Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 673)

plakát

Maminka mrtvá a nejdražší (2017)

Většina mých otázek a věcí, která mi chyběla v seriálu, se zde alespoň naťukla, takže za mě spokojenost. Doslova neuvěřitelná kauza.

plakát

Odhalení (2019) (TV seriál)

Odhalení je bezesporu působivá podívaná, na druhou stranu ale zbytečně klouže po povrchu a nedokáže rozeznat, co je vlastně její největší zbraní. Mně chyběly především větší souvislosti z minulosti (jakým způsobem vlastně postupně docházelo k podvodům) a nějaké scény ze soudní síně na konci bych zrovna klidně uvítal také. Příběh naopak občas trošku přešlapoval na jednom místě, ale vždy to nakonec utáhly výborné herecké výkony obou hereček. 70 %

plakát

Roky a roky (2019) (TV seriál)

Občas to sice lehce klouzá po povrchu a nebo to naopak zbytečně rozehrává linky, které se nedotáhnou do konce, ale filmařsky je to docela nářez a ve spojení s epickým soundtrackem tahle minisérie umí doslova dělat divy. Jen si teda nejsem jistej, jestli je vlastně děsivější sledovat tenhle počin a nebo si spíš číst zamindrákované výblitky některých zdejších omezenců brečících snad už u každého filmu, kde se objeví nějaká menšina. No, ČSFD je obecně bohužel stále toxičtější prostředí někde téměř už na úrovni diskuzního fóra Novinek.cz, ale je vlastně dobrej paradox číst to zrovna u Years and Years. :-)

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál)

1. SÉRIE (60 %): Kukačky je fakt oříšek k hodnocení, protože na jednu stranu je to extrémně sympatický projekt, který je v mnohém opravdu výjimečný jak po filmařské, tak po emoční stránce, na druhou stranu má však seriál tak moc nekonzistentní scénář a nereálnou psychologii postav, že bohužel nemůžu až tak souhlasit s vyloženě nadšenými ohlasy. Kukačkám se rozhodně nedají upřít excelentní herecké výkony, a to zdaleka nejen v hlavních rolích, ale i ve všech těch vedlejších. Herci prostě hrají jak o život a kromě Sabiny Remundové musím vypíchnout třeba právě Denisu Barešovou a její vedlejší roli Marcely, která je s přehledem mou nejoblíbenější postavou vůbec (a i s výborně propracovanou psychologií). Herci tedy sice obecně role zvládají bezvadně, ale v seriálu se z nich xkrát stanou nesympatičtí pitomci, jejichž chování za prvé nedává naprosto žádný smysl, a za druhé pak v závěru za svoje debilní chování nikdo nenese žádné následky a jen se to celé omluví nějakým "chvilkovým hloupým zkratem". Třeba takovýho Marka Adamczyka bych nejraději dvacetkrát za seriál profackoval... :D V závěru se ale vždy všechno nějak pochopí a vysvětlí, takže přeci pohoda lahoda, divák bude happy a může se pokračovat v servírování dalších nelogických zvratů. Zároveň se mi nezamlouval směr, kterým první řada šla. Jsem sakra jediný, koho v závěru vůbec nezajímalo, kdo ty děcka vyměnil? Zajímalo mě spíše ono dilema záměny a jak se s tím postavy vypořádají než zbytečná vztahovka, která navíc působí právě dost naivně a zjednodušeně. Musím říct, že první třetina seriálu byla opravdu skvělá a byl jsem nadšený ze všech těch emocí ze záměny, ale pak začal seriál přešlapovat více a více na jednom místě a sklouzával hlavně k otázce, kdo ty děti v nemocnici vyměnil. Nevadilo by mi to jako vedlejší linka, ale jako hlavní téma první řady mě to prostě nebavilo. Těch přešlapů je v seriálu v podstatě fakt hodně. Scénář byl jak na houpačce (ono už třeba v začátku mě trochu bilo do očí, že obě rodiny najednou napadne možnost záměny ve stejný čas a takových "náhod" tam je spousta) a o černobílém chování postavách raději pomlčet úplně (Rodiče Marka Adamczyka podávající žaloby byli vážně nutný? A dost teda doufám, že nepředvídám dějovou linku do druhé řady, ježiš marja! :D). Každopádně ať už mám výhrad, kolik chci, tak ten úspěch Kukaček naprosto chápu a i mu ho ze srdce přeju - Kukačky totiž opravdu JSOU svěžím větrem české seriálové tvorby - a vlastně i dost doufám, že si ze seriálu vezmou příklad i ostatní čeští tvůrci, protože podobné počiny tu opravdu zoufale chybí. Navíc jsem z Kukaček občas cítil až světovou filmařinu - je to opravdu kvalitně natočeno s vědomým využitím střihu, zvuku či hudby pro navození emocí. A ano, v seriálu je více méně i nespočet milých momentů, jen ne vždy byly pro mě bohužel důvěryhodné. Chápu, že to měl být feel good srdečný seriál, ale i tak bych mu přál do budoucna větší odvahu ve scénáři. A když už nic jinýho, tak hlavně nedělat z postav hloupé figurky - ještě když mají k dispozici takto schopné herce. Na druhou řadu se jinak samozřejmě těším a jsem dost zvědavý právě na budoucí směřování seriálu. Myslím, že Kukačky mají i velký potenciál k tomu, aby se teprve teď pořádně vyšvihly a zúročily všechny své silné stránky, protože díky bohu už teda konečně víme, kdo děti vyměnil a děj se může konečně posunout jinam - tak snad to bude tím správným směrem. Kukačkám to přeju moc a doufám, že s příští řadou budu moct jít i s hodnocením mnohem výš. :-)

