• Krátkometrážní

Vnitřní život (2017)

Film o skratových reakciách v stresovom období / vojna /, o to, že každý má svoju pravdu, o násilie na ženách / aj znásilnenie /, o morálnych dôsledkoch každého rozhodnutia.

Ali and Nino (2016)

V meste Baku v Azerbajdžane v predvečer Boľševickej revolúcia moslimský mladý princ sa zamiluje do gruzínskej princezny. Pokúšajú sa nájsť lásku a pravdu v svet,e plnom konfliktov a opozičných názorov, a v období , keď prvá svetová vojna začína vstupovať do ich životov.Pozoruhodné zábery / hory, púšť, ale aj domy / kameramana Gökhan Tiryakiho. Nečakajte zážitok vyrážajúci dych, ale dobre sa na film pozerá , je to taka rozprávka pre dospelých.3,5/5

The Tale of Thomas Burberry (2016)

Krátky reklamný film, vytvorený pre Burberry v podobe trileru, ma tak namotal, že by som bola rada , keby Asif Kapadia spravil aj celovečerný film :)

Já, Tonya (2017)

Životopisné filmy nie sú moje obľúbené , ale ten som si vychutnala. Páčilo sa mi snímanie vo veľmi autentických farbách z tohto obdobia / mala som pocit , že film je starý aspoň 20 rokov /. Dej , herecké výkony úplne v pohode . Veľmi poctivá práca aj v oblasti make up a kostýmov. Bežne by som dala 4/5, ale keďže krasokorčuľovanie je moja srdcovka 5/5 .

Soleil Battant (2017)

Letná atmosféra v decembrovej noci - krásne dlhé zábery portugalskej prírode , ladené veľmi dobre s hudbou gitaristu Giani Caserotto, vyvolávajú túžbu obliecť si plávky a ponoriť sa do vody. Príbeh nerozvinutý , rozprávanie slabšie , kto hľadá dynamiku , vo filme nenájde . Na mňa pôsobil ako atmosferický letný obraz - pozriem, zohreje ma trošku a idem ďalej

Senden Bana Kalan (2015)

turecká romantika , až príliš cukrová na môj vkus , ale vizuálne je v pohode - dobré zábery z tureckej dediny -skanzen Širinci / bola som tam - tá atmosféra je úžasná :) /

Bez Boha (2016)

Na lepšie pochopenie filmu je dobre poznať aj niekoľko zaujímavosti - Bezboh je vrch v bulharskej hore Pirin a viaže sa k nemu legenda - Boh Perun mal dcéru, ktorú chcel uniesť nepriateľ. Brat dievčiny ho zabil a telo zasypal skalami- tak vznikol vrch Bezbog. Motív legendy sa objavuje aj vo filme -SPOJLER : zasypanie kameňmi na konci filmu nie je náhodne

Medzi nami (2016)

Malo kedy dávam hodnotenie "odpad" na film, ale tomuto som takmer dala... úplná strata času, a peniaze . Totálne neobjektívne , nepresne , bez základných poznatkoch a overenie fakta . Chápem , že režisérka prezentuje svoj názor, ktorý je jednostranný a príliš, až bolestné subjektívne/ až neprofesionálny / , iba nechápem ako sa film mohol dostať do širokej distribúcie v kinách . Vedela by som si predstaviť jeho premietanie na stretnutie fanklubu "Modrého koníka" , ale intenzívne ho nasadiť do kín !?- to nie!!/ " nekŕmte nás odpadom " 1 hviezdičku som dala za jeden kreatívny moment vo filme, ktorý sa mi páčil - odraz pôrodu v skle šokovej skrinky:). Technickú stránku filmu neviem posúdiť , to je iba vyjadrenie subjektívneho názoru 1/10

Janička (2017)

Nového filmu Bruna Dumonta som určite nechcela vynechať na Karlovarskom festivale, nakoľko jeho predchádzajúce diela - seriál P'tit Quinquin a Ospalá zátoka sa zariadili medzi moje najsilnejšie festivalové zážitky:) Aj keď Janička mal vyše 2 hodiny , nenudila som sa -užívala som si režisérov úlet úplne - kombinácia muzikálu , rap metalu, mentálnu subnormu postav a k tomu ešte historická téma o detstve Johanky z Arku - to je nový Dumont :) Neodporúčam ľudom , ktorí nevideli predtým žiadny Dumontov film , môže ich to poriadne zaskočiť :) ...ale cinefil , ktorí pozná jeho filmy sa zabaví a pochopí, čo spoločne máju bľakot ovce , metal a rapp :) U mňa 8/10

Láska a podsvětí (2017)

Aj napriek dĺžky 133 min som sa perfektne bavila - príbeh, ktorý spája gangsterku s muzikálom a komédiou - cele podané ako paródiu filmového žánru,ktorý dosiahol svoj vrchol v sedemdesiatych rokoch v Taliansko / mafiánska story a detektívka /.Cinefíl určite nájde tam veľa odkazov aj na talianske a americké B-filmy, ale aj na Bond,Matrix, dokonca aj odkaz na Sergio Leone:) A hudba Aldo De Scalzi dotvorí perfektný zážitok