• Krátkometrážní

Smrtící zásnuby (2006) (TV film)

Docela nuda. Vlastně jsem celý film, čekal na konec, který jsem od začátku předpokládal.

Smrtonosná zbraň (1987)

Takže předem upozorňuju, že moje 4 hvězdičky, jsou slabé. Neříkám, že to není dobrý film - on je dokonce i nadprůměrný, ale... nic tak výjímečného v něm prostě nevidím. A hodnocení zde je podle mě opravdu docela nadhodnocené. Prostě a jednoduše, tady Smrtonosná zbraň patří do 200 nejlepších filmů všech dob, ale u mě by se tam nedostala. Čekal jsem mnohem větší napětí a mnohem originálnější příběh, no ale každopádně duo Gibson / Glover bylo skvělé, takže pro mě je to tak na 70%...

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Takže stejně tak jako první díl, tak i druhý ode mě dostává 70% (slabší 4*) a to hlavně za komediální prvky. No, takže podle mě opět poměrně nadhodnoceno... Mně to prostě nijak extra moc nebere, ale filmařské kvality má samozřejmně na úrovni, takže mu ty 4* ještě dám..

Smrt ve tmě (2016)

Letošní rok zatím nabízí až překvapivě skvělé horory. Nejprve V zajetí démonů 2, poté Zhasni a zemřeš a nyní další slušných 5* pro Smrt ve tmě. Sice to ke konci začíná trochu drhnout (lehká přeplácanost ve scénáři), ale jinak skvěle napsané postavy (aneb komu vlastně fandit), výborné filmařské kvality a naprostá pecka v budování atmosféry.

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Nemám slov. Asi teda nejsem úplný expert na českou kinematografii, ale i tak si upřímně smysluplnější projekt společně s kvalitním řemeslem asi ani nepamatuju. A už vůbec si nepamatuju, kdy jsem naposledy u nějakého filmu / seriálu na konci takhle bulel... :) Nicméně jsem fakt (mile) v šoku, že ČT vyprodukovalo něco takhle výjimečného.

Sněženky a machři (1982)

Klasika :) ...ale stejně k tomu filmu nemám nijak zvláštní vztah.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Každý určitě čekal víc, i já. Asi je to tím, že jsme si mysleli, že to bude komedie, ale ač tam pár vtipů je, ona to vlastně ani moc komedie není. Avšak mně by nevadilo, že tvůrci chtěli natočit melancholický film o tom, jak protagonisté zjišťují, že život není lehký, ale že to dopadlo poměrně nudně, to už mi vadilo... I když na druhou stranu, po té kritice jsem to čekal ještě horší... Jinak režijně se mi to líbilo někdy velmi a někdy vůbec. Herecky taktéž. Prostě bych řekl, že se jedná o zcela průměrný film.

Snídaňový klub (1985)

Velmi zajímavý film o dospívání, který je opravdu velmi nadčasový a se skvělými hereckými výkony všech pěti postav. Film výborně pracuje s komediálními scénami spolu s vážnými věcmi. Takže v tomhle ohledu je to komediální drama, jak má být! Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že některé charaktery byly až moc prvoplánové. Kdybych se v těch pěti postav někde našel, tak bych o 5* neváhal, ale působilo to na mě někdy až moc nereálně.

Snowboarďáci (2004)

Film měl velký úspěch a oprávněně. Alespoň já jsem se u filmu docela nasmál. Samozřejmně kromě Vojty Kotka a Jirky Mádla se mi strašně líbila role ''nadržené'' Pavly Tomicové. Takže díky tomuhle filmu, vždycky když jí někde vidím si prostě vybavím její vtipnou roli ve Snowboarďákách :)

Sobík Niko (2008)

Čekal jsem spíše béčkový, průměrný animák, ale musím říct, že se mi to opravdu líbilo. Jméno režiséra jsem nikdy neslyšel, film jsem neznal, avšak můj malej brácha najednou vytáhl toto DVD, že si ho pustí a tak jsem se na to kouknul s ním. A musím říct, že jde o pěknej animák, u kterého se mně jednak líbil příběh a bavilo mě to a jednak má krásnou pointu. Přesto by se tento nenápadný film nejspíš neprosadil, protože je naivní, dětský a animace tuctová, opět typické dobro vs. zlo a k tomu ještě bez nálepky ''Komedie'' - to prostě pro komerční účely není. Určeno spíše opravdu jen pro děti, ale celkový dojem byl i u mě dobrý, prostě vánoční oddechovka, a tak to taky beru. 3,5*.