Černá labuť (2010)

Myslím, že svet sa rozdelil na dva tábory- na jednej strane sú tí, čo Black swan milujú...na druhej, tí čo ju nenávidia................. Black swan....veľmi rozporuplné pocity ...na jedne j strane zaujímavý námet, premena dobrej labute na zlú, bravúrne výkony a hudba, dobrý koniec....ale niečo mi na tom celom vadilo. Asi ten pocit, že dobre...videla som...a čo s tým? malo ma to fascinovať? nie...vôbec nič to so mnou neurobilo....nič mi to neprinieslo, nezmenilo ma to...a pritom každý je z toho filmu taký nadšení? Pýtam sa prečo? Ja som si ho pozrela a vymazala z počítača..a nič, tým to pre mňa skončilo, už to nechcem nikdy vidieť.... Ani Fontána ma nedostala tak ako by sa patrilo tak ....sorry Aronofsky...asi nebudeme kamaráti čo sa týka filmov :)

Já jsem Harry Potter (2010)

To je riande super :) Takže Harry hrá Daniela :) Pekna myslienka.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Mám rada Juliu Roberts pretože vie zahrať každú emóciu na tom správnom mieste. Najlepšia bola hudba ale tento film mi dal veľa. začiatok bol nudny a otravny ale asi to tak malo byť aby druha polka bola viditelne lepsia. Rím, India, Bali...to už bolo o niečom inom. a myslím, že sa tam prezentovali myšlienky, ktoré mnohým ľuďom dodajú pozitívnu energiu. :)

Nesvatbov (2010)

Čakala som optimistický záver...ale nevadí..aj tak pokladám záver za najzaujímavejší. :P Myslím si, že starosta bol podarený starý ujo, ktorý len nechcel aby boli ľudia osamote a aby si radšej užívali život vo dvojici, lebo sám vie, že je to lepší život. Tie keci o zaľudnení planéty už mohol vynechať, ale aj tak to bolo celkom zábavné...a to, čo "hlásal" do rozhlasu...akože by som sa zbláznila, keby nám starostka do rozhlasu najmenej trikrát za deň komentuje, čo všetko zažila, že aký ožrani sú v dedine a pod. :)) Ale v konečnom dôsledku je to smutné...lebo veľa ľudí je takých ..hlavne Slovákov...až iritujuco nečinných a pasivita z nich srší...čo ma dosť často vytáča....nielen v reálnom život, ale aj v tomto dokumente.

Počátek (2010)

Tlieskam Nolanovi. Vážne strhujúci film. tak ma to celé zmiatlo, že na konci filmu úplna tabula rasa a pýtam sa...do kelu, čo bolo na začiatku. tak som si musela znovu pozrieť začiatok, aby som si spomenula. Bolo to fajn, hoci na mňa až priliš chaoticky prekombinovane. no nie je to ten typ filmu, pri ktorom si človek oddýchne...skôr sa zamyslí...a aj vám sa o tom snívalo? :)

Pod jednou střechou (2010)

Už od začiatku to vôbec nefungovalo. Prvých 20 minút tam nemalo čo hľadat, hovorila som si dopekla o čo tu sakra ide??? Zvrat nastal až keď sa tí dvaja nasťahovali do domu. Ale aj tak sa dalo viac vyťažiť zo situácií, ktoré sa tam naskytli. Napríklad vo filme Traja muži a nemluvňa som sa nasmiala 100 krát viac ako tu a okrem toho tam vládla akási zvláštna atmosféra, ktorá ma nútila pozriet si film znova. Pri tomto "remaku :)" to nehrozí.

Sociální síť (2010)

škoda, že ten chlapec tak rýchlo rozprával...nestíhala som čítať titulky...normálne som nevnímala nic iné len tie malé písmenká čo naskakovali na dolnej casti obrazovky..ledva som si vsimla ako vyzeraju herci co tam hraju. no to je co sa tyka mojho prveho dojmu...ako film je to kvalitna snimka.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Videla som raz a stačilo mi. Neviem prečo, ale nezapôsobilo to na mňa v nijakom smere. Môžno sa film snažil navodiť nejakú tú svoju osobitú atmosféru, ale nejako ma to nevtiahlo. pozerala som na minúty kedy to už skončí..a to nikdy nie je dobré znamenie :)

Proroctví (2009)

Komu to Nicolas Cage zapredal svoju dušu? Komercií? Však jeho posledné filmy nemajú úroveň, hĺbku ...nič čo mávali filmy ako Skala, či Lovci pokladov, kde sa podel jeho čierny sarkastický humor? A úsmev...no koniec...a tým ufom to už totálne zabili...prvá polka filmu v pohode...druhú radšej nekomentujem.

Sherlock Holmes (2009)

Super obsadenie, super námet, úžasná atmosféra doby minulej, pekné kostými, sympatická povaha hlavnej postavy a nezadržateľný dobrodružný pocit vydržal až do konca. :) /teda aspoň u mňa/