Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 680)

V zajetí (2020)

Tak trochu "Odhalení" využívající thrillerové klišé navíc. Obě herečky byly parádní. Ale radši se moc nehrabat v postavách jako takových. Každopádně napínavé to bylo a celou dobu si to udrželo moji pozornost. 3 a půl.

Bábovky (2020)

Technicky jsou Bábovky celkem OK a celou dobu mě to v podstatě bavilo sledovat, ale po zhlédnutí jsem si stejně řekl: "A co jako?". Scénář a psychologie postav je za mě jedno velké NE. Postavy jsou ve směs naprosto černobíle vykreslení blbci, kteří opakovaně dělají chyby, ale v závěru se změní o 180 stupňů k lepšímu. A to mě fakt neba. Rozporuplný pocit, ale spíš někde u slabšího průměru.

Duše (2020)

Krásné, upřímné, nápadité, dojemné, vtipné i inspirující. Myslím, že připomínat důležitost "malých" věcí kolem nás je dost aktuální téma a nejeden divák se s hlavní myšlenkou ztotožní. Za mě dokonce mnohem lepší a emotivnější než lehce podobné "V hlavě".

Luca (2021)

Příjemná animovaná oddychovka, která vám sice za pár měsíců nejspíš trochu vyšumí z hlavy, ale svůj pohodový účel plní na jedničku, takže to byl určitě fajn strávený čas. Možná to má jen zbytečně pomalejší rozjezd, ale zas to graduje a zhruba od druhé třetiny jsem se do filmu docela zažral. :)

plakát

Nightlife: Na tahu (2020)

Ještě koukatelná kravina, která je spíš trapná než vtipná, nicméně za scénu z herního večera a useknutého prstu musím jednu hvězdu přihodit. :) Škoda, že stejně absurdní nebyl i zbytek filmu.

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Neříkám, že jednička neměla svý mouchy, ale scénář rozhodně držel mnohem líp pohromadě. Dvojka doplácí na mezery v logice a hlavně nekonzistentnost příběhu. Působilo to na mě tak, jak když si tvůrci random slepují scény, které však nefungují jako celek. Co však funguje dost, jsou akční scény, které v podstatě nemají chybu a mají správný tah na branku. Trochu zbytečné pokračování, ačkoli technicky má stále co nabídnout.

plakát

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Náhodou dost fajn oddychovka, sice trochu klouže po povrchu, ale zábavná i nostalgická zároveň je víc než dost.

plakát

Maminka mrtvá a nejdražší (2017)

Většina mých otázek a věcí, která mi chyběla v seriálu, se zde alespoň naťukla, takže za mě spokojenost. Doslova neuvěřitelná kauza.

plakát

Odhalení (2019) (TV seriál)

Odhalení je bezesporu působivá podívaná, na druhou stranu ale zbytečně klouže po povrchu a nedokáže rozeznat, co je vlastně její největší zbraní. Mně chyběly především větší souvislosti z minulosti (jakým způsobem vlastně postupně docházelo k podvodům) a nějaké scény ze soudní síně na konci bych zrovna klidně uvítal také. Příběh naopak občas trošku přešlapoval na jednom místě, ale vždy to nakonec utáhly výborné herecké výkony obou hereček. 70 %

plakát

Roky a roky (2019) (TV seriál)

Občas to sice lehce klouzá po povrchu a nebo to naopak zbytečně rozehrává linky, které se nedotáhnou do konce, ale filmařsky je to docela nářez a ve spojení s epickým soundtrackem tahle minisérie umí doslova dělat divy. Jen si teda nejsem jistej, jestli je vlastně děsivější sledovat tenhle počin a nebo si spíš číst zamindrákované výblitky některých zdejších omezenců brečících snad už u každého filmu, kde se objeví nějaká menšina. No, ČSFD je obecně bohužel stále toxičtější prostředí někde téměř už na úrovni diskuzního fóra Novinek.cz, ale je vlastně dobrej paradox číst to zrovna u Years and Years. :-)