Děvčátko (1978)

Pro mě příjemný film z oblíbeného období (ach, to tehdejší oblékání) a krásný náhled do života za zdmi bordelu. Jen Violet je prázdná panenka, bez pocitů, vlastního boje a názoru. A to se bohužel promítá do celého filmu.

Pán kouzel (1995)

Ano ano, zezačátku pravý Barker s typickou nenapodobitelnou atmosférou, konec to samé, ale výplň toho je bohužel nemastná, neslaná a nezapamatovatelná. Jaký že byl příběh? Barker to zkrátka umí s atmosférou, ale asi potřebuje, aby mu někdo stál za zády a plesknul ho vždy, když začne ujíždět v tom ostatním.

Nesvatbov (2010)

Rozpačité tři *, spíše dvě. Směšné, ale v tom špatném smyslu slova. Starosta to myslí dobře, ale dělá to hodně špatně a v dokumentu dopadá jak karikaturní postavička, občané snad o seznámení ani nestojí, spíš je jim starostova idea pěkně otravná a sem-tam otázky dokumentaristy jsou jako otázky žačky prvního stupně ZŠ, dělající svůj referátek. Závěr mi také připomněl Hoří, má panenko říznutý Troškou. Karikaturní fraška, velmi špatná.

Den poté (1983) (TV film)

Ne tak děsivé jako Threads, daleko víc američtější (no, z jasného důvodu, že), přesto stále dobré. Ovšem právě kvůli Vláknům musím tomuto dát pouhý průměr-tady je totiž oproti nim příliš balastu-rodinné scénky, křesání slz a hrůzy skrz jednoduché a plytké prostředky a příliš okaté scény. V tomhle mi daleko více seděl chladný, popisný a rezervovaný styl Vláken. Porovnání se člověk prostě neubrání.

Město ztracených dětí (1995)

Nemám ráda samoúčelnost a z tohohle filmu na mě jen čišela. Tedy, ono z většiny filmů tohohle režiséra. U výše zmiňovaného Gilliama či Burtona to cítím, že je to jejich, že to skutečně tak mají v duši. Ale u Jean-Pierre Jeuneta mi to příjde jak póza, nemůžu si pomoct. Navíc, když je za tou vydřenou vizuální tapetou tak děravá a špatně nahozená omítka....ale Judith Vittet byla slaďoučká.

The Brides of Fu Manchu (1966)

Ach jo, člověk se podle názvu a podle "better dead than wed!" těší na něco zcela jiného - Fu Manchův harém, obchod s bílým masem, volbu Fu Manchovy 'miss slave' nebo bůhvíco podobnýho. A ono prd, zase nějaké vědecké ovládnutí světa. Ale neva, neva, je to stále Fu Manchu a u mně i o kapánek lepší než o rok mladší jednička.

Hvězdný prach (2007)

Sympatické, milé, a dokonce méně nudné, než knížka. (Gaimana já ráda, ale v téhle přílišně naivní podobě mi nesednul.) Ve filmu je to však opravdu krásná pohádka, u které rádi zapomenete na okolí a budete se potuleně usmívat, i když zítra ráno už nevíte, že jste to viděli. Lepší tři*.

Populární mechanika pro děti (1997) (seriál)

Jako děcko jsem to žrala, bavilo to a snad jsem se i něco přiučila. Všichni "moderátoři" byli supr (hlavně šílený Charlie) a dokázali si udržet plnou pozornost po celou dobu dílu. A vo tom to je...

Flash Gordon (1980)

Dneska je to sranda (i když pravda, mohlo to být kratší) a císař Ming je kunďák (sorry, blonďáku). Váhám i nad čtyřmi *.

Intimní tajemství (2007)

Hahah, doprčic, mě to bavilo! Doporučuji shlédnout s přáteli, zasmějete se. Tak skvělé hlášky a dialogy (obzvláště toho učitele) jsem už dlouho nikde neslyšela. A hlavně spoustu perliček, jako přelepená vagína v učebnici, googlování a gynekolog. Hrozná p*tchovina a to doslova, ale stojí to za to. Pravda, je to nějaké pomalé a když už tvůrci dělali takovouhle...věc, mohli to pořádně rozjet a okořenit. Co se týče nápadu, je zpracování totiž zbytečně střídmé. Ale člověk se i tak hned pobaví. Ps: Hammerácká Gorgona v Tv a slovenský název filmu WIN.