Smím prosit? (1937)

Nezapomenutelná hudba doplněná skvělými tanečními kreacemi a vtipným námětem. Jeden z mála filmů, na které se můžete koukat pořád a nikdy neomrzí.

Gladiátor (2000)

Velkolepá podívaná, která zaujme nejen svou výpravností a realističností, ale také neotřelým dějem, který je naprosto geniálně doplněn skvělou hudbou Hanse Zimmera. Skvělým hereckým výkonům exceluje oscarový Russel Crowe a Joaquin Phoenix. (těžko říct, který z nich je ve filmu lepší). Zkrátka Gladiátor je filmová klasika. Oscarové nominace jsou toho důkazem.

Andělé a démoni (2009)

Komplikovaný děj s rychlým tempem a notnou dávkou tajemství jak jej známe již ze Šifry mistra Leonarda pokračuje se stejným nábojem i ve filmu Andělé a démoni. Jistou nezajímavost děje v plné míře vyplňují úchvatné pohledy na všechny známé kouty Říma, které nejednou evokují touhu po návštěvě. V tomto ohledu smímek exceluje na plné čáře. Hvězdné obsazení není třeba komentovat Ewan McGregor jako vždy nezklamal, což se o účesu Toma Hankse říci nedá (ovšem na toto téma už bylo proneseno až příliš komentářů). Jistým překvapením pro mne byl Armin Mueller v nevšedně rozuzlené roli. Jedním z faktorů, které povznášejí tento snímek po žebríčku hodnot je hudba, která uchvacuje a zároveň perfektně vyplňuje nedostatky filmu. Sečteno: Podprůměrný snímek s nadprůměrným obsazením, rozpočtem i hudbou.

Muži nestárnou (1942)

Ačkoliv jde o bezbřeze romantický a až papetický příběh, natolik typický pro toto období, nemohu se ubránit alespoň malinké nostalgické myšlence, kterou ve mě evokuje především nezapomenutelný výkon Zity Kabátové a Jana Pivce. Zkrátka nezapomenutelná klasika, která zahřeje na duši už při prvních tónech nezapomenutelné písně: Madono má, modlím se k vám...

Řád (1994)

Tak trochu zapomenutý film, který brilantně pojednává o střetu světské a církevní moci a rodílných charakterech v 18. století. Nezapomenutelný film, který byl zapomenut stejně jako jeho nadějný režisér.