Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Vlastně jsem docela zklamaný. Ty nejlepší hlášky se už staly legendou. Je tedy dost možné, že jste je už někde zaslechli. Nepopírám, že absurdita britského humoru mě opět nedostala, ale je to celé takové nudné. Pobaví originalitou, která ale přichází z knihy. Občas se zasmějete, ale nic víc. To je na kultovní film trochu málo, ne?

Volání Cthulhu (2005)

Až příliš artové zpracování mě nutí přemýšlet, proč nedostal Lovecraft nějaké pořádné zpracování s větším rozpočtem. Tato parta nadšenců se pokouší dělat filmy s láskou převážně k autorovi. Problémem je, že samotná povídka Volání Cthulhu pracuje s čtenářovou fantazií. Pomalým tempem navozuje neklidnou atmosféru pomocí stupňujících se obskurních událostí. To se bohužel předat do filmu nepodařilo. To ale neznamená, že je to špatně. Jen je to takový jednooký král mezi slepými. Pro obyčejného diváka nekoukatelné. Jakmile nejste fanoušek Lovecrafta, tak film neoceníte. Vy sami si musíte zodpovědět otázku, jestli hodláte podstoupit artové zpracování Cthulhu. Není to nejlepší, ale nic jiného zatím není. Každopádně finále bylo perfektně atmosférické. Velmi potěšilo. Postavy jsem si bohužel představoval jinak. To je ale subjektivní pohled na věc. Pokud milujete Lovecrafta, tak určitě koukněte. Pokud ne, tak jste pravděpodobně ani tento film nenašli.

40 let panic (2005)

Nezlobte se, ale mě to prostě sralo.Nuda je v hodně filmech, ale tady je někdy tak trapně okecávaná.Když někdo zopakuje 4x stejnou větu není to srandovní je to prostě trapný.Sem tam nějaký dobrý kecy byli.I příjemné pasáže by se našli.Já osobně však nemohu za nic na světe zkousnout ten überhappyend.Myslel jsem, že Judd Apatow točí právě realistické romantické komedie a ne takové, kde to končí svatbou a sexem.Cítit lásku je sice fajn, ale tím ženu neuspokojíte.Ne prostě ten happy end nepřekosnu.Tfuj!A to sem chtěl dát v půlce filmu tři hvězdy..

Hotel Rwanda (2004)

Vcelku aktuální téma, které je zpracováno dosti reálně, aby znejistilo. Všechny věci už napsali ostatní. A co pomůže současné situace a nesnášenlivosti k uprchlíkům? Jean Reno ani Nick Nolte tady není...

Chvění 4: Začátek legendy (2004)

No blbost je to ohromná, ale aspoň to není nuda dlouho. Oproti trojce mi to nepřišlo zbytečně zdlouhavé. Všichni se tu tváří drsně a dělají ze sebe pistolníky. Působí to velice trapně, avšak některý momenty by se dali přežít docela fajn. Sice jich moc není a netroufám si je ani jmenovat, ale možná by se našli. Podle mě lepší než prdící lítací zrůdy. Tak aspoň ty dvě.

Já, robot (2004)

Prostě akčňák se Smithem a robotama co víc chcete :) . Smith střílí,hláškuje a běhá.Roboti útočí a utíkají. Budete se bavit, ale bez filozofických řečí.Krásně čistá akce.

Mechanik (2004)

Christian Bale je jednoduše řečeno naprosto dokonalý herec.Žádná primadona co se jde po denní šichtě ožrat s bandou kámošů.Je své roli naprosto oddán a jeho výkony jsou tak bezchybné, že mu je musíte věřit.Mechanik je další z jeho rolí, kterou si zapamatujete.To co pro roli dokázal a jak se obětoval je samo o sobě na 5*.Pak tu máme ale atmosféru filmu, která je značně strhující a nepustí vás až do konce.Na co sakra nějaké efekty, střílení, taneční kreace když máme Christiana Bale?Navíc film není ani trochu špatný.Konec je možná trošku slabšího ražení, ale myslím, že to tolik nevadí.Pocta Baleovi je to bůh!

Pád Třetí říše (2004)

Historicky Vám to sice nic extra nedá, protože většinu faktů by jste už měli znát, ale chování a zobrazení jednotlivců je vykreslené tak skvěle, že kolikrát mrazí. Převážně slepá a naprostá oddanost, která dokáže překonat i prvotní pud sebezáchovy. To je vlastně nejvíce šokující na celém filmu. Fanatičnost. Možná se pozastavíte nad několika vyjádření okolo židů a jiných ras, ale to od takového filmu prostě čekat musíte. Překvapivě to i přes svou úctyhodnou délku nestihne nudit. Děj neustále graduje a scénárista si vybral jednu z nejbohatších situací 2.sv. války. Herecké ztvárnění Hitlera je už legendární díky oslňujícímu výkonu. Nějak moc superlativ na to, že jsem nehodnotil plnou, co? Mohlo to být totiž dotažené ještě do většího extrému. S takovým silným tématem by se dalo oslovit spousta lidí, ale Pád Třetí říše tak nějak odmítá být ta rozporuplná součást bohaté kinematografie. Možná je to škoda, ale na druhou stranu dostanete do ruky poctivé ztvárnění důležitého příběhu, který by jste měli znát. Pokud tedy se alespoň trochu zajímáte o historii, tak by Vám tento film rozhodně utéct neměl. Vlastně by Vám neměl utéct i pokud se nezajímáte o historii :).

Tajemné okno (2004)

Naprosto kýčovitý konec ničí celý film. Vždyť se vše dá předvídat už takových dobrých 45 minut před koncem. Předlohu jsem nečetl a ani to neplánuji. Film se snaží jen zachránit svým hereckým výkonem pouze Johnny Depp, což se mu docela daří. Jenže role je prostě napsaná špatně. Je to takový ten typický magor, který vás ani neosvítí svou obrovskou inteligencí. A jak říká sám film. Na konci záleží nejvíc. A ten stojí za pochvu.