Kosti a skalp (2015)

POSLEDNI SLOVO: Jak pise vetsina recenzentu, film lze chirurgicky rozdelit na tri casti. Prvni se odehrava v malem mestecku a jsou v nem predstaveny postavy. Tahle cast ma skvelou western atmosferu a bavila me nejvic. V druhe casti sledujeme odvaznou vypravu a porad jde o nadprumernou zabavu s western feelingem. V posledni tretine sledujeme masakr v horrorovym zanru. A byt mam rad horory, vcetne tech beckovych, prislo mi to proste moc prehnany a nepasujici na predchozi dve tretiny. (silnejsi) 3/5*

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

POSLEDNI SLOVO: Vetsina filmu je survival, kdy se Di caprio plahoci sam nehostinnou krajinou a čelí různým lapáliím. A prozradim, ze Leonardo ma tuhej kořínek! .Jen na úvod je dramaticka scena, kdy lovce kozesin napadnou indiani a asi jsem nikdy nevidel lip zfilmovanou akcni scenu! Jinak je celej film spis o atmosce, nez o deji. Sice me prvni pulka bavila vic nez ta druha, porad jde o velkej filmovej zazitek. 4/5*

Osm hrozných (2015)

POSLEDNI SLOVO: Tarantino natocil klasickou konverzacku. Film se odehrava jen ve dvou lokacich (dostavnik a drevenice) a trva skoro tri hodiny. Takze doporucuju jen ultras fanouskum tarantina! Ti ale budou spokojeni- charismaticky postavy, cool dialogy, nechronologicke vypraveni, prestrelka a kamera, ktera z kazdyho zaberu dela uzasnej obraz. Vyborny, skvely! 5/5*

Most špiónů (2015)

POSLEDNI SLOVO: Ve filmu je strasne dialogu a je to takovy konverzacni drama. Diky tomu jsou jednotlivy charaktery skvele vykresleny a divak zcela chape motivace vsech postav. Me to bavilo a moc! 5/5*

Spectre (2015)

POSLEDNI SLOVO: Nejvic komplikovanej, temnej a prehnanej Bond s Craigem. A je to dobry, jen stopaz 150 minut je proste moc.. Skyfall neprekonan, presto ale dobry, 4/5* EDIT: po druhym shlednutim musim jit s jednou hvezdou dolu. Vetsina postav se chova nesmyslne, kontinuita s predeslymi dily moc okate vykonstruovana a hlavne scenaristicky chybne- ne vzdy dava smysl, proc je zrovna Bond tam, kde je \ proc postupuje tak arkadove.. 3/5*

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nekolik poznamek k filmu: Ustredni story je fajn; vizual super, ma to "star-wars feeling" ..ALE! Recyklace epizody 4,6 je zrejma- hlavni postava narazi na pisecny planete na droida, kterej ma dulezitou zpravu; padouchove maji velkou kulatou planetu, ktera umi nicit jiny planety, ale staci ji trefit na jedno misto a tim exploduje...) Velkym zklamanim je politika toho sveta- Imperium bylo porazeno, znovu mame demokracii ale zaroven Odboj. Existuje k tomu nejaky vysvetleni krome toho, že je Leia chronicka odbojarka? :STREDNI SPOILER: Jak je mozny, ze se postava X nauci ovladat Sílu za minutu? Copak J.J. Abrams nevidel jak Luke Skywalker musel podstoupit vycvik u Yody aby se naucil ovladat silu? Do toho zaporacky postavy jsou strasne plochy- jejich motivace neni vysvetlena. Navic zaver je dost predvidatelnej a ve filmu je nesmyslne moc humoru.. POSLEDNI SLOVO: Epizoda 7 nabízí víc otazek nez odpovedi a doufam, ze v dalsich epizodach bude vse dovysvetleno.. Takze remeslne vyborny, film rozhodne nenudi. Ale optikou fanouska star wars jsem vlastne zklamanej. 3.5/5*. EDIT: Po druhym promitani porad stejne rozporuplny dojmy. Samostatne film funguje, ale v ramci SW sagy moc ne.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

POSLEDNI SLOVO: Celej film mi vadila postava ruského agenta (Armie Hammer), ktera pusobi az moc karikaturne.. Jinak ale slusna "odreagovacka". 4/5*

Sicario: Nájemný vrah (2015)

POSLEDNI SLOVO: Pekný záběry, slušný tempo a vybornej originální sountrack (podivný, až hororový industry zvuky fungujou skvele). Ale hlavní postavy strašně nesympatický a bylo mi úplně jedno, jak to skončí.. průměr, 3/5*

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

POSLEDNI SLOVO: Kdo Babiše nevolil si potvrdi sve rozhodnuti. Voliči Babiše se zas utvrdi ve své představě, že právě Ándré je ten pravý. Ale dokumentaristicky vyborny. 5/5*