Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Bohužiaľ nič pre mňa. Po kladných odozvách a vysokom hodnotení som sa na tento mysteriózny počin od Netflixu veľmi tešil. Vykľula sa z toho však pomerne nudná a nezáživná záležitosť. V príbehu vystupuje na môj vkus až príliš mnoho otravných deciek a nesympatických postáv. Tých osem častí som pozeral snáď niekoľko mesiacov, tak ma to nebavilo. Naopak skôr otravovalo. Za zmienku stoja snáď tri časti, ktoré ako tak spĺňali podmienky zábavnosti. Celkovo ale slabé 3*. 55 %!!

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Filmová precíznosť Clinta Eastwooda a herecká precíznosť Toma Hanksa, to je Sully v skratke. Takmer po všetkých stránkach dokonalý film. Hlavne po tej technickej s vychytanými detailami a fantastickou réžiou. Nový filmový klenot a taktiež silný emočný zážitok. 90 !!

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Atmosféra filmu je tak ako sa na správny horor patrí hrozivo ťaživá a veľmi dusná, gore fantastické, herci na úrovni, ľakačky fungujú, kamera a réžia skvelá. Scenár však pokrivkáva, a to riadne. Toľko logických dier a neskutočných hlúpostí, ktoré sa odohrali v tomto filme za niečo viac ako 80 minút nebolo ani vo všetkých častiach Ramba dohromady. Po skončení filmu ma napadá len: prečo?, ako?, načo? odkiaľ?, kedy? A to nemyslím tak, že by film samotný vytváral tieto nezodpovedané otázky. To by mi vôbec nevadilo. Vadilo mi však to ako sa to všetko v tom podzemí odohralo. Ako sa tam napríklad dostala Emma, keď výťah nefungoval a dvere boli zavalené? Prečo, keď už bola tam tak nekričala a nevolala na svojho frajera ale radšej sa ticho zakrádala po tmavej chodbe? Prečo si Jane Doe vybrala práve týchto dvoch nevinných ľudí a prečo takýmt spôsobom? Celé mi to do seba vôbec nezapadá a nesedí mi to. No ale ak ste schopní si nepripustiť tieto veci, dostanete jeden veľmi hororový a silne atmosferický zážitok s postavami, na ktorých vám bude záležať. Svojim spôsobom je to horor aký tu už dlho nebol. Ešte raz škoda tých nelogickostí, s ktorými sa dalo naložiť určite aj inak. 70 %!!

Tajný závod o atomovou bombu (2016) (TV film)

Dobrý dokument, prehľadne a zrozumiteľne spracovaný. Francúzi sa neboja kopať ani do USA, čo je len dobre. Niektoré informácie boli pre mňa naozaj poučné a veľa záberov fascinujúcich a unikátnych. Odporúčam. 75 %!!

Temná strana dveří (2016)

Neoriginálna klišoidná ducharina ale aspoň kvalitne nakrútená s mnohými skutočne peknými zábermi. Kameramani sa tu vyhrali.... a zvukári tiež. Indické prostredie tu bolo využité na maximum. Konečne niečo iné oproti stereotipným americkým lokáciam. Prekvapujúco mi neliezla na nervy ani Lori. Fungovali aj hororové prvky... Nasraté som z toho nemal, ale taký nepríjemný pocit sa zopárkrát dostaví. Pravdupovediac čakal som blbosť, takže som spokojný. 70 %!!

Ten den přijde (2016)

Nádherný film a bezmála dokonalý umelecký zážitok akých je pár za život. Dáni ukázali to najlepšie zo svojej kinematografie a vznikol z toho jeden vyspelý, priamočiary a pútavý film, ktorý si ma, aj napriek počiatočnej skepse, tátalne získal. Po všetkých stránkach "vychytaný" snímok. Môžem len odporúčať. 90 %!!

The Dark Tapes (2016)

Ukrutne naťahovaná nuda, ktorá nemala konca. Nerozumiem ako môže mať niekto odvahu na to, natočiť takúto slaboduchú hovadinu a ešte tomu šlahnúť takmer hodinu štyridsať stopáže. No choď do prdele. Viac ako polovicu som dopozeral len ako okienko na monitore popri inej činnosti. Poviedky všetky na jedno kopyto s minimom svetlých miest. Našlo sa zopár napínavejších momentov, ale celkový dojem z tejto antológie je veľmi slabý. Nebrať... 25 %!!

The Suffering (2016)

Môj bože, tento shit má veľmi výstižný názov. Ale bolo to utrpenie predovšetkým pre mňa. Pomalé tempo, prostredie starého domu, minimum postáv, rozvláčny dej a otravná hudba. Mne to vyložene nesadlo. Nemalo to nič, čoho by sa dalo chytiť a bolo to aj veľmi dlhé. Absolútne sklamanie vzľadom na niektoré hodnotenia. 20 %!!

The Windmill Massacre (2016)

Holanďania popracovali na technickej stránke filmu, no dejovo je to veľmi nevýrazné a neoriginálne. A pritom to začalo tak sľubne. Sympatické postavy, zaujímavé zápletka, dokonalé hororové prostredie holandskej krajiny. Pochváliť treba aj úvodné mordy, no potom do toho prišli tie indiánske čáry-máry a išlo to celé dolevodou. Dopozerané už len zo zvedavosti. Potenciál dobrý, no je to zbytočne prekombinované a stereotypné. 50 %!!

Tohle je náš svět (2016)

Výborný film o ľuďoch, ktorí sa rozhodli žiť inak ako všetci ostatní. A ja som im v tom počas celej stopáže maximálne fandil. Táto veľká rozmanitá rodinka je jednou z najsympatickejších aké som kedy vo filme videl. Ben a jeho šesť dietok s unikátnymi menami sú nádhernou ukážkou toho akí by ľudia mohli a mali byť. Slušní, ale zároveň sebaistí, vzdelaní aj prefíkaní, vážiaci si prírodu, jedlo a všetok život okolo seba. A pri tom to nie sú žiadni otravní fanatickí hipisáci. Táto rodinka je vtipná a politicky nekorektná, sarkastická a ironická. To sa mi veľmi páči. Škoda, že jestvujú len na filmovom plátne. Rád by som takýchto ľudí stretol osobne. A práve táto rodinka ťahá celý film. Viggo Mortensen už dávno nemal tak kvalitnú úlohu. Veril som mu to od začiatku až do konca. Ako keby sa pre tento film narodil. Ale mojou najoblúbenejšou postavou bola jednoznačne malá Zaja, ktorá bola k zožraniu. Krásne a šikovné dieťa. Celý film je úžasný a mne sa len ťažko hľadajú slová, ktoré by ho dostatočne popísali. Vyvolal vo mne všetky možné emócie. Od smiechu, cez úzkosť až po eufóriu. Nastolil kopec otázok a ukázal zrkadlo našej spoločnosti. Už dávno som si tri dni po dopozeraní filmu nepamätal toľko scén. Moje najobľúbenejšie sú: rozhodnutie v autobuse, že sa ide na pohreb, krádež potravín, scéna vo fastoode (Why is everybody so fat?) Zaja vysvetľuje čo je Listina práv, Nei sa pýta čo je to sexuálny styk, nástup do kostola, splachovanie popolu do záchudu a mnoho ďalších. Captain Fantastic je skutočne Fantastickým Filmom s veľkým "F". Tesne po dopozeraní som bol presvedčený o štyroch hviezdach ale po uležaní je to jednoznačne plná palba. Takýchto čisto krásnych a pocitových filmov je veľmi málo. Naviac ten koniec bol úžasný a konečne taký aký mal byť. 90 %!!