Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 701)

Elvis (2022)

Bylo to fajn, ale značný hype kolem Elvise vnímám určitě. Filmařsky skvělé a vychvalovat hudbu, střih, režii, herecké výkony je asi na místě. Ovšem emoční dopad velmi průměrný. Mnohdy se na můj vkus přešlapovalo na místě (možná by pomohla kratší stopáž) a mnohdy se zas v některých scénách až moc tlačilo na pilu a snímek ztrácel na důvěryhodnosti. Bohemian Rhapsody byl jak filmařsky, tak emočně nabitý. Elvis na mě působil mnohem více ambiciózněji, ale prostě... nebylo to úplně tam. 70 %

plakát

Milý Evane Hansene (2021)

Když se objevil trailer na tento film, byl jsem absolutně nadšenej a věřil jsem, že se mi to bude líbit. Pak přišly negativní recenze a shodou náhod jsem měl štěstí vidět muzikál přímo v New Yorku na Broadwayi, což byl samozřejmě nepopsatelný zážitek a ano - Dear Evan Hansen má rozhodně to pravé místo tam a film nefunguje na 100 %. Do určité míry souhlasím s tím, že hlavní role mohla být obsazena mladším hercem, že to bylo v druhé půlce lehce ubrečený a místy to možná působilo křečovitě, neuvěřitelně až naivně alá Disney produkce - ale na druhou stranu si fakt myslím, že většina těch změn (úprava psychologie postav, samotná muzikálová čísla) pro to, aby námět fungoval i ve filmu, byla poměrně dobrá a emoční dopad se rozhodně koná i zde. Šlo to líp? Určitě. Ale netuším, kde je ten vyložený průšvih. Soundtrack je jinak naprosto kultovní a většina písní zůstala téměř věrná originálům. Filmu jako takovému bych dal celkově 3,5* - už jen k úctě předloze bych se spíš přiklonil ke třem (film muzikálu opravdu nesahá ani po kotníky), ale vzhledem k místnímu hodnocení vyvážím na čtyři - hodnocení kolem 50 % si film určitě nezaslouží a byl byla to i tak příjemná podívaná.

Podezření (2022) (seriál)

Nevídaný počin. Měl jsem vážně pocit, jak když sleduju nějakou tak akorát artovou minisérii na HBO a nejvíc mě překvapil fakt, že tvůrci nepotřebovali nijak šokovat a zrychlovat tempo, ačkoli hádám, že by to někteří diváci možná i uvítali/potřebovali. Melíšková on point a Barešová bude podle mě brzo naprostou hvězdou a imho čeká jen na nějakou hlavní roli, kde zazáří. Vztah mezi matkou a dcerou byl až fakt neuvěřitelně uvěřitelný - a to opět bez využití nějakých trapných extrémů. Doufám, že ČT s podobnými kousky bude přicházet častěji. 4,5*

plakát

Eurovision Song Contest Turin 2022 (2022) (pořad)

No, upřímně jsem od Itálie čekal daleko víc. Všechno působilo odflákle (nudné přenosy od A do Z - křečovití moderátoři, hodně nezáživných interval acts, tragické medailonky až samotné problémy se stagí) - obzvlášť od tohoto státu bych čekal mnohem lepší show. Reprezentace ČR mě tentokrát poměrně potěšila a rozhodně jsme si zasloužili i lepší umístění.

plakát

Eurovision Song Contest 2021 (2021) (pořad)

Nizozemsko se zhostilo organizace Eurovize velmi dobře - ať už doprovodný program (skvělá videa od Nikkie) a nebo samotné tři přenosy byly na dost slušné úrovni. Soutěžní písně s odstupem času nakonec taky fajn, sice se mi zamlouvaly u zrušeného ročníku 2020 mnohem víc, ale nakonec pohoda. A zřejmě i kultovní vítězové (které jsem taktéž docenil až s odstupem času :)). Určitě jeden z těch lepších ročníků.

Zátopek (2021)

Zátopek je určitě vydařená filmařina - od režie, hereckých výkonů až po výpravu. V rámci české kinematografie je to i rozhodně nadprůměrný počin, ale když bych si odmyslel to, že mu mám tendenci fandit jen proto, že se jedná o český film, tak mě vlastně nechal emočně chladným a pokud ho pak srovnávám se zahraničními sportovními dramaty, tak už u mě vlastně moc neobstojí. Je to taková ta trochu našprtaná a vyšperkovaná věc, kde vám je každá postava jedno a jen si tak prostě sledujete příběh, který sice nenudí, ale ani vás vlastně nevtáhne. 3,5*.

Pes (2022)

Ukázkový příklad fajn neškodného tříhvězdičkového filmu, který však nepřekvapí naprosto v ničem a vyšumí vám okamžitě z hlavy. Asi za to může slabší scénář bez nápadu s nulovým tahem na branku.

Mimořádná událost (2022)

Vlastníky jsem nemohl vystát, a proto jsem od Mimořádné události vlastně čekal podobné utrpení plné nevkusu. Musím ale uznat, že mě film suma sumárum mile překvapil. Nejenže se mnohem víc dařil onen humor, ale dokonce si tvůrci dovolili zariskovat i mírnou invencí, kterou si myslím, že konzumenti českých komedií vlastně v závěru ani nedocení. Pravdou však je, že místy je film opravdu přepálený a ne moc konzistentní, nicméně za tu odvahu nelézt cílovce vyloženě do zadku tupými vtipy (viz Vlastníci) má u mě film spíš palec nahoru (ačkoli se zřejmě nedočká takového úspěchu). 3,5*

Frčíme (2020)

Měl jsem chuť na animák, u kterého od začátku do konce vypnu, a přesně to jsem dostal. Ano, možná chyběla větší invence a zapamatovatelnost, ale rozhodně to byla jinak fajn podívaná po všech směrech! :)

plakát

Scény z manželského života (2021) (seriál)

Já místní nadšení bohužel až tak nesdílím. Ač na mě minisérie už od námětu působila slibně, tak všechna ta zajímavá témata, která otevírá (manželství, láska, vášeň ve vztazích, věrnost, samota) se mě vlastně emočně nedotkla. Jo, byly tam rozhodně slibné momenty, ale většinu času se klouže na povrchu a scénář prostě není nejsilnější. To jediné, co bylo vyloženě excelentní, jsou oba herecké výkony, jinak jsem tentokrát od HBO čekal trochu víc.

Ovládací panel