plakát

Mikýřova úžasná pouť internetem (2020) (TV pořad)

Parádní krypl-humor obalený v originálním a zábavném vizuálu. Svět influencerů dokáže být opravdu jedno velké wtf, a tak se často tlemím o sto šest už jen kvůli té absurdnosti. Na druhou stranu rozhodně né všechny díly mají stejnou kvalitu a občas je to i přeci jen trochu repetitivní (zdejší mega vysoké hodnocení mě proto celkem překvapuje dost). Já bych dal zatím takových pěkných 70 % s velkým potenciálem do budoucna. Díl o Ludwigovi je kupříkladu dost údernej mazec, takže s chutí sleduju dál a doufám ve stále větší a větší propracovanost.

Palmer (2021)

Za mě velmi milé překvapení se sympatickým obsazením - jak Justin, tak Ryder byli ve svých rolích opravdu dokonalí. 90 %

plakát

Byl by to hřích (2021) (TV seriál)

Skvěle gradující a emotivní HBO počin, který trefně poukázal na mýty ohledně AIDS i počáteční bagatelizaci epidemie. Výborně zrežírováno i zahráno. Nemám k tomu absolutně nic a po delší době je to kousek, který si mě opravdu získal.

plakát

Tady a teď (2018) (TV seriál)

Filmařsky je to podle mě geniální a dost nedoceněné. Herci hrají jak o život a všechna ta společenská témata společně s tajuplnou atmosférou fungují bezvadně k popřemýšlení o současném světě. Zároveň se seriálu daří vzbuzovat i zvídavost, co se z toho příběhu vlastně nakonec vyklube. Bohužel právě tady nastává kámen úrazu a dost studená sprcha. Po finálovém dílu mám totiž pocit, že jsem jen sledoval skvěle rozehranou hru, kde nic nebylo dotáhnuté do konce, a tak vlastně celé snažení přišlo vniveč. Škoda, tohle je naprosto nechutně podělanej masterpiece.

plakát

Hledání (2014) (TV seriál)

1. SÉRIE (60 %): Hledání patří určitě k těm stravitelnějším LGBT počinům, nicméně imho nepřináší nic nového a žádná extra zajímavá podívaná se bohužel nekoná. Bylo to ok, ale do druhé řady mě to už nepřesvědčilo.

plakát

Velký průvodce meditací (2021) (TV seriál)

Pokud jste meditací úplně nepolíbení, pak bych vám tuhle minisérii s klidem doporučil. Pro začátečníky opravdu ideální průvodce - dokážu si představit, že to může odstartovat návyk pro každodenní meditaci. Koncept krátké teorie a praktického cvičení je moc fajn a klidně bych uvítal více takového materiálu na Netflixu. Nicméně jako člověku, který už o meditaci ví nějaké to základní info, mi to přišlo zbytečně repetitivní a spíše to mělo klesající tendenci. Celkově si ale jinak cením zajímavého projektu a připojuju se k pochvale za český dabing.