilo k spicke. Musim sa priznat, ze patri k mojim najoblubenejsim. Je malo tych, ktore ma uprimne rozosmeju a Bob Odenkirk je prosto unikatny serialovy prvok (Breaking Bad) a ojedinely ukaz. Uz len fakt, ze sa Gilligan rozhodol spravit serial len o nom ma svoju vahu.

Gomora (2014) (seriál)

Naturalisticky opus najvplyvnejsej mafie (systemu) na svete.

Stranger Things (2016) (seriál)

Atmosfericky prvotriedne vykalkulovane v pravy cas zasadene, ked 80s su spat a s plnou parou opat zarabaju studiam. Mozno prave ten kalkul a vsade pritomne klise ma oddeluju od plneho poctu. Su serialy, ktore urcuju smer, serialy ktore sa snazia a serialy, ktore sikovne menia identitu podla potreby. Ja osobne obdivujem prvu kategoriu a Stranger Things chce byt v prvej, no zatial je tam viac ambicii, ako scenaristickych lahodok. V kazdom pripade Stranger Things delivers prvotriednu hororovo-hravu zabavu.

Deník puberťačky (2015)

Komplexne a velmi sebavedomo rozobrata podstata zenskeho, ale nepriamo, aj muzskeho pohlavia cez prbeh teenegerky, ktora sa sa hlada v americkej post hippie spolocnosti 70tych rokov plnej drog a neviazaneho sexu v naoko-cool, ale wasted rodine. Tento druh zanru je nikdy nestarnuci a zaujimavo osviezujuce vidiet ho ocami zien. Uchylne a uprimne ciste zaroven. 8/10

Anomalisa (2015)

Ja by som dal povinny test emocnej inteligencie kazdemu, kto chce pozerat Kafmanove filmy. Jednoducho s EQ pod 50rokov nema sancu vstrebat jeho naoko vsedne melancholicke mechanizmy vo filmoch. Ako sa snazim tak sa snazim, nedokazem povedat, ze mu uplne rozumiem. Je to tam niekde v hmle, ale je to prilis hlboko a vyzaduje si to od divaka velmi silnu davku vnimavosti spojenou so zivotnou skusenostou aby film obsiahol a vysvetlil prijatelnym sposobom masam. Ludia sa budu snazit obhajovat, alebo pochovavat Charlieho za Anomalisu, ale pre mna je fair napisat, ze Charliemu doverujem, a Anomalisu odkladam na neskor.

Spectre (2015)

najhorsi Bond

Creed (2015)

Na tento druh filmu dnes jednoducho uz nie je doba. Sly sympaticky, ale podobne ako film - z ineho storocia. Cista zakazka, bez guraze, cielene mierena na istotu a ruzovu sladku vaticku motajucu divakom bez hodiniek. 7/10

Podnikavá Joy (2015)

Joy je dobry film! Myslim si, ze aj ked vo vseobecnosti bude Joy vnimana ako step back pre Davida O. Russella, nie je to uplne pravda. Joy ma viac srdca ako jeho dva posledne filmy dokopy. Je tu urcite rozpravacske kuzlo, ktore vnimam, ako nieco velmi cenne a zriedkave. David pouziva vo svojich filmoch prvky, ktore su same o sebe lacne a populisticke pomocky, dnes vsade pouzivane, ale spolu dokopy tvoria urcitu magic, urcitu naturo-art harmoniu, uprimnu koloraturu, ktorej postupne podlieham stale viac a viac. Mozno je to ta herecka chemia medzi triom Lawrence-DeNiro-Cooper, mozno je to ta kamera, mozno su to farby. Najviac mi sedi vysvetlenie, ze David O.Russell je vynimocny reziser, ktory vie vsetky tieto prvky spojit v style, ktory aj obycajny a vsedny pribeh premeni v sviezi zazitok, hodny videnia, kazdeho vnimaveho film milujuceho zruta. Byt v takomto stave objektivny je preto o to tazsie...Su tu vyslovene odflaknute vsetky vedlajsie postavy, ktore by mohli dodat filmu pravu "JOY" a byt niecim viac, ako len one-(wo)man Jenifer show. David raz povedal: "..je mi ukradnuty pribeh, zaujimaju ma vzdy len postavy.." Skoda, ze taki dobri herci zostali pribehovo nevyuziti a David sa viac spolahol na talent, ako poctivu pracu. Niekedy zbytocny polopatisticky sentiment. Niekedy su tu zablesky az Wes Anderson-ovskych absurd-funny momentiek, ktore ale nie su vobec dotiahnute. V kazdom pripade ma Joy nesporne kvality hodne Academy Awards. 8/10 Joy si zasluzi sancu. Co na tom, ze nosi len "jeans n blouse" ma sarm!