Alenka v říši divů (2010)

Krásny film. S mojimi oblúbenými hercami. vniesol do mňa taký zvláštny pocit, akejsi ľahkosti a tajomsnosti. naplnil ma akousi Burtonovskou energiou, ktorá mi vyčarila úsmev na perách. :)

Angel-A (2005)

Škoda, že je to čiernobiele..mohlo to byť radšej vo farbách Amélie z Montmartru :) keď to nesie take farebne posolstvo.

Ať vejde ten pravý (2008)

Tak tu sa nám ukazuje celá pravda-na margo amerických upírskych ság- Byť upírom nie je tak super- je to prekliatie, boj o holý život zabíjaním- o to horšie že tu predstavuje upíra malé dievčatko. Téma upírstva tu dostáva úplne iný kontext a o to je to realistickejšie. Krvavé scény až mrazia. hlavne tá kde malé dievčatko vyletí na obrovského muža ako opica, ktorej sa muž nedokáže striasť, drží sa ho ako kliešť...zimomravé- aj prostredie v celom filme.

Borgman (2013)

Nechutná psycho konina....nemohúcnosť diváka niečo spraviť a ovplyvniť tak dej, je úplne hrozná...nahlodáva dušu...a človek sa z toho môže akurát tak pozvracať.

Černá labuť (2010)

Myslím, že svet sa rozdelil na dva tábory- na jednej strane sú tí, čo Black swan milujú...na druhej, tí čo ju nenávidia................. Black swan....veľmi rozporuplné pocity ...na jedne j strane zaujímavý námet, premena dobrej labute na zlú, bravúrne výkony a hudba, dobrý koniec....ale niečo mi na tom celom vadilo. Asi ten pocit, že dobre...videla som...a čo s tým? malo ma to fascinovať? nie...vôbec nič to so mnou neurobilo....nič mi to neprinieslo, nezmenilo ma to...a pritom každý je z toho filmu taký nadšení? Pýtam sa prečo? Ja som si ho pozrela a vymazala z počítača..a nič, tým to pre mňa skončilo, už to nechcem nikdy vidieť.... Ani Fontána ma nedostala tak ako by sa patrilo tak ....sorry Aronofsky...asi nebudeme kamaráti čo sa týka filmov :)

Čokoláda (2000)

Veľmi dobrý výber hudby Rachel Portman udával celému filmu svojskú atmoféru snovosti...až cítite chuť čokolády na jazyku, vábi vás, hladí a úplne vás vtiahne do čarovnej atmosféry francúzskeho mestečka. Odporúčam aj knižnú verziu autorky Joanne Harris- hlavne kvôli výstižným opisom chutí, farebných vôní a úžasnému štýlu písania, ktoré vás tak isto vtiahne...

Deň, ktorý neumrie (1974)

Zaujímavý film. čítala som k nemu scenár a bol lepší ako samotné spracovanie. Bukovčan v ňom opísal detaily, ktoré boli dôležité ale do filmu sa nedostali. buď sa režisérovi zdali nepodstatné, alebo sa mu nepáčili. v scenári dokonca boli opísané niektoré scény úplne do detailu a bravúrne, vo filme boli natočené úplne inak a nezdalo sa mi, že lepšie. No, ale klobúk dole pred výkonmi hercov. tí to všetko zachránili a preto film dostal 4 hviezdičky :) . apropó.. ten Štefan Kvietik má fakt úžasný hlas :)