Cabin 28 (2017)

Pekný poster ale film samotný je amatérska blbosť, tak ako sa dalo čakať. Jednu hviezdu dávam za aspoň akú takú prítomnosť surového násilia. No samotný príbeh, dialógy, herci, všetko až príliš "homemade". 15 %!!

matka! (2017)

Aronofsky sa definitívne zbláznil. Toto je jeho abslútne najšialenejší počin a pre mňa aj najlepší jeho film. 75 %!!

Sidney Hall (2017)

Nedajte sa zmýliť názvom filmu. Toto je čistokrvná dráma opierajúca sa takmer výhradne o depresívnu atmosféru a herecké výkony. Žiadnej akcie, či nečakaného zvratu sa tu (bohužiaľ) nedočkáte. Sledujeme pomerne zaujímavý život jedného mladého, mimoriadne úspešného spisovateľa, ktorý ale totálne podľahne svojim depresiám a nepriazni osudu. Všetko je to podfarbené nádhernou hudbou, ktorá na seba strháva až nebadane veľkú pozornosť. Napriek všetkým pozitívam však musím priznať, že práve takýto štýl filmu nie je moja šálka kávy. Dej plynie len veľmi pomaly, naviac je rozdelení do troch časových rovín, čím sa stráca akákoľvek možnosť pútavého, lineárneho rozprávania príbehu. Naviac je to film miestami aj dosť nudný a nevýrazný. Tunajšie hodnotenie (momentálne 85 %) je silne prestrelené. 55 %!!

Medvěd Brigsby (2017)

Jeden z najmilších a najpohodovejších filmov, aké som mal možnosť vidieť. Brigsby Bear je skutočne jeden zábavný, vyrovnaný a miestami aj prekvapivý snímok a naviac excelentne spracovaný príbeh ústrednej postavy vás dokonale vtiahne do deja. Teda, ak sa tomu pekne oddáte a pohodlene sa do filmu ponoríte. Herci sú skvelí, hudba krásna a záver úžasný. Krásny "feel good" film, ktorých je veľmi málo. 80 %!!

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Hollywoodske blockbustery zdá sa prerážajú nové dno a tento "skvost" je toho jasným dôkazom. Druhý Kingsman je najidiockejším filmom, aký som za poslednú dobu videl. Po nadštandartne zábavnej jednotke so skvelý záporákom tu máme len povrchný príbeh a nudnú Julianne Moore. Doslova film pre sprosté americké hlavy. Prežiť sa to dalo vďaka niektorým akčným scénam a Eltonovi Johnovi. Vďaka ktorému som sa aspoň raz dobre zasmial. Inak je to skutočne stratených 140 minút. Ultimátna blbosť... 50 %!!

Ghost House (2017)

Tak musíme si priznať, že veľa sa od toho čakať nedalo. Názov je rovnako prefkláknutý ako samotná zápletka. Jednoznačne však treba pochváliť dobré masky a niektoré skutočne kvalitné hororové scény, pri ktorých mi behal doslova mráz po chrbte. Taká poctivá trojka, ktorá rozhodne stojí za jedno večerné zhliadnutie. 65 %!!

Černobílá spravedlnost (2017)

Prekvapivo nadupaný thriller, ktorý som dal na jeden záťah, bez mrknutia oka. Od K. Bigelow som nečakal až takto akčnú a miestami aj dostatočne brutálnu záležitosť. Potešil aj výber hercov, obzvlášť mladý Poulter je poriadny magor a takéto postavy mu jednoznačne prajem. Trochu nasrala príliš roztrasená digitálna kamera, ale celkovo panuje spokojnosť. 75 %!!

Ten den přijde (2016)

Nádherný film a bezmála dokonalý umelecký zážitok akých je pár za život. Dáni ukázali to najlepšie zo svojej kinematografie a vznikol z toho jeden vyspelý, priamočiary a pútavý film, ktorý si ma, aj napriek počiatočnej skepse, tátalne získal. Po všetkých stránkach "vychytaný" snímok. Môžem len odporúčať. 90 %!!

Mudbound (2017)

Parádny film so skvelým námetom, ktorý sa tvorcom takmer dokonale podarilo preniesť na plátno. Prvá polovica 40. rokov niekde na vidieku v konzervatívnom Mississippi, kde rasová segregácia a predsudky ešte ani zďaleka nepovedali posledné slovo a kde časy otroctva sú ešte stále v čerstvej pamäti miestnych. Len veľmi ťažko by táto téma mohla byť spracovaná kvalitnejšie a realistickejšie ako v tomto filme. Mudbound je poriadne špinavý, nechutný, páchnuci, násilný, rasistický a nekompromistný filmový kúsok. Herci sú fantastickí, hlavne charizmatický hromotĺk Jason Clarke si strihol rolu, ktorá mu sadla ako uliata. Aj napriek viac ako dvojhodinovej dĺžke sa nie je kedy nudiť a príbeh takmer v každej minúte ponúka niečo, čo zaujme. A keď som mal pocit, že príbeh stagnuje a dej nikam nesmeruje, prišla šialený, drastický záver, ktorý mi vyrazil dych. U mňa obrovská spokojnosť a môžem len odporúčať. Keď bude Netflix aj naďalej vyrábať filmy takejto kvality, tak sa máme na čo tešiť. 80 %!!

Hrdinové ohně (2017)

Skvelá a poriadne horúca požiarnická pecka, ktorá má v sebe to najlepšie z mainstreamovej americkej produkcie. To nenormálne teplo som cítil cez obrazovku až na vlastnej koži. Aké to asi je keď v 40 stupňových teplotách horí arizonský bušový porast? Nastane totálne peklo, aké si ani nedokážete predstaviť. Tento film má takmer všetko. Veľmi dobre zvolení herci, silné charaktery, husté akčné scény a dokonca aj emočný koniec ma dostal. Už dávno som pri filme necítil toľko smútku a zúfalstva. Musím priznať, že som maximálne prekvapený, keďže som čakal skôr typickú patetickú záležitosť plnú klišé a amerického patriotizmu. Príbeh o neobyčajných mužoch z Granite Mountain Hotshots je však trochu iným filmom. Civilný, logický a hlavne uveriteľný. Film, ktorý služí aj ako pamätnik pre týchto hrdinov. Títo chlapi si zaslúžia obrovské uznanie a veľký obdiv. Obetovali svoje životy aby zachránili životy iných. 80 %!!