Vánoce naruby (2004)

Taková hloupost až je to dobrý. A když jsou ty vánoce proč nenadělit 3* ?

50x a stále poprvé (2004)

Adam Sandler je jakožto komediální herec výborný.Má to přímo napsané v obličeji, že má hrát komedie.Tohle je zprvu velmi příjemná a nenáročná komedie s lehce romantickým podtextem, ale později se romantika vyúsťuje více a více.Balancuje na hraně klišé, které nenávidím a originalitou s částečným dramatem.Drew Barrymore se pro tuto roli hodí a hraje velmi důvěryhodně, avšak nic převratného.Rozhodně pěkný, odpočinkový snímek u kterého se občas zasmějete a možná někteří slabší proti romantice budou dojati.

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Jaké milé překvapení. Tří(!!) hodinový pilot, který svou délkou vůbec neubíjí. Neustále se něco děje. Dokonce i postavy jsou sympatické a chovají se logicky. To je málokdy vidět u sci-fi seriálu. Stejně tak soundtrack byl perfektní a celé 3 hodiny jsem si vážně užil! Především atmosféra a originálně zpracovaný děj s několika opravdu fajn nápady, které tuhle space operu povyšují na (prozatím) těžký nadprůměr. Jakási bezradnost je protkaná celým pilotem a tak mohu jen doufat, že se v budoucnu objeví více rozdílných postav. Skvělé však je, že děj je perfektně vysvětlený a divák je tak zábavnou formou velmi rychle vtažen do dramatických událostí a dává mu tak možnost ihned hádat, co se bude dít. Nečekané a povedené. Těším se na seriál!

Identita (2003)

Velmi působivý výkon Cusacka hraje celkem velkou roli. Atmosféra je fajn. Hudba nic moc. Hlavní je však ta atmosféra. Dostala mě celkem ta stísněnost a prostředí. Plno otázek a málo odpovědí. Tváří se to trochu jako vyvražďovačka, ale není tomu tak. Možná jen napůl. Závěrečná pointa se mi líbila, ale byla tak trochu zmateně a hekticky podaná, což je škoda. Musím uznat, že měla i pár mezer. Je to spíš hodnocení 3,5 *, ale prostě tomu chybělo lepší zpracování. Škoda.

Kurs sebeovládání (2003)

Je to prostě průměrná americká komedie.Takže čekejte jednoho vtipného gaye, běžení na konci filmu za láskou a společný zpěv.A já si říkal, že Nicholson a Sandler budou skvělá dvojka což i jednu chvíli jsou, avšak více komedie by neuškodilo.Opět jsem se přesvědčil, že romantický komedie pro mě jednoduše nejsou.Vše mi přijde tak stejné, ale buďme objektivní.Považuji to za další průměrnou americkou romantickou komedii, která se dá snést.Občas se i pousmějete, ale nic moc.Prostě nic nečekejte a nebudete zklamáni.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Spíše pro fanoušky daného období a námořních bitev. Pro ostatní (včetně mě) to ale může být celkem nuda. Nedá se však upřít skvěle zvládnuté řemeslo ne jen P. Weira. Hlavní postavy jsou dostatečně zajímavé, aby jste byli zvědaví, jak to vlastně dopadne. Jenže tu zvědavost ubíjí moře (dobrej pun, co?) nezáživných scén, které velmi rychle zapomenete. Možná zkrátit délku filmu by pomohlo, ale to by zase na druhou stranu nešlo tak dobře poznat, jak P. Weir je vlastně fantastický režisér. Nečekaně netáhne celý film jen Crowe. Nesmím zapomenout zmínit právě Bettanyho, který má opravdu zajímavě napsanou postavu a častokrát jsem cítil větší sympatie právě vůči němu. Závěrečná lodní bitva působí dostatečně majestátně, aby dokázala vytvořit správný konec celého filmu. Pro fanoušky všech moří nejspíš povinnost. Pro ostatní..dá se bez toho žít. Přesto si zaslouží pozornost právě skvěle zvládnuté řemeslo. Jestli vám to stačí si už musíte zodpovědět vy.

Ong-bak (2003)

Naprosto dokonalý snímek z pohledu choreografie. Příběh je sice jak je již jistě známo nic moc, avšak naprosto oslňující choreografie tento snímek vyvyšuje hodně vysoko. Tony Jaa je prostě maser a jeho pohyby se mi líbí čím dál více. Muay thai je krásné úmění a Tony Jaa ho ukazuje v tom nejlepším světle. Jeho údery jsou tvrdé a při zásahu loktem do hlavy jsem si ne jednou řekl "to muselo bolet". Práce s kamerou je také naprosto bezchybná souboje jsou tak krásně viditelné. Jednoduše řečeno žádný zmatek jako americké snímky kdy je kamera vyloženě až stresující ( kromě opakujících se scén se Stevenem Seagalem ) . S čistým svědomím dávám plný počet hodnocení jelikož si to tento snímek zaslouží za svou choreografii a kameru. Tony Jaa jednoduše ví jak svým kouzelným Muay thaiem zaujmout i Ong- baka.

Propad do temnot (2003)

Nezvládnuté a nudné béčko, které není ničím zajímavým. Nestojí za pozornost.

Přednosta (2003)

Opravdu užasný snímek, kterému chybí k dokonalosti jen kousek. Netradiční hlavní hrdina si okamžitě získá vaše sympatie stejně tak jako prostředí a soundtrack. Nádherně oddechový snímek o životě jednoho muže, který to nemá zrovna lehké. Jen škoda tak nějak utnutého konce. Lépe řečeno tento snímek dle mého názoru nebyl zakončen a vypadá ve výsledku jako bez konce. Když pominu tuto drobnost mohu prohlásit, že tento snímek mne velmi okouzlil převážně hl.hrdinou. A kdy tedy byly vyrobeny ty balóny? :)