Labyrint - Série 1 (2015) (série)

na zacatku bylo par malych chybek ve scenari, diky kterym jsem mela trochu strach o kvalitu serialu, ale to postupne vymizelo. Clovek si udelal vzah skoro ke vsem postavam, co se jen mihly na obrazovce. Dej byl zmaknuty, pochopitelny, tema, ktere velmi laka. za me 4,5 hvezdicek, take hlavne, ze v Cesku se neco takoveho vubec nevidi. Trosku bych to -hlavne zacatecni dily - prostrihala, ale jinak opravdu vse super zvladnute.

Zvláštní vyšetřování (2016) (seriál) odpad!

Viden dil o Grossovi, a musim rict, ze metodicky a argumentacne je to uplne nezvladnute. At uz si o tomto pripadu mysli kdo chce co chce, at uz ma clovek stejny nazor jako tvurci, nebo nikoli...Bulvarni temata, ktera pritahnou pozornost, jsou podane bulvarnim zpusobem a tvari se jako vrchol vedeckosti a investigativy. To me na tom "dile asi vadilo nejvice". Podsouvani myslenek novinaru je uz uplne za hranou. Sami tam celou dobu komentuji, jake z ceho maji pocity, a berou to jako dukaz pro sve tvrzeni. (vlastni pocity berou jako dukazni material) Pak v poslednich minutach reknou, ze "blizci Grosse a Gross sam mel pochybnosti jen na bazi svych emoci." a tudiz MOHOU CIZI ZAVINENI ONI UZASNI NOVINARE NAPROSTO ZAMITNOUT. Jako vazne? Tento dvoji metr a ultimativni rozreseni zahady to vse posunul z par hvezdicek za vyber temat smerek do novinarske zumpy.

Labyrint: Útěk (2014)

Film jsem videla jiz nekolikrat, a me se libil :) mam rada tyto apokalypticke scenare, a tato verze je mnohem mene pitoma, nez je konkurence :)

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Druhá řada jako kulisa k uklízení ještě ušla, pokud zohlednime dany žánr. Třetí byl odpad. Neskutečné natahování uz tak plytkeho "děje", neustale omilani "co jste videli a co uvidite". Vymena stříhače by tomu vic než prospěla.

Nejtemnější hodina (2017)

Prvni polovina uchvatna. Hudba, zabery z nadhledu, skvele herecke vykony i dialogy. Vhodne i pro ty, co v dejepise nedavali moc pozor. Ocenuji male, kreativni napady, ktere potesi. Od druhe pulky se to stalo neuveritelne ukecane, a trochu mohli pozmenit zamer. I scenar. Ikdyz jsem odpurce valky, tady by se aspon 2 minuty bojove sceny hodily, aby clovek ke konci neusnul. Videno v kine

Kdo byl Ježíš? (2009) (seriál)

Videla jsem dil o jeho detstvi, a vlastne jsem se vubec nic nedozvedela

Mein Kampf (2015) (TV film) odpad!

Hrozny " dokument". Podbiziva hudba za doprovodu priserneho tlachani a komentování vědci, kteri se stale jen "domnívají". Výrok "Hitler byl v knize posedlý židy, je to nejčastěji pouzivane slovo knihy, je uz naprosto fabulativni. Pul hodinove spekulovani, jestli kazdy, kdo si tehdy knihu koupil, ji skutečně i precetl, uz je jen tresnicka na dortu. Alespoň naznak objektivity naprosto chybi

7 životů (2017)

Byli jsme na tom v kině. Velmi pomohlo prave velke platno a fakt, ze jsme si o filmu nic necetli. Nejedna se uplne o muj oblibeny zanr, ale velmi jsem ocenila novou ideu. Dale to, ze si nekdo konecne dal alespon trochu práce se scénářem a ve filmu nebyly zadne okate logicke chyby. Dej nebyl predvidatelny a člověk se v jednotlivych identitach dokazal vyznat. Videt to na pocitaci, hodnotim to mozna mirne hure, ale kino tomu docela pomohlo :) po kině me probehlo hlavou, ze hlavni herecka podala uzasny vykin, kdyz zahrala tolik identit, ma skvele brisaky, ale kdyby to bylo v podani nekoho charismatictejsiho (mozna me tam precejen chybely ty krivky, místo modernich brisaku?), urcite by byl film jeste o uroven vys.

Budování říše (2005) (seriál)

Dil o Římu velmi zajimave a chytlave zpracovany.

Hledání cest (1988)

Dost se mi pletly postavy. Jinak celkem prumerny dokument, ktery nam toho zas tolik ve vysledku nesdeli