Eternally Yours (1939)

Dalsi dokaz toho, ze kvalitnych americkych komedii je ako safranu  : 15 %

Poslední otrokář (1937)

Behom casu to neskutocne zostarlo, ani ta krasna priroda to nezachranila   : 45 %

Stand-In (1937)

Z uhla pohladu roku 1937 to bol slusny priemer, a odreagovacka aod  casto desivych politickych udalosti 30. rokov 20. storocia. S odstupom casu je to dbnes uz znacna zatuchlina, mnohe dialogy posobia nepatricne a je tu velka retronuda. Takze ani z nostalgie, ani ta nostalgia tu nefunguje  : 45 %

Veřejný ženich (1937)

Vyborna komedia z 30. rokov  minuleho storocia. Reziser Tay Garnett evidentne film natocil preto, aby divaci nemysleli stale na Hytlera a desivo drsne 30. roky 20. storoccia - ako dobre vieme, schylovalo sa k  druhej svetovej. Je to jednoduche, priamociare, bez dejovych odbociek a film ma malo - len 72m. Na  30. roky su tu vyborne kulisy a este lepsie dialogy  : 82 %

She Couldn't Take It (1935)

US komedia, ktorej fakt porozumeju len Americania, kvalitna zatuchlina   : 20 %

Vzpoura na lodi Bounty (1935)

Jeden z tych kultovych filmov, ktorymi si Clark Gable vybudoval nesmrtelnost dodnes. Natocene este pred Gone With the Wind  : 100 %

Čínská moře bouří (1935)

Jeden z dvoch mimoriadne uspesnych filmov Clarka Gabla - roku 1935 natocil dva veluspesne filmy - tento a Vzpouru na lodi Bounty - taktiez 1935. Tieto uspesne filmy fungovali na rovnici Clark Gable + krasna zenska + spolocnost MGM. jeden z tych kultovych filmov - spolu s Red Dust 1932 - ktore Gable natocil pred Gone With the Wind  : 95 %

The Man Who Died Twice (1958)

Rod Cameron  bol dlho hercom beckovych westernov, najvacsia slava prisla az zo septembrovkami .. oktobrovkami   picu ,... decembrovkkami .. mayovkami  a bol jeden z  "Oldov" - Tusim Firehand.  67 %

Duel at Apache Wells (1957)

Standardny rutinne natoceny western z 50. rokov, stada parnokopytnikov, voda nejake ti prestrelky ..... slusny priemer aj na Kne - a ako rezisera  : 65 %

The Crooked Circle (1957)

Suverenne najslabsi boxersky film, aky som videl  : 20 %

Časové pásmo bylo změněno