Hellsing - Hellsing I (2006) (epizoda)

Song Gradus vita je....skutečně grandiózní! Bohužel, musím říct, že je to asi to nejlepší na tomhle prvním díle.

Do nebíčka (1997)

Viděla jsem to kdysi ještě v první třídě, tehdy to na mě hrozně zapůsobilo, i když jsem tomu ani za mák nerozuměla. Mimozemšťani, hrad, nacisti a strašidelný Hapka...jou! Na naši vísku hodně zajímavý experiment, ještě když vezmeme v úvahu, že je to rodinný film. Bohužel, tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí vytvořit, jestli tajemnou záhadovku nebo lehčí film na sobotní dopoledne. Takže tam nacpali spoustu zbytečných oddechovek (ty dvě ženský "zvědavý zlodušky" apod.) a máme z toho neucelenej mišmaš se zajímavým, ale zakopaným jádrem. Dneska pochybuju, že bych tomu dala více než dvě *, vidět to poprvé, ale protože mě to v dětském věku hodně vzalo (a ještě dva roky poté jsem si do matiky čmárala "mimozemský symboly"), tak budu velkorysá, navzdory špatným hereckým výkonům a scénáři.

Magická posedlost (1998)

Je to sice strašná pseudoromantická slátanina, ale mám to ráda (a to mi Bullocková nikdy nesedla). To bude tím čarováním.

Dark Prince: The True Story of Dracula (2000) (TV film)

Dá se říci, že je to takový hodně zdramatizovaný a zromantičtělý životopisný film o pravém knížeti Drákulovi. To, co je o jeho životě obecně známo a co se koluje v legendách, tam je. Těžko říct, nakolik věřně či přehnaně nebo naopak málo. Ale je to tam a je to jeden z nejspíš pouhých dvou(!) filmů, co se Vladem zabývají bez upírské legendy. Bohužel, nevím, jestli je to amerikovostí filmu nebo čím, ale v příběhu jsou vypíchnuté celkem nezajímavé a klišovité věci, zatímco daleko zajímavějším pasážím z Tepesova života je věnováno jen málo času. Každopádně potěší snad každého 'fanouška' této postavy.

Defendor (2009)

Woody je sice skvělej, ale celkově jsem čekala nerdskou komedii, rozjetou a bláznivou. Bohužel, komedie to moc není, spíš něco na hraně dramatu, když si vezmete to, že Defendor je vlastně psychicky nemocný člověk. Je tam sice pár vtípků, jako skleněné kuličky či citrón, ale to pořád to drama nepřebíjí. Taky tomu chybí nějaké tempo, a po nějaké době přichází lehká nuda.

Kniha přežití (2010)

Mad Max, Já, legenda, Potomci lidí, Pátý element, Farenheit 451, Cesta, Fallout, to vše protřepáno a kydnuto na plátno. Nu což, příběh je sice klišé na entou, pointa k zeblití atd. ale nic z toho mi tak extra nevadilo, abych u filmu brebtala nebo si říkala, že je to ztráta času. Mě se to líbilo. Správná hutná atmosféra, místy dobrá ambientní hudba a herci, v čele s opět šmrncovním protivníkem Oldmanem, o Denzelovi nemluvě. Já si pochutnala, ne tak, abych na to nezapomněla, ne tak, abych si dala přidat, ale i tak jsem si pochutnala.

Pozemšťan (2007)

Tak tedy, toto je opravdu zvláštní experiment. Člověk až žasne nad tím, jak si jeho pozornost dokáže udržet něco tak minimálního a nedějového. Pár lidí žvatlá celý den v jedné místnosti o dějepise a přesto to není nuda! Ani zdaleka! Bohužel, musím se přiznat, že jsem čekala daleko více. Ne v looku filmu a hereckých výkonech (i když ten hlavní představitel byl do očí bijící), ale právě v hloubce toho žvatlání. Pro člověka, co se s tímhle druhem úvah ještě nesetkal třeba v literatuře, to musí být vskutku bomba film. Ale člověk, co má už něco načteno a "navědíno", bude místy pořádně kroutit hlavou nad rádobyintelektuálskými výmysly a vážností, se kterou jsou některé věci vyřčeny. Prostě, jste-li nováček v tomhle oboru, tak vás tenhle film dost možná posadí na prdel a přinutí se rozhlížet dál, ale jste-li člověk, co už má tyhle věci prohrábnuté a jste za řekou, tak nezískáte nic nového, a budete jako profesor matematiky, co si pročítá prvňáckou násobilku.

Kostnice (1970)

Někdy to chci vidět opilá, to pak musí být zážitek.

Spiklenci slasti (1996)

Skvěle lehce úchylné, pravý Švankmajer, bohužel delší, než by bylo záhodno. I když to čekání na pointu perverzností lidiček člověka drží až do konce, sestřihání by neškodilo.

Propast (1989)

Šmarjapanno, proč se film se skvělou atmosférou, prostředím a nápadem musí ve tříčtvrtině zlomit na dementní klišé: "áh, bože, on umře! Ó, miluju tě! " Přitom tam je silná látka na zpracování, oni ji ale stejně musí zaplácat dojemnými kecy. Za ten konec přes tři * nemůžu, zkazilo mi to celý dojem, ovšem za první tři čtvtiny je to na jedničku.