Osmý smysl (2015) (seriál)

Je jasné, že ne každému se to bude líbit, ale komu tahle show sedne, tak si užije slušnou jízdu. Jednoznačně se jedná o kvalitní seriál, to prostě nelze Sense8 upřít. Kamera a propracovanost jednotlivých postav je opravdu špičková, zvláště pak v případě Wachowských, jejichž epizody jsou kvalitativně ještě o třídu výš. 8 postav, každá jedinečná a každá z jiného místa a s vlastním příběhem. A pokud říkám, že každá postava je jiná, tak to opravdu myslím. Na výběr máte postavy ze všech koutů světa, všech barev, vyznání a sexuálních orientací. Je opravdu až neuvěřitelné, jak tohle všechno tvůrci dali dohromady tak, že to klape. Přece jen sdílení myslí, využívání schopností ostatních postav ve svůj prospěch zní jako těžké sci-fi, avšak zde je to tak přirozeně udělané, že bych tomu byl schopen uvěřit. Postavy nelze než si oblíbit, a tohle je další silná stránka Sense8 - perfektní casting, a po mírně pomalejším seznamovacím začátku se věci rychle dají do pohybu. Přesto hlavní devízou tohoto filmu není akce, ale jednotlivé příběhy a jejich propracovanost do uceleného konceptu. Za mě plná palba.

Kód Enigmy (2014)

Skvělé, výborně vygradovane a Benedict zde válí jak v Sherlockovi. Závěrečné titulky to potom pro mě završily, hold někteří lidé jsou zakomplexované svině. Více než decentní pocta muži, který přispěl k záchraně miliónů.

Aféra (2014) (seriál)

Skvělé atmosférické drama, které je určitě jednou z nejlepších seriálových novinek roku. Propracovaný scénář a opravdu velmi dobrý casting. 1 série 90%.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Skvělé zakončení magického světa Středozemě. Dostal jsem, co jsem chtěl a navíc Jackson přidal pravděpodobně nejlepší 'rvačku' co jsem kdy na plátně viděl. Galadriel je badass.

Na vítězné vlně (2014)

Jsem docela sucker na podobné filmy, ale tohle se opravdu povedlo. Spíše než sportovní dokument, to bylo emotivní drama a soudržnosti, bratrství a vzájemném respektu. Ano, uvědomuji se, že zním jak z laciného amerického filmu, ale kdo někdo hrál týmový sport na úrovni, ví o tom své, a to, že v Americe se to ještě několikrát stupňuje díky jejich systému propojení školství a sportu, je snad docela jasné. Super cast, super režie a all around dobrej film, kterej vás donutí se zamyslet.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Svěží a hlavně originální pohádka vycházející opravdu jen zlehka z námětu o šípkové růžence. Tleskám

Power (2014) (seriál)

Zatím luxusní záležitost!

Philomena (2013)

Po nenominování Rush na Oscara, jsem to přál právě tomuhle snímku. Skvěle napsaná a zahrané a se skvělým scénářem. Velmi emotivní a nádherná atmosféra po celou délku filmu. Opravdu vynikající filmový zážitek.